Skocz do zawartości

NR rejestracyjny - nowe zaswiadczenie


WOJJNA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2019 o 10:16, aboz napisał:

PORD określa dokładnie przypadki obowiązku wymiany DR. Braku miejsca na wpisy tam nie ma mimo, że niektórym wydaje się inaczej. Szczególnie biorąc pod uwagę obowiązującą od 01.10.2018 r. zmianę PORD, dotyczącą obowiązku posiadania DR w czasie kontroli OKRD, wymiana staje się bezcelowa.

Ale po co wymieniać? jak przecież miejsc w dowodzie jest az za dużo.

IMG_1754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aboz napisał:

stary

a ja jestem stary i nie mam takich przyzwyczajeń, i tak zrytego .... :silent:, może dlatego, że dużo na świeżym powietrzu przebywam i mi głupoty (albo wszystko :faint: )ze łba wywiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i nasuwa mi się pytanie,  czy ta rubryka z numerem rejestracyjnym jest naprawdę dla Was takim problemem,  czy tylko tak tu na forum to wygląda?   :-P

Według  mnie najlepsza opcja to wpisać numer rejestracyjny,  a w adnotacjach BRAK TABLIC. Ale nasz WK wiedząc jak różne są opinie w tym temacie  przyjmuje zaświadczenia również z innymi wpisami. 

Bo,  cytując serdecznego Kolegę 

W dniu 25.10.2019 o 18:41, michal_k napisał:

Ta rubryka ma dla nas za małe znaczenie żeby klient stawał się mięsem armatnim między urzędnikiem a diagnostą.  Co innego jakieś oczywiste niezgodności danych. Ale numer to "pierdoła" ;)

W dniu 21.11.2019 o 10:16, aboz napisał:

PORD określa dokładnie przypadki obowiązku wymiany DR. Braku miejsca na wpisy tam nie ma mimo, że niektórym wydaje się inaczej. Szczególnie biorąc pod uwagę obowiązującą od 01.10.2018 r. zmianę PORD, dotyczącą obowiązku posiadania DR w czasie kontroli OKRD, wymiana staje się bezcelowa.

Niby tak,  ale czy zmieniając art.  38 Pord zmieniono także art.  82 ust.  2,  który mówi,  że diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania technicznego wpisuje kolejny termin  do DR? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ta rubryka stanowi problem. Rozbijam tu g... na atomy z nudów najczęściej. Ale bywa też potrzeba ujednolicenia procedur, by nie tworzyć samowolki jak kilka postów wyżej pokazuje dowód zamieszczony.

Dyżurne tematy to:

1. Numer rejestracyjny.

2. Badanie haka.

3. Badanie przyczepy lekkiej.

4. Stosowanie opłat.

5. Uznawanie zakresu od 0 do 10 jako zakres badanie okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niby tak,  ale czy zmieniając art.  38 Pord zmieniono także art.  82 ust.  2,  który mówi,  że diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania technicznego wpisuje kolejny termin  do DR? 
Na to również jest przepis.



Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.