Skocz do zawartości

Zmiany, zmiany, zmiany / PoRD - decyzja rządu ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

Jeśli TDT przejmie BT to macie gwarantowane 300zł za OBT osobówki.

Chyba myślimy tak samo kolego :) kilka stron wcześniej miałem napisać że stacje powinny zostać upaństwowione to wtedy rządzący by zobaczyli jak to jest jak podnosi się rachunki a zarobek cały czas ten sam, ogólnie rzecz biorąc to jest dobry pomysł żeby diagnosta w końcu stał się pełnowartościowym urzędnikiem czy też funkcjonariuszem, zwał jak zwał tylko widzę jeden problem, wiem jak działają zakłady pracy państwowe i prywatne bo z niejednego pieca chleb jadłem, nic dobrego z tego nie wyjdzie bo prywaciarz jaki jest dla pracowników każdy wie ale jedno czego nie można mu odmówić to zmysłu przedsiębiorcy, uproszczenia wszystkiego co możliwe i t.d. upaństwowienie tylko wszystko skomplikuje i obciąży budżet państwa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP już kiedyś były państwowe, myślicie że skąd w niektórych miejscach wziął się zwyczaj "wkladki" w DR? Pracowałem kiedyś w takim postpanstwowym qrwidołku. Budynek się sypał, w zimie herbata zamarzała na stole, jak popadało to chała była pełna wody, a ty człowieku klep i klep, bo zarząd musi se dać premie (w sumie 6 osob). Jedyne vo tam było dobre to faktycznie wypłacany ekwiwalent i zmiana de facto 6 godzin. Poza tym Bareja i PRL 110%...

U złodzieja prywaciarza płacili gorzej, pracowało się dużej i odzieży służbowej też nie było, za to naciski i pretensje były większe.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę być urzędnikiem ale za 6 koła na rękę a nie 3. Druga sprawa to taka że łatwiej byłoby protest zrobić, bo jakbyś zablokował państwową SKP i przez tydzień nie spływała by kasa to w gacie by narobili. Prosty przykład jak policja przestała dawać mandaty a zaczęła dawać upomnienia. W rządzie gacie pełne, bo oni i służby wojskowe to ich jedyna siła perswazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafi90 napisał:

za 6 koła

Spokojna Twoja rozczochrana, jeżeli faktycznie doszło by do upaństwowienia SKP, to uwierz mi, nikt nie złoży Ci propozycji pracy diagnosty, TDT wyszkoli "swoich", lojalnych i obsadzi nimi stacje dając 3-4 tysiące, a moim zdaniem takich chętnych będzie tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najnowszym projekcie ustawy https://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/spr_2540/$file/spr_2540.pdf

Cytat

 

1) zdjęcia przedstawiające bryłę pojazdu na stanowisku kontrolnym do wykonywania badań technicznych przedstawiające pojazd: a) z przodu i z tyłu – z widoczną tablicą rejestracyjną pojazdu, b) obydwu boków; 2) zdjęcie przedstawiające wskazanie drogomierza.

12g. Stacja kontroli pojazdów przekazuje dokumentację fotograficzną do centralnej ewidencji pojazdów.

 

4 zdjęcia pojazdu to trochę przesada ale przynajmniej będą w CEPie

Edytowane przez pablos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można obejrzeć obrady podkomisji. Tam się tłumaczyli czemu aż 5 zdjęć pojazdu. Uważają, że strona historia pojazdu jest bardzo popularna, było ponad 800 milionów wejść i chcą żeby te 5 zdjęć czyli widok z każdej strony samochodu były pomocne także dla osób kupujących. Będzie można sobie zobaczyć jak w każdym roku wyglądał pojazd ze wszystkich stron. Przy 20 milionach badań rocznie to będzie 100 milionów zdjęć. Potem w kolejnym roku będzie już w bazie 200 milionów i tak co roku po 100 milionów. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Solaris napisał:

Przy 20 milionach badań rocznie to będzie 100 milionów zdjęć. Potem w kolejnym roku będzie już w bazie 200 milionów i tak co roku po 100 milionów. 

Zdjęcia będę wysyłał w formacie .raw. Tak 50MB na jedna fotkę. Niech się zapchają :)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

Zdjęcia będę wysyłał w formacie .raw. Tak 50MB na jedna fotkę. Niech się zapchają :)

I najlepiej jeszcze lustrzanką pełno klatkową 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia będę wysyłał w formacie .raw. Tak 50MB na jedna fotkę. Niech się zapchają
Format zdjęć, ich wielkość i nazwa będą dokładnie określone.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aboz napisał:

Format zdjęć, ich wielkość i

marka i model dopuszczonego przez TDT urządzenia do tych zdjęć pewno też:))  i sprzedawca - bo ktoś musi zarobić

PS. takiego Vana do profesjonalnych sesji najlepiej

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, nesiasps napisał:

no to szafę na dyski twarde trzeba by gdzieś wstawić w biurze:)

No nie, nie. U siebie to będę zdjęcia kompresował do fotografii w odcieniach szarości w rozdzielczości 800x600 :)

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Dokumentację fotograficzną, o której mowa w ust. 2 pkt 1, przechowuje się w stacji kontroli pojazdów przez okres pięciu lat od dnia przeprowadzenia badania technicznego. Przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów niszczy dokumentację fotograficzną, w sposób uniemożliwiający identyfikację pojazdu, którego dotyczyła, po upływie okresu jej przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Solaris napisał:

Uważają, że strona historia pojazdu jest bardzo popularna, było ponad 800 milionów wejść

Tak patrząc, to spory udział w tej ilości, mają sami diagności. Osobiście sam po każdym odblokowaniu DR sprawdzam. Do tego podczas badania np. gdy jest to pierwsze badanie pojazdu, a stan licznika już wpisany, też sprawdzam ... itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 11:13, Krzysztof plus napisał:

Na filmiku prowadzący mówi o archiwizacji wyników badań hamulców od stycznia. Ja nigdzie o tym nie słyszałem.

 

 

Teraz, jarek1 napisał:

 

Tu akurat nie ma racji odnośnie poprawkowego badania ,na podstawie zaświadczenia klient zrobi badanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Czolgista napisał:

w takim postpanstwowym qrwidołku. Budynek się sypał, w zimie herbata zamarzała na stole, jak popadało to chała była pełna wody, a ty człowieku klep i klep, bo zarząd musi se dać premie (w sumie 6 osob

Coś mi naświetliłeś (żart oczywiście) , kiedyś poproszę znajomego to wrzuci "efekt" pracy takiego . 

W dniu 17.10.2022 o 16:23, Solaris napisał:

Obecni diagności powinni dostawać uprawnienia z automatu,

Temat był poruszany na szkoleniu piskp.

Osobiście mogę przypomnieć, a każdy kto otarł się o "L" powinien pamiętać ,że taka akcje pod nazwą weryfikacja mieli instruktorzy ( dobre 20 lat temu) i ci którzy nie spełnili warunków (i nie zaliczyli egzaminu) odpadali.

W dniu 17.10.2022 o 15:04, thefilinek napisał:

Również zgadzam się z tym i popieram! Prawo nie działa wstecz!

Jak wyżej -nic mnie nie zdziwi...

W dniu 15.10.2022 o 13:51, Mecher napisał:

O ile właściciel będzie chciał pomóc :wink:

Przy wstecznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, duchu napisał:

Przy wstecznym?

A jak chcesz samemu robić zdjęcia pojazdu, pokazujące wszystkie światła włączone (wsteczny), jak to autor postu napisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.