Skocz do zawartości

Świeżo po wizycie TDT

KACZY
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj byli u nas " faceci w czerni " .Jedno jest pewne.Jeśli macie stację podstawową a kanał ma mniej niż 18,75 m zapomnijcie o przyczepach " E ". Jśli ktoś miałby jakieś pytania służę pomocą.

[ Dodano: 16-06-2005, 20:46 ]

przepraszam dopiero zajarzyłem że ten post powinienem wpisać do współpracy z jednostkami nadzoru.Sory za ten bałagan

• 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• Psuj

11

• berecik

21

• Norbert Jezierski

21

• rajmund zawieja

21

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stacja jest przelotowa ale to nie ma znaczenia na E kanał musi mieć co najmniej 18,75 i kropka. skp 005 jeś li jesteście przed odbiorem zamówcie geodetę z niwelatorem niech wam pomierzy ławę pomiarową jeśli się nie mieści w normie to od razu zmieniajcie podłogę szkoda kasy bo i tak nie odbiorą

witajcie czyli wychodzi na to ze nie mam szans na badania katE (bo cala hala ma ok`15m długosci )no to ciekawe jakim cudem otrzymalismy certifikat z ITS-u na wykon.tych badan E

???? a tak poza tym na co szczegolnie zwracaja uwage Panowie w czerni???Pozd wszystkich!! :o

• 5 weeks later...

Ja kupiłem taki preparat i nawet przydaje się. Generalnie służy do uwidocznienia pęknięć w spawach, ale nadaje się też do numerów. Jak wróce z urlopu to moge podać adres firmy.

• 4 weeks later...

Świerzutko po wizycie ! Żadnych generalnie zastrzeżeń chcieli tylko aby na tablicy ogłoszeń znalazł się 227 i 249 .Wiertarka ,dziurka ,sznureczek i powiesiłem je.Ja tego nie doczytałem, ale u nas naszczęście firma montowała wentylacje i przypominam że na hale od tego roku oprócz wyciągu nawiew (nie licząc kanałów).

Jak macie pytania oczekuje pytań ewentualnie na PW.

Pięć lat spokoju :D

u mnie TDTbył wczoraj od 9 do 16,30 panowie bardzo mili , grzeczni, romawialiśmy jak koledzy , bez nerwów, trochę do poprawki kanał i prawa ława przy końcu do poprawki , papiery ok . zobaczymy co będzie za 5 lat. miara taśmowa pewnie będzie musiała mieć 30 m , a liniał metr, kreda będzie czerwona , a zamiast lupy mikroskop

Witam!

U nas "chłopaki z TDT" pojawią się we czwartek o 8:00.

Mam nadzieje ze wszystko będzie oki ale...np nie mamy defektosolu :-( (i problem gdzie to kupić)

no cóż zobaczymy

Jak już będzie po to oczywiście podzielę sie spostrzeżeniami

pozdrawiam

chris

Defektosol z tego co mnie poinformował przedstawiciel TDT służy do sprawdzania szczelności instalacji gazowej w samochodzie. Nie widziałem areozolu z tym napisem tylko pianki więc uznaje, że posiadają prawidłowo.

Ktoś napisał, że służy do

Generalnie służy do uwidocznienia pęknięć w spawach, ale nadaje się też do numerów.
.

Dzwoniłem dzisiaj ponownie do TDT w Warszawie i potwierdzili mi, że defektosol służy do sprawdzania instalacji gazowej.

W internecie faktycznie jest tylko 1 wzmianka o tym aerozolu i nie ma przykładu opakowania, może ktoś zamieści fotkę to się wątpliwości rozwieją jak wygląda i do czego służy bo są dwie różne opinie z tego samego źródła w TDT.

Preparat o nazwie defektosol służy do uwidaczniania drobnych wad

(pęknięć) w odlewach. Aerozolem pokrywa się powierzchnię odlewu,

ściera i zostaje widoczna np. kreska w miejscu pęknięcia

powierzchni. Nadaje się np. do korpusu silnika lub innych odlewów.

Do sprawdzania szczelności instalacji gazowych używamy produktu o nazwie Multitec.

Jest on wykrywaczem nieszczelności we wszelkiego rodzaju instalacjach gazowych pracujących pod ciśnieniem. Tam gdzie są nieszczelności powstają bąbelki. Preparat po paru minutach odparowuje i nie zojstaje po nim ślad.

[ Dodano: 31 Sierpień 2005, 1:28 pm ]

http://www.unipak.dk/pol/multitec.html

Nie dało mi to spokoju i zadzwoniłem do hurtowni w poznaniu http://www.chmes.poznan.pl i potwierdzili mi, że jest to:

Preparat o nazwie defektosol służy do uwidaczniania drobnych wad

(pęknięć) w odlewach. Aerozolem pokrywa się powierzchnię odlewu,

ściera i zostaje widoczna np. kreska w miejscu pęknięcia

powierzchni. Nadaje się np. do korpusu silnika lub innych odlewów.

Moje źródło w TDT w Warszawie wprowadziło mnie w błąd.

Chyle czoło przed kolegą BERECIKIEM i jestem dumny, że w gronie fachowców zabieram głos.

Witam! :)

No i po bólu... Panowie z TDT przyjechali,sprawdzili, wystawili protokół z kontroli i odjechali = spokój na 5lat

:-) ! :)

Powiem krótko: jesli stacja spełnia wymogi wg Dz.U. (patrz: karty odbioru) pkt po pktcie to nie ma żadnych problemów. W sumie 3 godzinki.

Ważne jest sprawdne i prawidłowe przygotowanie dokumentów - zajmuje to troszke czasu - spisanie wszystkiego.

Jeśli chodzi o najważniejsze szczegóły szczegóły (moim zdaniem):

1.Wymiary wymiary i raz jeszcze wymiary stacji.

2.Falistość ław pom - bardzo drobiazgowa kontrola.

3.Dz.U. wystarczyły ksera i wer elektroniczna - oczywiście kpl.

4.Zwracali uwagę na czas i sposób przeprowadzania bad tech okresowego - obyło sie bez komentarza.

....

no i tylko się cieszyć

pozdrawiam :D

chris

p.s. jesli macie pytania to chetnie pomogę