Skocz do zawartości

Naczepa ciężarowa-pojemnik do przewozu artykułów sypkich


LukaszSkp

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aboz napisał:

Zapomniałeś o 203 Przewóz cementu luzem.

Nie zapomniałem - kolega oczekuje iż DR będzie wpis 

 

17 godzin temu, IVVO napisał:

Przewoz Materiałów sypkich jeśli jest w dowodzie

Takiego wpisu być nie powinno w/g podziału

Ogólnie to Felblinder, Spitzerów w ciągu roku mama z 200 i jeszcze nie trafił mi się jakiś bez TDT - cała sprawa to szukanie dziur w dziurze 

Paszo-wóz mam jeden - i jest prawdziwym poaszo-wozem - załadunek jak i wysyp grawitacyjny - zbiorniki bezciśnieniowe 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IVVO napisał:

kolega oczekuje iż DR będzie wpis 

Dla cementowozów taki powinien być w przeznaczeniu.

 

5 minut temu, IVVO napisał:

cała sprawa to szukanie dziur w dziurze

Przez TDT i ITD. Nie mają prawa żądać dla tych pojazdów protokołów. Ale są tak ogarnięci, że nie potrafią czytać przepisów, które ich dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informację,  porady. Czekam co będzie.  Zbieram dokumenty, skontaktowałem się z Panem Szczerbickim.  Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, okazało się że i mnie dopadł ten temat. Naczepa pojemnik Mistrall z przeznaczeniem przewóz materiałów sypkich w dowiedzie i Historii Pojazdu. Pod Wrocławiem zatrzymana przez łączoną ITD i TDT. Zabrany dowód + wstrzymanie eksploatacji + "donos na diagnostę" do mojego WK i Prokuraturę. Mimo przedstawienia mojego stanowiska i wskazania, że nie podlega pod TDT bo nie przewozi cieczy ani gazów będzie wszczynane postępowanie o cofnięcie uprawnień... Skontaktowałem się z mecenasem Szczerbickim, będziemy walczyć. Dogrzebałem się do trzech wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie który opowiedział się po stronie Diagnosty, że materiały sypkie nie podlegają. Natomiast Sądy Pierwszej Instancji i SKO były za zabraniem uprawnień Diagnoście. Temat wydawał mi się prosty a okazało się inaczej. Na dodatkowych tabliczkach chyba ciśnienie 2.0 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, duchu napisał:

Z czystej ciekawości - coroczna kontrola , samo starostwo  czy starostwo i TDT ?

ITD + TDT na drodze zazwyczaj się tym zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arizona- Napewno Na pewno będzie po Twojej myśli. 3-maj się.

@duchu- Nadal jest na corocznej kontroli starostwo z dwoma przedstawicielami TDT.  Jak starostwo pieniężne -to bierze do pomocy TDT.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, okazało się że i mnie dopadł ten temat. Naczepa pojemnik Mistrall z przeznaczeniem przewóz materiałów sypkich w dowiedzie i Historii Pojazdu. Pod Wrocławiem zatrzymana przez łączoną ITD i TDT. Zabrany dowód + wstrzymanie eksploatacji + "donos na diagnostę" do mojego WK i Prokuraturę. Mimo przedstawienia mojego stanowiska i wskazania, że nie podlega pod TDT bo nie przewozi cieczy ani gazów będzie wszczynane postępowanie o cofnięcie uprawnień... Skontaktowałem się z mecenasem Szczerbickim, będziemy walczyć. Dogrzebałem się do trzech wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie który opowiedział się po stronie Diagnosty, że materiały sypkie nie podlegają. Natomiast Sądy Pierwszej Instancji i SKO były za zabraniem uprawnień Diagnoście. Temat wydawał mi się prosty a okazało się inaczej. Na dodatkowych tabliczkach chyba ciśnienie 2.0 bar.
Trzymaj się swojego przez cały czas batalii. Przepisy są jasne w tej kwestii, a stanowisko TDT jest nadużyciem, tylko nikt nie był w stanie im tego wyperswadować. Nawet miażdżące wyroki sądów. Odezwij się proszę do ketiwa. Być może uda się współuczestniczyć OSDS-owi w sprawie i da to jakiś efekt w postaci, albo zmiany prawa, albo zmiany stanowiska TDT. Trzymam kciuki za powodzenie i liczę na relację z etapów postępowania. O ile będziesz miał siłę na pisanie. Trzymaj się.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zbitur napisał:

starostwo z dwoma przedstawicielami TDT

Interesował mnie ten przypadek  i pytałem konkretna osobę ... ale i to po za tematem

-znam starostwa , które od lat nie korzystają z usług TDT;

-w moim regionie jest łączona ,ale przyjeżdża 1, na  5-latce owszem 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga, o której inspektorzy zapominają. Co do zasady przewóz cieczy i gazów odbywa się cysternami, a do materiałów sypkich służą pojemniki, więc sama klasyfikacja tej naczepy nie kwalifikuje jej do przewozów poddozorowych.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.01.2022 o 14:54, duchu napisał:

Z czystej ciekawości - coroczna kontrola , samo starostwo  czy starostwo i TDT ?

Wiele lat temu samo starostwo, potem kilka lat starostwo i TDT, a obecnie samo starostwo.

W dniu 5.01.2022 o 17:03, aboz napisał:

Trzymaj się swojego przez cały czas batalii. Przepisy są jasne w tej kwestii, a stanowisko TDT jest nadużyciem, tylko nikt nie był w stanie im tego wyperswadować. Nawet miażdżące wyroki sądów. Odezwij się proszę do ketiwa. Być może uda się współuczestniczyć OSDS-owi w sprawie i da to jakiś efekt w postaci, albo zmiany prawa, albo zmiany stanowiska TDT. Trzymam kciuki za powodzenie i liczę na relację z etapów postępowania. O ile będziesz miał siłę na pisanie. Trzymaj się.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety czytałem inne sprawy i pisma z ITS, PISKP nic nie pomagały.

W dniu 5.01.2022 o 21:42, Paprock napisał:

No to mnie już załamało....

 

 

Ps. przepraszam, że nie odpisywałem ale nie miałem włączonych powiadomień o odpowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Arizona napisał:

potem kilka lat starostwo i TDT, a obecnie samo starostwo

To się troszkę dziwię , u mnie na kontroli  jest TDT i wszelkie dozorowe idą na pierwsze, tak wiec nawet nie pokusi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moja sprawa cały czas się ciągnie... przesłuchania na Policji mnie, właściciela i kierowcy, naczepę będzie oglądał biegły... Tak czytam różne wyroki w podobnych sprawach. Niektóre trwają rok, a niektóre 7 lat. Wyniki są różne. Nachodzi mnie pytanie hipotetyczne: Gdyby weszły nowe przepisy o których już tyle czasu się mówi przed ostatecznym wyrokiem, to jakby cofnęli uprawnienia to po staremu 5 lat czy po nowemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.