Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, DarusP napisał:

Ale rozumiem że jak był zarejestrowany we Francji to da się go zarejestrować w naszym kraju?

Wstaw zdjęcie całego pojazdu. Powiemy Ci z grubsza co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, radekd2 napisał:

Wstaw zdjęcie całego pojazdu. Powiemy Ci z grubsza co i jak.

Mam jeszcze nr na ramię może on coś powiedzieć?

16589146057034034416236398722382.jpg

1658914633027589185740653335780.jpg

16589146565086311119934830879794.jpg

16589146565086311119934830879794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był zarejestrowany we Francji jako ciągnik rolniczy , w polu J.1 widniałby wpis " TRA"

A ten jest samobieżną maszyną rolniczą ( ?) : Machines Automotrices Genre Agricole .

W polu homologacji " K " miewają wpisane  : AU-2702-02-00

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wadi napisał:

u nas w kraju niepodlegających rejestracji .

Biorąc poprawkę na wyposażenie np. brak kierunkowskazów to może ten pojazd faktycznie pozostać bez rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wadi napisał:

Maszyn rolniczych : kombajnów zbożowych , opryskiwaczy samojednych itp. - u nas w kraju niepodlegających rejestracji .

Czy to może oznaczać brak możliwości rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet kijem nie ruszył. O ile się nie mylę to pojazd z 2003 roku. Przepisy o quadach-traktorach weszły w 2013... Dodatkowo na tabliczce czy w dokumentach brak homologacji, brak lusterek, brak kierunkowskazów, brak numeru VIN... Typowa zabawka do jeżdżenia po ogródku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Logen napisał:

Dodatkowo na tabliczce czy w dokumentach brak homologacji, brak lusterek, brak kierunkowskazów, brak numeru VIN... Typowa zabawka do jeżdżenia po ogródku..

A jednak inny kraj UE dopuścił pojazd do ruchu. To co stoi na przeszkodzie żeby po spełnieniu naszych warunków też go dopuścić?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Logen napisał:

Ja bym nawet kijem nie ruszył. [...] Dodatkowo na tabliczce czy w dokumentach brak homologacji,

Ja podobnie. Dla zasady nie tykam czterokołowców/quadów jeżeli nie mają homologacji na TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, radekd2 napisał:

jeżeli nie mają homologacji na TZ

A jak inny pojazd tego nie posiada, to też na stanowisko nie wpuszczasz? Czego się obawiasz, że Twoja wiedza nie poradzi sobie z warunkami technicznymi czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal_k napisał:

A jednak inny kraj UE dopuścił pojazd do ruchu.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że pojazd bez lusterek może LEGALNIE poruszać się po drogach publicznych... To, że został zarejestrowany to wcale mnie nie dziwi... u nas nie takie kwiatki są zarejestrowane to dlaczego we Francji miałoby być inaczej... 

Ja osobiście bym poprosił o potwierdzenie od rzeczoznawcy, ze spełnia wymagania 167/2013 jeżeli chce być ciągnikiem rolniczym albo 2002/24 jeżeli chce być pojazdem samochodowym innym. Ja jako diagnosta nie jestem od tego żeby potwierdzić czy jakaś zabawka spełnia wymagania homologacyjne. Od tego są odpowiednie jednostki.

Na pierwszy rzut oka, temu pojazdowi bardzo dużo brakuje i do quadu i do ciągnika. A czy po dołożeniu kilku elementów wyposażenia będzie spełniał całą homologacje to nie mi oceniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Logen napisał:

nie chce mi się wierzyć, że pojazd bez lusterek może LEGALNIE poruszać się po drogach publicznych...

Dlatego powinien być doposażony zgodnie z POLSKIMI warunkami.

5 minut temu, Logen napisał:

spełnia wymagania 167/2013 jeżeli chce być ciągnikiem rolniczym

A dlaczego nowsze wymagania dla starszego pojazdu?

5 minut temu, Logen napisał:

jako diagnosta nie jestem od tego żeby potwierdzić czy jakaś zabawka spełnia wymagania homologacyjne.

Ale jesteś od tego, żeby potwierdzić, że spełnia warunki techniczne, bo tylko one mają znaczenia dla pojazdów już zarejestrowanych.

