Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny warszawa

Dorat

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• Dorat

15

• Mcrae82

7

• adam1501

5

• Paulina

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zdawałam 18.12. Samochody jak kolega wyżej napisał. Pytanie miałam o badanie dodatkowe naczepy (cysterny). Szczególnie ABS , identyfikacja. Pytanie dodatkowe o uziemienie  Udało się zdać  

Witam, zdawałem egzamin 17marca. Moim zadaniem było sprawdzenie poprawności oznaczeń butli lpg oraz sprawdzenie dokumentów od gazu oraz wypełnienie dokumentów przyjmując, że reszta podzespołów jest sp

Udało się zdać. Generalnie jedno pytanie oceniane w 3 kategoriach. 1. Poprawne zrozumienie pytania i wybór odpowiedniego badania jakie trzeba wykonać. 2. Szczegółowy opis  jak przeprowadzisz to badani

Rafi90

Ja jak na egzaminie przejechałem detektorem pod progiem to mnie egzaminator zapytał czy sprawdzam dziury w progach 😅 Później mówi że jak przewody idą pod samochodem to żebym jechał kolo przewodów :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501

Generalnie w miejscach gdzie są jakiekolwiek połączenia, ponieważ są to newralgiczne miejsca na występowanie nieszczelności. Teoretycznie może uszkodzić się wszystko, np ściana zbiornika lub przewód ale to są usterki wynikające z działania sił innych jak typowa możliwość nieszczelności elementów połączeniowych.

Odnośnik do odpowiedzi
Armajew

witam. zdawałem 17.03.2021 o 10.00. pojazdy na egzaminie to man ciągnik siodłowy z naczepa ADR, seicento gaz i hak i autobus 100 nie pamiętam marki. 

wylosowałem pytanie: przegląd instalacji gazowej i sprawdzenie potrzebnych dokumentów.

wypełniłem zaświadczenie z badania okresowego i szybka rozmowa z miłym egzaminatorem na temat instalacji gazowej (jak powinien być zamontowany zbiornik, opis wielozaworu, przewody wentylacyjne wielozaworu, jak powinny być poprowadzone przewody pod autem, z czego zbudowane przewody, pokazać filtr fazy ciekłej i gazowej, pokazać czujnik ciśnienia gazu - znajduje się w seicento zaraz za filtrem fazy gazowej)

egzamin wydawało mi się że trwał okolo 15min. wynik pozytywny.

zdającym życzę powodzenia.

• Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu.

Czy ktoś odpowiadał na pytanie związane z uziemieniem ADR bądź oponami w autobusie i zetknął się z pytaniem egzaminatora o opony przewodzące ładunki elektrostatyczne? 

Czy ktoś wie może jakie one mają oznaczenia?

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.02.2021 o 12:36, Bartek24 napisał:

Koledze chodziło może o to, ze nie wpisał w uwagach, ze auto odpowiada dodatkowym warunkom. Przecież nawet jak by ten hak nie był wbity w DR, a my mamy za zadanie zrobić badanie okresowe to robimy okresowe z wynikiem negatywnym za brak adnotacji hak. Ewentualnie robimy badanie na hak, jak klient zawnioskuje. I tak samo na egzaminie, jak miał za zadanie wykonać okresowe, to tylko okresowe z wynikiem negatywnym, a o dodatkowym nie było mowy, chyba że ezgaminator coś w międzyczasie dopowiedział, ciężko stwierdzić.

Cześć 

sorki , ze dopiero teraz odpisuje ale miałem dużo na głowie . 
miałem do zrobienia badanie okresowe seicento wyposażone w hak i w gazownie . Plus badanie dodatkowe - sprawdzenie szczelności gazowni detektorem gazu . 
Wziąłem jedna kartkę i zacząłem wszystko wypełniać . 
Pytali się jakie to jest badanie a ja im odpowiedziałem ze okresowe plus dodatkowe, dziwnie już się patrzyli.

i z tego co pamiętam w badanie okresowe wchodzi gaz a jako dodatkowe jest chyba wyposażenie haka . 
Z tym zle coś wypełniłem . 
Jak ktoś wie to może mnie poprawić sam się doucze . Pozdrawiam 

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Daniel98 napisał:

Pytali się jakie to jest badanie a ja im odpowiedziałem ze okresowe plus dodatkowe, dziwnie już się patrzyli.

Badanie okresowe tylko i wyłącznie.

Sprawdzenie instalacji gazowej w tym wypadku wchodzi w skład badania okresowego. Tak samo "hak", bo sprawdzasz zgodność danych w DR z stanem faktycznym. 

Oczywiście, jeśli nie ma odpowiednich adnotacji w DR, na powyższe, to wynik badania negatywny, ze względu na brak danej adnotacji. I przy założeniu, iż wszystko inne jest w porządku.

W zaświadczeniu z badania okresowego, jest miejsce na wpisanie spełnienia lub nie, warunków dodatkowych. Tam zaznaczasz odpowiednie informacje odnośnie "gaz" czy "hak"

Badanie dodatkowe "hak", jak wyżej już napisane. 

Odnośnik do odpowiedzi