Skocz do zawartości

Jakość badań.


Piotr Barczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Propnuję nowy watek bo w kilku innych temat zszedł na te tory.

Pytanie jest proste:

 

Dlaczego, jest jak jest?

 

Pomimo wyposazenia stacji w sprzet znacznie powyzej śreniej światowej, pomimo bardzo restrykcyjnego prawa? To i tak, po naszych drogach bedzie jedził samochód, z waznym badniem, w dowolnym stanie nawet agonalnym.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    14

  • Psuj

    9

  • Piotr Barczuk

    7

  • Tomek D

    5

Piotruś, sprawa jest jasna jak słońce po zachodzie. Ja osobiście nie mam co narzekać, ale dopóki diagnosta będzie zarabiał 800 pln to zawsze weźmie w łapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę solidności pracy diagnosty można diametralnie poprawić zmieniając zależność pracownika od właściciela stacji na niezależność,mam na myśli podlgłość pod TDT lub Starostwo wówczas zawód diagnosty nabrałby właściwej do odpowiedzialności rangi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu bym się zastanowił, czy tędy droga ? TDT ? A czemu nie inny (obcy) organ ? ITS ? DEKRA ? Nieeee, chyba nie o to chodzi ...

Starostwo - chyba prędzej. Zawsze to ktoś mniej lub bardziej - niezależny ...

 

Ale - jeśli nie Oxford - to co ?

A'propos - był taki program w telewizji - chyba pomagał absolwentom szkól wybrać dalszą drogę ...

 

Temat dość rozwojowy - widzę tu burzliwą dyskuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pamiętacie jak SKP podlegały wojewodom? A potem nadzór przejeły starostwa i teraz stacji jest jak grzybów po deszczu, a im więcej stacji tym większa "konkurencja"czyli gorsza jakość badań!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych krajach europy jest tez wolny rynek i w 30% samochodów na badaniu wykrywa się usterki. I jak to się ma do waszych postulatów?

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to jednak wina nadzoru. Głośno mówi się (mówiło) o SKP, gdzie WSZYSTKO można załatwić. I co ? Ktoś coś z tym robi ? Gdzie tu uczciwa konkurencja ?

 

Wiemy wszyscy, że samochody usterki miały, mają i mieć będą ...

 

Skoro powoli postępuje proces coraz skuteczniejsego karania kierowców za przekroczenia prędkości (coś o tym wiem :D) - to idzie to zrobić również w środowisku diagnostów.

Pytanie tylko - w jaki sposób i na ile drastyczne mają to być metody ...

 

Moje zdanie jest takie - wzystko można zrobić. Rynek BTP w Polsce da się uporządkować - trzeba tylko woli (politycznej ?) i konsekwencji w działaniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stacji też odpada 30 % w zrywach nawet do 40%. Ludzie się burzą, ale większość wraca z poprawką ( mimo, że nie musi bo za negatywa nie płaci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem jazdę. Zajeżdza łepek jakimś trupem na pierwszy przegląd. Na pierwszy rzut ucha słyszę, że tłumik warczy. Pytam się gościa, a on na to, że jak zjeżdzał z lawety to zachaczył i rozpiął mu się na złączu. Myślę kij drapał jak się tylko rozpiął... Ale patrzę szyba czołowa na pół walnięta - pytam się co to jest a on mi bezczelnie z pretensjami - No przecież mówiłem, że z lawety spadł !!! Ja do niego - już nabuzowanu - Na szybę ci spadł? On - pas pękł i uderzył w szybę. Mówię masz pecha- szyba, tłumik przepalony (nie rozpięty), brak zapasówki, z tyłu różne opony, tył słabe hamulce. Pa Pa. I tak miał szczęście bo był bez blach a akurat zajechał od nas radiowóz na OT-1. Szybko łepek wiał. Ale tacy są niestety ludzie, ja miałem czyste sumienie a on gada na mieście jaki to ja jestem be. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na miejscu jeszcze jedną stację, ale oni mają złą sławę (ludzie mówią, że są jak nietoperze niedowidzą, niedosłyszą i wszystkiego się czepiają). Ogólnie ilościowo robimy tyle samo (ok 250 miesięcznie - niedużo ale cóż małe miastko ok 12000 mieszkańców). Mówią, że u mnie łatwiej przejść przegląd, bo nie wyrzucam z wielkim hukiem za przepaloną postojówkę (a może powinienem ???). Chłopaki z konkurencji ogólnie narzekają ale wiadomo mniej przeglądów = mniejsza kasa. Ostatnio jakoś się dogadujemy nie jest źle. Ciężka jest tutaj tyra diagnosty, bo w takiej małej społeczności nie można zachować anonimowości, nie raz na mieście mnie palcami wytykali a i uważać trzeba bo wszyscy wiedzą gdzie się mieszka i parkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty masz 30 - 40 % negatywów ? Chyba na zasadzie - jedź chłopie i napraw sobie autko ? Bo coś nie bardzo potrafię sobie uzmysłowić jak to robisz. Tylko Cię pochwalić za coś takiego - może społeczeństwo jest u Was troszkę bardziej dojrzałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez stosuje zasade"jedz chlopiei napraw sobie to co ci podyktowalem na kartce". i wiekszosc wraca. ten ktory zrozumie ze nie jestesmy pazernymi ich wrogami a spokojnie wytlumaczymy co czym grozi to i opinia odrazu idzie ze ok. ze wytlumaczyl,ze nie pogonil. tak musimy budowac nasze opinie ,ktore wchodza w sklad opini o stacji.

 

[ Dodano: 29-06-2005, 12:16 ]

Wydaje mi sie ze" Pacjenta" trzeba traktowac tak , jak bys chcal byc sam potraktowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JŚLI DOBRZE ROZUMIEM TO W ZESTAWIENIU ROCZNYM MASZ 3000PRZEGLĄDÓW W TYM OK.1000 NEGATYWÓW.

MAM ZESTAWIENIE ZA ROK 2004 POZNAŃ MAX. LICZBA ODEBRANYCH DOWODÓW 322 N A 5500

 

JACEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się ogólnie dąsają i nawet chcą rozmawiać z szefostwem A zasada jest dokładnie taka, zrób to i to i przyjedź, narazie nie płacisz jak zrobisz będzie pieczątka to i zapłacisz. Wiem że to na bakier z przepisami ale u nas tak wszyscy robią i nie mogę się wyłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie pojazdu i wypisanie usterek na zwykłej kartce (bez wpisania do rejestru i wydania zaświadczenia z usterkami) jest działaniem bezprawnym .Co na to właściciel SKP, Policja sprawdzająca wyjeżdzające pojazdy z SKP ? .Panowie co wy robicie? ,gdzie uczciwa konkurencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem jest to że wrejestrze prawie nie mam negatywów, no chyba tylko skorodowane numery i brak tabliczki

 

[ Dodano: Sro Cze 29, 2005 1:33 pm ]

Pewnie,że to bezprawne ale co drugi klient pyta się u nas czy płaci z góry czy po badaniu. U nas tak jest na wszystkich stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym kraju uczciwie nie da się pracować. Od rana wykonałem 2 przeglądy- stacja okręgowa - 2 stanowiska. A u sąsiadów ludzie się przepychają w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.