Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokleiłem się. Powinienem założyć oddzielną dyskusję. DMC ofc. jest 3500kg i tutaj się wszystko zgadza, wydaje mi się, że masa własna pojazdu jest nieco inna niż ta w dowodzie rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, eldom napisał:

Powinienem założyć oddzielną dyskusję.

Jak już się doklejasz, to przynajmniej wybierz wątek i dział pasujący do zapytania.

 

46 minut temu, eldom napisał:

masa własna pojazdu jest nieco inna niż ta w dowodzie rej.

Po czym wnosisz? Zważyłeś pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aboz napisał:

Po czym wnosisz?

Bo ładowność pasowałaby większa, a tu marne 900 parę kilo ..

Jak zważy, to się jeszcze okaże, że ładowność powinna być gdzieś na poziomie 500 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 09:41, DarusP napisał:

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy więc bardzo proszę o wyrozumiałość 😃. Kupiłem quada i mam problem z jego identyfikacją czy ktoś mógłby mi tutaj pomóc, podpowiedzieć jaką on ma homologację, jak był zarejestrowany. Mam taki dokument. Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję 🙂

16589075771834061132963499553613.jpg

Czy tutaj gdzieś jest to ukryte te 14.7kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DarusP napisał:

Czy tutaj gdzieś jest to ukryte te 14.7kW

Jest tak dobrze ukryte, że nawet nie wpisane

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Czytam ustawę Prawo o ruch drogowym t.j.z 2022r i jest tutaj taka kategoria ciągnika T 5 która nie ma ograniczenia prędkości konstrukcyjnej np do 40 km/h i takie pytanie przecież quada można by tak zarejestrować jako ciągnik kategorii T5? Czy moje myślenie jest właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pytać producenta jak to homologował, lepiej poczytaj o T3b albo L7e-B1... samolot też nie ma ograniczeń - co prawda quad nie lata ale czasem podskakuje - można to uznać za próbę startu - tyle że nieudaną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DarusP napisał:

Czy moje myślenie jest właściwe?

Quad z założenia nie jest ciągnikiem - reszta to dostosowanie przez producenta w procesie homologacyjnym do potrzeb ciągnika - na T3B robią bez problemu lecz na T5 jeszcze nie widziałem homologowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DarusP napisał:

takie pytanie przecież quada można by tak zarejestrować jako ciągnik kategorii T5?

Jak producent tak go homologuje to wówczas tak w innym wypadku się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 22:00, DarusP napisał:

takie pytanie przecież quada można by tak zarejestrować jako ciągnik kategorii T5?

 

Ale na drodze i tak musisz jechać wolniej

PoRD napisał/a:
Art. 20. 6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:
1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) - 30 km/h;



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, mam ogromną prośbę, gdyż zobaczyłem, że rozkodowujecie numery homologacji, czy mogłbym prosić o to samo ?Nie mogę sobie z tym poradzić, mój numer homologacji : e1*167/2013*00081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucrom1 napisał:

No nie ma nic wiecej, jest tylko tyle.

 

Ale co chciałbyś wiedzieć, poszukujesz danych technicznych, warunków technicznych? Traktor to traktor i nie ma co wojować za wiele. Quadem tak łatwo nie będzie.

Papiery są do tego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.