Skocz do zawartości

Okresowe a VAT ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zgadzam się z argumentacją praktyka

następne badania pojazdu z VAT-em powinno być traktowane podobnie jak badanie pojazdu z zamontowanym hakiem i odpowiednią adnotacją w dowodzie "hak", gdzie sprawdzamy, ale nie pobieramy dodatkowej opłaty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    18

  • Psuj

    13

  • Bogusław Maćkowski

    13

  • berecik

    13

Do tej pory nie zabierałem głosu w dyskusji na temat badania okresowego pojazdów vat.

Chciałem zwrócić uwagę ze większość właściocieli pojazdów, którzy dokonali badania

dla "VAT" nie dokonała wpisu w dowód rejestracyjny adnotacji "VAT 1...4"

Teraz widzę po dyskusji na forum, że mieli rację że tego nie zrobili.

Nikt ich na drodze nie będzie dodatkowo kontrolował, nie muszą jechać na przegląd

na okręgówkę i co najważniejsze nie będa musieli dodakowo płacić + 50zł. jak co niekórzy już chcą dodatkowo pobierać.

Poprostu mamy kolejny bubel prawny. Wpisu w dowód powinna dokonywać stacja

kontroli albo Wydział Komunikacji jak nam nie wolno ale do Urzędu Skarbowego

właściciel pojazdu powinien dostarczać potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego

z wpisem "VAT 1...4" Albo Urzad skarbowy sam powinien sobie kserować dowód

rejestracyjny. Są nawet takie Starostwa które dzwoniły do mnie aby nie wysyłać do

nich klientów bo oni nie będa potwierdzać, że cięzarowy to ciężarowy.

Wtedy nie było by tego całego zamieszania.

Może ktoś z decydentów by zabrał głos na forum i wyjaśnił wszystkie wątpliwości,

które nurtują diagnistów jak nie umieją stworzyć jasnych i czytelnych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej jak pokazuje kolega TOSPOL bynajmniej 80% pojazdów mimo odliczania VAT nie posiada takiego wpisu w DR. To w tym przypadku jak podstawowa wykona okresowe to potwierdzi nieprawdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel pojazdu powinien dostarczać potwierdzoną kserokopię dowodu rejestracyjnego

 

Hmm... ale u nas do US dostarczają zaświadczenie i ksero DR z wpisem vat. To gdzie indziej jest inaczej???

 

Co za kraj... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ. U. nr. 90 z 21 04 2005r.art. 86. punkt b. ust. 5a. tam jest co podatnik obowiązany jest dostarczyć do urzędu skarbowego.

 

[ Dodano: 20-06-2006, 11:58 ]

Kolego Bercik - potwierdzi nieprawdę ale nieswiadomie.

Przecierz za każdym badaniem nie będzie dzwonił do urzędu skarbowego

i się upewniał czy włościciel pojazdu odlicza vat. z paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, z takich najnowszych wiadomości (zaznaczam - informacji tych nie potwierdziłem w WK) - Starostwo Poznańskie nie zezwala na wykonywanie badań VAT na SKP nie mających statusu okręgowej, Miasto Poznań - wręcz przeciwnie.

 

Dziwne są te polskie przepisy, jeśli można je interpretować w tak różny sposób - zapewne każdy WK ma swoje racje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem coś takiego: samochód z VAT kupiła osoba prywatna i wk wysłał nowego właściciela na badanie, w którym miałem potwierdzić niespełnienie warunków vatowskich. W rozmowie telefonicznej z pracownicą wk wytłumaczyłem jej, że zmienił się tylko właściciel a nie konstrukcja pojazdu i piueczątka VAT powinna pozostać. Skończyło się na napisaniu oświadczenia przez nowego właściciela, w którym rezygnuje on z możliwości odliczania podatku vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada pisemną interpretacje (MI , PISKU, WK) w sprawie tego czy podsawowe SKP mogą wykonywać okresowe pojazdów z wstęplowanym VAT?

Jeśli tak to proszę upublicznić albp PM lub e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj szef dzwonil do SP w Poznaniu 2-3 tygodnie wczesniej i uzyskal informacje ze podstawowa stacja moze robic okresowe pojazdu z wpisem Vat w dow. rej.

Wiem ze nic nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa stacja moze robic okresowe pojazdu z wpisem Vat w dow. rej.
Po jakimś szkoleniu przedstawicieli WK z tymi z ministerstwa nasi też na gębę zezwoliły postawowym robienie badań okresowych z wpisem VAT.. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rozwiązanie również moich wątpliwości co do Vat-u.Wprawdzie ich nie opisywałem , bo robili to inni , ale wiem teraz jak postępować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem teraz jak postępować

 

Ja do końca nie jestem pewien i mam wątpliwości. Jeśli to dodatkowae bad tech jest tylko i wyłącznie do US to robimy je je raz i OK czyli podstawowe też robią te z wpisanym VAT, ale jeżeli mamy sprawdzać dodatkowe warunki przy "okresowym" no to zostaje tylko "okręgówka". Moim zdaniem należy się zapytać czy to badanie obligatoryjnie(WARUNKI DODATKOWE) są sprawdzane raz czy przy każdym okresowym. Tak naprawde brak jakiegoś umocowania prawnego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
podstawowa stacja moze robic okresowe pojazdu z wpisem Vat w dow. rej.
Po jakimś szkoleniu przedstawicieli WK z tymi z ministerstwa nasi też na gębę zezwoliły postawowym robienie badań okresowych z wpisem VAT.. :/

W Bydgoszczy jest zakaz wykonywania badań okresowych z VAT dla SKP podstawowych , to tak jakby SKP podstawowa robiła badanie auta z gazem a nie posiadała zezwolenia na badanie gazu [C ] tak wynika z otrzymanego pisma z WUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczy jest zakaz wykonywania badań okresowych z VAT dla SKP podstawowych , to tak jakby SKP podstawowa robiła badanie auta z gazem a nie posiadała zezwolenia na badanie gazu [C ] tak wynika z otrzymanego pisma z WUK

W Podlaskim żadna SKP podstawowa nie robi badań z Vat robią to tylko okręgówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomieszane z poplatanym. A jeśli dzisiaj przyjedzie samochód i nie ma wpisu to też mamy obowiązek do okresowego zrobić Vat? A co, jesli do 31 maja 2006 nie zrobiliśmy vat do okresowego i klient do dzisiaj jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli dzisiaj przyjedzie samochód i nie ma wpisu to też mamy obowiązek do okresowego zrobić Vat?

Jak niżej :D Nie ma VAT1(2/3/4) w DR - nic nie robisz ...

 

A co, jesli do 31 maja 2006 nie zrobiliśmy vat do okresowego i klient do dzisiaj jeździ?

To jest zmartwienie Klienta. To badanie jest badaniem na jego prośbę - jeśli wcześniej tego nie zrobił, to teraz może sobie to darować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, jesli do 31 maja 2006 nie zrobiliśmy vat do okresowego i klient do dzisiaj jeździ?
;) Nie wszyscy posiadacze ciężarówek do 3.5 t. DMC są płatnikami VAT, po wtóre to ich broszka i ich podatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.