Skocz do zawartości

Urządzenie do pomiaru geometrii


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zapadła u nas decyzja o kupnie nowego urządzenia do pomiaru geometrii. :roll:

Potrzbuję waszych opini :

a) jakie urządzenia polecacie

b) gdzie mozna kupić

c) czy jesteście zadowoleni z serwisu

d) czy łatwo i szybko wykonuje się kalibracjie na kole i pomiary

e) które waszym zdaniem ma najlepszy stosunek jakości do ceny????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    7

  • markes30

    5

  • piozar11

    4

  • llary

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jestem zwolennikiem polskich urządzeń aczkolwiek także pracuje i na zachodnich. Moim skromnym zdaniem Precyzja z Bydgoszczy niezłe urządzenia robi http://www.precyzja.pl/ aczkolwiek mogą być inne zdanie niż moje.

Jak nasi polscy piloci potrafią na drzwiach od stodoły polecieć to polski diagnosta może zrobić zbieżność gumką od majtek lub dwiema listewkami i jest to wykonalne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja z Bydgoszczy

Polecam GTI Geomastera na linki, broń boże nie laserowego. Tam wszystko trzeba odczytywać z głowic a GTI wszystko pokazuje na monitorze komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broń boże nie laserowego

Nie wiem czy ze wszystkimi 'laserowymi' przyrządami są takie problemly ale mamy MULLER'a i w słoneczne dni trzeba głowice zasłaniać przed słońcem :evil: .

A jak temat słońca to również trzeba uważać przy przyrządzie do ustawiania ..... świateł (w tamtym tygodniu przypaliłem ładną dziurke w zderzaku właśnie dzięki soczewki przyrządu do świateł :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTI laser wszystko ok

 

Faktem jest iż w czasie słońca trudno widzieć punkt świetlny na tylnych głowicach ale fartuch i krzesło sprawę załatwia. Laser jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - laser jest OK. Poza tym można go samemu sprawdzać - bez potrzeby kosztownych serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez potrzeby kosztownych serwisów.

To dla mnie jest ważny argument.

Czyli zdecydowanie Precyzja Bydgoszcz w wydaniu geomaster i laser?

Czy ktoś ma innego fawortyta?

A jakie macie doswiadczenia z BEISSBARTH Microline?

I jak z serwisami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam sentyment do produktów john bean jaś

 

A już najbardziej podobają mi się te urządzenia ostatniej generacji: 3D , choc nie miałem przyjemnosci nan nich pracowaći cena zaporowa jakieś 18 k€.

 

Beissbarth mnie osobiscie nie leży, ale może to z powodu uprzedzeń do niemieckiej motoryzacji.

Hunter drogi i plastikowy.

 

Ile tych geometrii planujecie robić dziennie? Bo urządzenia 3D choć piekielnie drogie są bardzo wydajne a i efekt marketingowy jest potezny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie doswiadczenia z BEISSBARTH Microline?

Pracujemy na Microline 9600 już ładnych pare lat-bez uwag.baza danych duża-mozesz zamówić uaktualnienia lub dane wpisać ręcznie.serwis przez "Precyzje Bydgoszcz" też bez problemów.Jestem z tego urządznia zadowolony(moja osobista ocena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z tego urządznia zadowolony(moja osobista ocena)

 

I właśnie na osobistych ocenach zależy mi najbardziej. :mrgreen:

Polećcie mi jeszcze jakiegoś konkretnego dystrybutora (z dużymi rabatami dla forumowiczów) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

uważam że kupno w tej chwili urządzenia pracującego w środowisku win 95 mija się z celem .....

A HUNTER wcale nie drogi ........ i mogę pomóc w rabacie - dla kolegi oczywiście :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... marzenie... :D

Najgorsze że nawet po zapłaceniu całej kwoty nadal może zostać jedynie marzeniem. :(

Mam nadzieje że kolega sebastian zrozumiał tą subtelną aluzję i rozliczy się z tymi co już zapłacili a nadal nie mają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z dwoma głowicami. Do kontroli bardzo dobry, do regulacji - niech go szlag... GTI o niebo lepszy...

 

ok dzięki

 

to może to samo pytanie co zadałem powyżej ale teraz na temat GTI Geomaster

wady zalety

 

z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety - prostota obsługi - wszystko przelicza komputer, łatwy i dokładny pomiar, na monitorze bieżące zmiany podczas regulacji, baza danych pojazdów z parametrami, możliwość wydruku protokołu

 

wady - delikatne głowice, trzeba obchodzić się prawie jak z jajkiem, samemu nie ma możliwości skalibrowania głowic,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Witam panowie. skoro jesteśmy przy geometriach to mam pytanko. co sądzicie o beissbarth microline ml 4000.Kupiłem taki sprzęt używka i poszukuję instrukcji po polsku bo nie bardzo wiem o co chodzi.z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.