Skocz do zawartości

SZKODA ISTOTNA brak pokwitowania z Policji


koru

Rekomendowane odpowiedzi

Co do elektronicznych zwrotów DR. Ostatnio miałem dwie sytuacje (samochód mój i klienta) że wysłałem zwrot, później żeby się upewnić pobrałem dane z CEP, stan dokumentu odebrany, ani śladu bo blokadzie. Idę zgłosić sprzedaż do WK a oni mi mówią że DR zablokowany nadal. Skończyło się że musiałem po staremu zanieść zaświadczenie z badania i dopiero poszedł odblok.Klient miał tą samą sytuację jak poszedł przerejestrować. U mnie sprawdzaliśmy, wsio ok, u nich błąd - zablokowany. Trafiło się komuś coś takiego ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zaczyna się w momencie sprzedaży/zakupu auta z zablokowanym DR. Jeżeli nowy właściciel auta nie zauważy faktu, iż DR jest zablokowany i kupi auto bez zaświadczenia z policji to ma problem. Musi prosić starego właściciel aby udzielił mu informacji do jakiej komendy policji ma się udać po duplikat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 10:19, cezary napisał:

@Vercyngetoryks logika jest po Twojej i ja się z nią w pełni zgadzam, ale w tym wszystkim jest jeszcze szanowny klient, i teraz przykład, wnioskuje on o badanie po kolizji, Ty je robisz, pobierasz 95 zł, klient niby zadowolony odjechał, ale jednak znalazł pokwitowanie a tam stoi - uszkodzona prawa przednia lampa, znajomy mu podpowiedział - diagnosta cię skubnął bo za to powinno być 21 zł, klient wraca do Ciebie i mówi, panie oszukał mnie pan. Wnioski wyciągnij sam. :silent:

P.S. A wpis w cepiku "zagrożenie bezpieczeństwa..." tak naprawdę nie wiadomo co znaczy. Amen.

Dlatego klient powinien wnioskować o 6.9 b - dostanie wówczas to co chce a mi nikt nie zarzuci umniejszenia koniecznego zakresu przeprowadzonej kontroli - i zgodnie z regułą marketingu klient nasz pannn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Dlatego klient powinien wnioskować o 6.9 b - dostanie wówczas to co chce

Nie dostanie tego co chce bo nie odblokujesz mu DR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 09:44, Paprock napisał:

Z resztą cytowany punkt 6a cała sprawę wyjaśnia we frazie "po przeprowadzeniu badania technicznego odpowiadającego przyczynie zatrzymania", a ta przyczyna właśnie w skierowaniu jest podana! W skierowaniu w formie papierowej jak na razie! W tym skierowani, co organ kontroli wystawia, a nie klient bzdety gada.

Masz swoją rację i OK. Kończę wymianę. Amen.

całą rozmowa rozpoczęto od informacji, którą podaje CEPIK - zatrzymano DR przez OKRD nawet podaje, że przez fukncjonariuszy KPP w Bornym Sulinowie lub Koziej Wólki i numerem dokumentu ( za np brak badań technicznych lub zagrożenie BRD spowodowane wypadkiem) no i brakiem stosowanego papierowego dokumentu. W moim mniemaniu informacja zawarta w CEPIK jeśli znajduje się bo OKRD właściwie wprowadził dane do systemu pozwala mi wykonać badanie z pozycji 6.9B tylko jeśli klient takowego zażąda ale z pewnością nie wykonam badania z zakresu 4.1. bo brakuje w systemie szczegółowej informacji, która być może jest w zaginionym pokwitowaniu. Ignorowanie rozwoju CEPIK i pojawiających się w nim informacji jako wiarygodnego źródła jakoś mi się nie podoba. Ciekawe implikacje rodzi też umieszczana w CEPiKU informacja zakładów ubezpieczeniowych o szkodzie istotnej - zwłaszcza w pojazdach wyposażonych w urządzenia podlegające pod dozór techniczny. Ale to nieco inny temat do rozważań. Generalnie wygląda mi sytuacja w ten sposób, że nie mogę podjąć się wykonania BT bez łączności z CEPIK a tryb awaryjny mogę tylko wykorzystać do zakończenia BT - bo jak bez pobrania danych z Cepik będę wiedział o zatrzymanym DR?? Więc tryb awaryjny tylko dla szalonych :) ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Dlatego klient powinien wnioskować o 6.9 b

Zawnioskować to sobie oczywiście może, tak jak i zawnioskować o zniżkę dla stałego klienta czy gratisy.

