Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, IVVO napisał:

sam wpis bez CoC nie działa

Chyba powinien, ponieważ instrukcja mówi:

"...12) w rubryce przy kodzie J – wpisuje się kategorię pojazdu na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 3 ustawy, jeżeli jest wymagany, albo na podstawie dowodu rejestracyjnego, jeżeli zawiera kod J z informacją o kategorii pojazdu; ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IVVO napisał:

Bo/gdyż sam wpis bez CoC nie działa na WK

CoC czyli?

A w francuskim DR była informacja o kat pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo zgodności. Z murzyńskiego: Certificate of Conformity.

Zastąpił ten dokument świadectwo homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

sam wpis bez CoC nie działa na WK

Nie zawsze działa. Są sytuacje kiedy nie ma wszystkich danych w DR i wtedy rejestruje się z katalogu generycznego bez homo i kategorii.

2 godziny temu, Michal33 napisał:

A w francuskim DR była informacja o kat pojazdu

Nic prostszego - złóż pismo do WK o uwierzytelnioną kopię francuskiego DR. Zapłacisz grosze, a być może zaoszczędzisz czas na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michal_k napisał:

Nie zawsze działa. Są sytuacje kiedy nie ma wszystkich danych w DR i wtedy rejestruje się z katalogu generycznego bez homo i kategorii.

Przecież w 99% przypadkach urzędy mają dowód rejestracyjny i zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym z dokumenty identyfikacyjnym pojazdu. To jak nie ma wszystkich danych? Chyba że naciski na oś diagnosta bierze z "kosmosu" i nie zgadzają się z tymi danymi z katalogu.

 

A czy jeśli złoże podanie do urzędu o wydanie dowodu rejestracyjnego z wszystkim danymi, to urząd mi może odmówić?

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LimonQ napisał:

jeśli złoże podanie do urzędu o wydanie dowodu rejestracyjnego

 

2 minuty temu, LimonQ napisał:

to urząd mi może odmówić?

Nie odmówi ale tylko w wersji przeze mnie przedstawionej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urząd z zagranicznego dowodu przepisuje dane D1, D3, F1, F2, G, O1, O2, P1, P2, P3 to czemu nie przepisuje D2, K, J jeżeli występuję?

 

Ja złożyłbym podanie o wydanie dowodu rejestracyjnego z wszystkim danymi na koszt urzędu z uwagi, iż urząd był w posiadaniu wszystkich danych, a tego nie zrobił. Chciałbym żeby urząd odniósł się do tego na piśmie.

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał zobaczyć DIPa ;) a przede wszystkim czy mamy poprawnie wypełnione TYP/WARIANT/WERSJA... Z tego co widzę u siebie w okolicy to mało który diagnosta wie co to w ogóle jest :P a nawet ci co wiedzą, to jak przyjedzie jakiś  Volkswagen to im się nie chce tego przepisywać... bo strasznie dużo znaków... zresztą w SKP PRO często brakuje miejsca żeby to tam poprawnie wpisać i trzeba się w Uwagach bawić :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Logen napisał:

A ja bym chciał zobaczyć DIPa

Przecież niejednokrotnie przerabialiśmy, że ładowności się nie wpisuje dla osobówki, wymiary to tylko przy dużych pojazdach się wpisuje itd. Większość tych dokumentów ma puste rubryki na które przymykają oko magistraty lub przyjmują głupoty w stylu Passat 1,9 TDI (I czerwone) kombi kat.

O takich komediach jak wariant, wersja to nawet nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak to wygląda od strony wydziału komunikacji ??

W pojazdach sprowadzonych w dowodzie zazwyczaj brakuje Typ, Wariant, Wersja, Kategoria pojazdu oraz numer homologacji. W sumie w DIPie nawet nie ma rubryki do uzupełnienia z kategorią i numerem homologacji... Ja te wartości wpisuje w zaświadczeniu. 

Co wydział potrzebuje, żeby uzupełnić całkowicie dowód ?? Wystarczy wpisać kategorię pojazdu i numer homologacji żeby dowód rejestracyjny był kompletny ?? Czy trzeba również podać dokładny Typ, Wariant i Wersje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Logen napisał:

Co wydział potrzebuje, żeby uzupełnić całkowicie dowód ??

Dobre chęci, a że ich nie ma i z tego tytułu nic urzędnikowi nie grozi mamy to co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Logen napisał:

Wystarczy wpisać kategorię pojazdu i numer homologacji żeby dowód rejestracyjny był kompletny ??

To musi być w zagranicznym DR.

 

11 minut temu, Logen napisał:

Czy trzeba również podać dokładny Typ, Wariant i Wersje ??

Tak, trzeba. A dodatkowo muszą się dane zgadzać (masa własna, naciski, masy przyczep), a często się nie zgadzają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, michal_k napisał:

A dodatkowo muszą się dane zgadzać (masa własna, naciski, masy przyczep), a często się nie zgadzają

@michal_k jeżeli z homo wynika, że masy przyczep są uzależnione od dopuszczalnego nachylenia drogi, to które dane WK wpisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które przy następnej wymianie DR będą niewystarczające i trzeba będzie uzupełnić dane niezbędne do rejestracji :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby każdy wpisywał poprawną masę własną (patrz poradnik na forum),*

mając w DR kod nadwozia AF wprowadzał na DIPie wielozadaniowy (a nie hatchback, kombi czy TERENOWY)*

czy w końcu poprawnie wpisywan masy przyczep (szczególnie z Francji, gdzie ich nie ma na dr i lecą rozmaite rzeźby)*

 

to wtedy mógłbyś oczekiwac w polskich dowodach więcej pojazdów "ciągniętych" po homo.. A jest jak jest, mało kiedy dane z dipu pasują idealnie do homo i nikt nie będzie odsyłał klienta z większością badań bo  źle wpisano kod nadwozia.

 

*uogólniam, nie bierzcie do siebie :silent:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ;) sęk w tym, że tutaj kolega prosił o wpisanie kategorii pojazdu do dowodu rejestracyjnego. Tak, że jeżeli jest to pojazd sprowadzony z zagranicy to można spróbować odkopać zagraniczny dowód rejestracyjny i poprawić DIPa i kto wie, może się uda ;) Ewentualnie zrobić ustalenie danych na podstawie zagranicznego dowodu. Trzeba spytać w WK co dokładnie potrzebują, żeby wpisać tą kategorię pojazdu i myślę, że z zagranicznym dowodem rejestracyjnym sytuacja jest do ogarnięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Logen napisał:

sęk w tym, że tutaj kolega prosił o wpisanie kategorii pojazdu do dowodu rejestracyjnego.

Sęk w tym, czy rzeczywiście jak twierdzi, kategoria w ZDR widnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłbym prosić o sprawdzenie homologacji widocznej na zdjęciu ? ;)

Pojazd to Piaggio mp3,rok produkcji 2009 Vin też widoczny na zdjęciu 

 

 

IMG20220225142933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.