6 minut temu, Logen napisał:

temu pojazdowi bardzo dużo brakuje i do quadu i do ciągnika.

I od tego jest diagnosta, żeby stwierdzić, czego brakuje.

6 minut temu, Logen napisał:

czy po dołożeniu kilku elementów wyposażenia będzie spełniał całą homologacje to nie mi oceniać...

Warunki techniczne, a nie "homologację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najważniejsze jest, że już został zarejestrowany ??

Chcecie mi powiedzieć że bliżej jest do tego, że we Francji przepisy pozwalają jeździć pojazdem bez lusterek niż do tego, że ktoś gdzieś zarejestrował jakąś lewiznę ??

To, że nie jest quadem jest oczywiste bo nie ma numeru VIN; To, że nie jest traktorem również jest oczywiste... bo nie jest przystosowany do ciągnięcia czegokolwiek... jakoś tam haka nie widzę...

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Logen napisał:

Chcecie mi powiedzieć

że dla pojazdu zarejestrowanego weryfikujemy WT. Spełnienie właściwych zakwalifikuje ten pojazd do danego rodzaju a brak spełnienia spowoduje konieczność jego dostosowania lub brak możliwości rejestracji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Logen napisał:

nie jest traktorem również jest oczywiste... bo nie jest przystosowany do ciągnięcia czegokolwiek... jakoś tam haka nie widzę...

Dlatego należy zweryfikować wyposażenie i wypunktować braki. Tego oczekiwałbym jako klient od diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteście w stanie podać przykład quadu, najlepiej Yamahy ale może być inna marka, który posiada homologację na ciągnik rolniczy inną niż 167/2013 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Logen napisał:

który posiada homologację na ciągnik rolniczy inną niż 167/2013 ?? 

A do czego Ci ta homologacja, której się tak uczepiłeś? Były dawniej pojazdy dopuszczane do ruchu bez homologacji (nawet w Polsce - np. importowane w ilości jednej sztuki rocznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doposażyć quada można i to nie jest problem i jakieś duże koszty więc rozumiem, że jak zostanie odpowiednio doposażony aby spełnić WT i  jest szansa uzyskać PT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

A jak inny pojazd tego nie posiada, to też na stanowisko nie wpuszczasz?

Wątek jest o quadzie/czterokołowcu i nic chce mi się siedzieć nad warunkami technicznymi i je weryfikować za 98 zł. brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Logen napisał:

A czy jesteście w stanie podać przykład quadu

Honda - numery świadectw:

PL*1206*00

1803

2465

Teraz, radekd2 napisał:

nic chce mi się siedzieć nad warunkami technicznymi i je weryfikować za 98 zł. brutto.

To nie wykonuj badań.

2 minuty temu, DarusP napisał:

jak zostanie odpowiednio doposażony aby spełnić WT i  jest szansa uzyskać PT?

Oczywiście, tylko musisz jechać do kumatego diagnosty, któremu się będzie chciało zweryfikować i warunki i nie wyrzuci Cię na zasadzie "nie bo nie". Napisz skąd jesteś to może na forum się ktoś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radekd2 napisał:

nic chce mi się siedzieć nad warunkami technicznymi i je weryfikować za 98 zł. brutto

Przecież robisz to samo za mniejsze pieniądze (motocykl, motorower, ciągnik rolniczy) i to od ręki bez zastanawiania się. Co w tym przypadku ma spędzać sen z powiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal_k napisał:

Honda - numery świadectw:

PL*1206*00

1803

2465

To nie wykonuj badań.

Oczywiście, tylko musisz jechać do kumatego diagnosty, któremu się będzie chciało zweryfikować i warunki i nie wyrzuci Cię na zasadzie "nie bo nie". Napisz skąd jesteś to może na forum się ktoś znajdzie.

Strzyżów, podkarpackie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Bardzo proszę o pomoc.
Mam Sprintera 906 l3h2 o DOM 3500kg, w dowodzie rej. masa własna pojazdu to: 2521kg, ładowność to 979kg. Mam przypuszczenia, że auto zostało źle zarejestrowane. W dowodzie nr. homologacji: e1*2007/46*0301*05 Czy mógłbym poprosić o szczegóły tej homologacji?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.