Ale czy dostanie to co chce, to już inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Generalnie wygląda mi sytuacja w ten sposób, że nie mogę podjąć się wykonania BT bez łączności z CEPIK a tryb awaryjny mogę tylko wykorzystać do zakończenia BT - bo jak bez pobrania danych z Cepik będę wiedział o zatrzymanym DR??

Jeżeli DR jest zatrzymany elektronicznie, to robiąc okresowe BT w trybie awaryjnym nie odblokujesz go. Nic to klientowi nie daje. a Ty nic nie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobię badanie okresowe pojazdu z wpisem GAZ z zatrzymanym DR za wypadek bez nowych dokumentów dozorowych z datą po wypadku?? to nie ma ryzyka?? Sądy wydają różne wyroki :) - może okazać się że cement to gaz albo ciecz i co wtedy ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest pewna różnica gdy robisz coś z pełną świadomością, a gdy zostajesz wprowadzony w błąd. Poza tym nadal DR jest zatrzymany i jak już nie będziesz pracował w trybie awaryjnym to przed odblokowaniem możesz sprawdzić co jest w CEPiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 11:40, radekd2 napisał:

policja/ITS zatrzymała DR

Chyba powinno być ITD , przy zatrzymaniu dowodu za brak okresowego badania ,  w cepi i na pokwitowaniu nie ma żadnej informacji o skierowaniu na okresowe badanie , dopóki będzie radosna twórczość organów zatrzymujących dowód że co innego w cep  a na pokwitowaniu to bez pokwitowania robienie badania to trochę ryzyko ze na pokwitowani jest coś więcej usterek niż w cep  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vercyngetoryks napisał:

Dlatego klient powinien wnioskować o 6.9 b - dostanie wówczas to co chce a mi nikt nie zarzuci umniejszenia koniecznego zakresu przeprowadzonej kontroli - i zgodnie z regułą marketingu klient nasz pannn. 

- w skeczu ani mru mru. :lol:

Poza tym wystarczy połączyć kropki:

  1. ustawa jako podstawa katalogu badań,

  2. info z centralnej bazy, że dowód zatrzymany,

  3. pokwitowanie, które stanowi skierowanie.

    Tyle w temacie.

No gdzie tu miejsce na podmianę badania, że niby klient auto miał uszkodzone i chciałby 6.9b z tabeli. I co, wszystko jest gites, że się robi życzeniowe badanie bo z dokumentów do rejestracji auta zarejestrowanego wynika, że auto zarejestrowane było potrzaskane? I dalej "i co". I co, klient sam sobie wprowadził do cepa te dane i sam sobie dowód zablokował? Przecież to istny kabaret!

Są przepisy, które dopuszczają posługiwanie się kopią, wtórnikiem lub wersją elektroniczną dokumentu, ale to jest wyraźnie zaakcentowane! A tu przemawia jawne „widzimisię”. No gdzie stoi, że brak skierowania niweluje się cennikiem i pozycję 6,9b ciśnie?

 

W pouczeniu wyraźnie stoi jaka jest podstawa skierowania i na bank nie jest to pozycja z 6.9b z tabeli opłat!

 

                                                                                    POUCZENIE

  1. Podstawa prawna zatrzymania:

    1) dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem:...;

    2) dokumentu stwierdzającego uprawnienie do używania pojazdu:...;

    3) karty kierowcy:...

  2. Pokwitowanie zatrzymania dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem z przyczyn, o których mowa w:

    1) art...,

    2) art...,

  3. Kontrolujący w pokwitowaniu zatrzymania:

    1) dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego może zezwolić...;

    2) profesjonalnego dowodu rejestracyjnego może zezwolić...

  4. Podstawa prawna skierowania pojazdu na dodatkowe badanie techniczne: art. 81 ust. 11 pkt 1 ustawy.

 

Przyznałem rację i zakończyłem polemikę, więc proszę nie wywoływać mnie do tablicy, bo prosty temat coraz większy ferment zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te pokwitowania ... Wszystko jest proste jeśli nie trafisz na takiego klienta na jakiego ja trafiłem, gość kupił reno z zatrzymanym elektronicznie DR i nie wiedział o tym, od poprzedniego właściciela nie dostał pokwitowania no i trafiło na mnie zielonego żółtodzioba, był bardzo napastliwy, groził że napisze o mnie w głosie wielkopolskim jak mu nie zrobię, dla świętego spokoju wsiadłem do auta żeby chociaż to obejrzeć na kanale i co? kontrolka ABS świeci, po jeździe próbnej faktycznie nie działa ABS, po wjechaniu na kanał jeszcze gorzej, silnik mokry od oleju, zawołałem gagatka i pokazuje, mówię no i co teraz ? chcesz się ze mną kopać? czy pojedziesz naprawić auto? kopara opadła do gleby, wypuściłem go, podziękował i pojechał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 07:50, Rafi90 napisał:

WK a oni mi mówią że DR zablokowany nadal.

A dobrze sprawdzili dane z CEP? Niestety program "Pojazd" do rejestracji pojazdów błędnie wyświetla zatrzymanie DR jeśli był zwrócony przez stację albo policję. Dlatego urzędnik musi opierać się na danych z CEP, a nie na tym, co widzi w pierwszym okienku programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co no nie powiem Ci, sprawdzała mi znajoma, później jej koleżanka na innym stanowisku i to samo... Dobrze wiedzieć że to nie wina programu stacyjnego, bo ktoś kiedyś weźmie auto w Polskę i będzie z pretensjami dzwonił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co zawsze? @Rafi90 napisał wyraźnie, że to nie stanowi stuprocentowej pewności. Sprawdzał, pobierał, pobierał, sprawdzał - na stacji OK, a w WK blokada! :razz2:

Też sprawdzam i lojalnie uprzedzam, że jak w jego mObywatelach i podobnych sutacjach (patrz wypowiedź @Rafi90) blokada nie zeszła, to niech daruje sobie reklamowanie na stacji i od razu na komisariat śmigaa.

Oby się nie okazało, że to zdjęcie/nie zdjęcie blokady uwarunkowane jest od programu, bo nie od dziś wiadomo, że Rafi na apce ciśnie badania. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paprock napisał:

Oby się nie okazało, że to zdjęcie/nie zdjęcie blokady uwarunkowane jest od programu, bo nie od dziś wiadomo, że Rafi na apce ciśnie badania.

Przypie.... się do tej apki i teraz wszystkie nieszczęścia oraz plagi egipskie to jej wina. Jeszcze brakuje by to była wina Tuska :yeah:

Jeśli na tej twojej apce odblokujesz DR. Póżniej pobierasz znów dane by sprawdzić i nic nie pokazuje że DR zablokowany, to co tu ma ta twoja apka nie tak ? Zrobiła co do niej należy i problem nie po jej stronie, przynajmniej w aspekcie odblokowania.

44 minuty temu, Paprock napisał:

w jego mObywatelach

A w e czy m-obywatelach nie od dziś wiadomo, że jak nie odświeży danych, to będzie pokazywało stan nawet z przed roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jeśli personalnie, to spoko. Dziękuję :)

Apka pewnie też tak to potraktuje, mimo że wylewasz na nią prawie wszystkie swoje żale.  Bo parafrazując twój powyższy wpis - wychodzi że u jednego apka sprawniejsza, a drugiego dno :516: 

Więc miłego wieczorka.

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty parafrazujesz, skoro apkę się sprawdza. Rafi sprawdza, ja sprawdzam i nie ma gwarancji, że w WK wyświetli dowód odblokowany. Wychodzi że sprawdzenia Rafiego i moje są na jednakowym poziomie. To gdzie miedzy Rafim a mną miejsce na moje jest mojsze i najmojsze?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co Michał piszę to problem jest w aplikacji POJAZD a nie Patronat więc... Jak widać 100% pewności nie ma co do odblokowania. Też zawsze po odblokowaniu zamykam bt i pobieram ponownie czy już zeszło, no i wychodzi na to że można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sens Twoich wypowiedzi i, o dziwo, rozumiem sens swoich wypowiedzi. Na stacji można sią naklikać, można się nasprawdzać, a i tak w okienku WK może być skucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

i tak w okienku WK może być skucha

Ale tylko wtedy jeśli urzędnik nie zerknie na dane z CEP, a zasugeruje się jedynie "pierwszą stroną" programu Pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekam na Rafiego, może szturchnie znajomą i w końcu te dowody będą miały czyste konta.

A tak dopytam jeszcze, czy ta 'pierwsza strona' zawsze będzie 'blokadę' wyświetlała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Paprock napisał:

czy ta 'pierwsza strona' zawsze będzie 'blokadę' wyświetlała?

Tak - będzie dopóki WK blokady nie zdejmie. Taki błąd programu. Dlatego trzeba zajrzeć głębiej - w dane z CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.