Skocz do zawartości

Tester OBD do 24V na OSKP


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.08.2023 o 10:24, markes30 napisał:

Czy oprócz tych dwóch urządzeń (CAP, Texa) pojawiło się jakieś nowe z certyfikatem na 24V

przywoływany wcześniej KTS 515 ( łączność po bluetooth)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy oprócz trzech urządzeń (CAP, Texa, KTS 515) pojawiło się jakieś nowe z certyfikatem na 24V. Zależy mi na takim z którym będę mógł wsiąść do pojazdu i zrobić test OBD np bez wysiadania i obsługi na analizatorze lub komputerze zewnętrznym.

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zbliża się kontrola ze starostwa. Co grozi za brak czytnika OBD 24v?? dodam ze przez 6 lat nie mieliśmy żadnego auta powyżej 3,5t z zapłonem iskrowym jeśli to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam się nie przyznasz, że nie masz wymaganego sprzętu, to Starostwo nie będzie tego  tematu drążyło / wiedza w temacie znikoma/ ale zapewne 5 letni odbiór TDT nie da pozwolenia na dalszą działalność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, nesiasps napisał:

ale zapewne 5 letni odbiór TDT nie da pozwolenia na dalszą działalność 

Dokładnie tak. Starostwo prawdopodobnie oleje temat, ale TDT nie ma szans żeby odebrało stacje okręgową bez testera 24V.  Nie ma też znaczenia czy masz takie pojazdy czy nie masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Solaris napisał:

czy masz takie pojazdy czy nie masz. 

Podobno (info z ostatniego szkolenia PISKP) takich pojazdów jest około 150 szt. (na cały kraj), a większość z nich przebywa w Bieszczadach - Krosno, Sanok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jest w Bieszczadach ale w samej Warszawie jest ponad 100 autobusów gazowych. Więc jeśli już coś to głównie Warszawa. Do tego są jeszcze śmieciarki

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 12:05, maciejaszek napisał:

KTS 515 jest ok na OSKP?

Do nas dzisiaj przyszedł ale nie ma certufikatu ITS w zestawie, mimo zapewnień sprzedawcy. Czy powinien być dostarczony razem z urządzeniem, czy trzeba osobno do producenta wystapić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedawca rzeczywiście zapewniał iż urządzenie ma certyfikat, to żadnej łachy nie robi. Jego psim obowiązkiem było wysłać z urządzeniem. Chyba, że inne były uzgodnienia na linii sprzedający-kupujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mecher napisał:

Chyba, że inne były uzgodnienia

Tego nie wiem, bo szefo osobiście się dowiadywał, negocjował i zamawiał. Twierdzi, że wszystko miało być i jutro ma dzwonić do inter carsu. Nie ma też instrukcji stanowiskowej, ani żadnej instrukcji postępowania dla SKP, tylko taka ogólna instrukcja w sumie tylko, jak zainstalować.

W dniu 25.05.2023 o 18:26, arekkos napisał:

ma certyfikat

Dostaliście certyfikat razem z urządzeniem od sprzedającego?? Macie instrukcję stanowsikową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mnie (nas, jako stację) to czeka za dwa lata. Do tego czasu, nastąpi już spore nasycenie rynku tym produktem, więc i cena powinna być ciekawsza, niż teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mecher napisał:

za dwa lata

To nie macie corocznych kontroli? U nas jest starostwo z TDT i musimy uzupełnić. Odbiór mamy w 2025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy, ale przecież jest dopuszczenie TDT na 5 lat. Więc o co biega ?

Przed nowym odbiorem się doposaży. Obowiązek wszedł po ostatnim odbiorze. Więc dopuszczenie na wtedy obowiązujących warunkach jest ważne.

W przepisie nie było chyba nic o fakcie działania obowiązku wstecz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mecher napisał:

Obowiązek wszedł po ostatnim odbiorze.

Najlepsze jest to, że rozporządzenie opisujące wymagania dla stacji się nie zmieniło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 20:25, Bartek24 napisał:

Tego nie wiem, bo szefo osobiście się dowiadywał, negocjował i zamawiał. Twierdzi, że wszystko miało być i jutro ma dzwonić do inter carsu. Nie ma też instrukcji stanowiskowej, ani żadnej instrukcji postępowania dla SKP, tylko taka ogólna instrukcja w sumie tylko, jak zainstalować.

Dostaliście certyfikat razem z urządzeniem od sprzedającego?? Macie instrukcję stanowsikową??

Powodzenia , tez miałem taka sytuacje przedstawiciel Bartek z IC miał być certyfikat, nie było opcji dla skp, odbijanie piłeczki miedzy IC a Boschem skończyło się na zakupie texy , masz w ogóle program dla skp to kazali sprawdzać sobie na zasadzie odczytu błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 20:25, Bartek24 napisał:

Macie instrukcję stanowsikową??

może ktoś coś już sobie sklecił do texy i się podzieli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, smaug napisał:

Powodzenia , tez miałem taka sytuacje

Na chwilę obecną wysłałem nr seryjny urządzenia i maja załatwić certyfikat ITS. Co do obsługi samego urządzenia, to na razie lezy w walizce, dopóki nie będzie certyfikatu. Z tego co czytałem instrukcję, to nie ma typowo programu dla SKP ale TEXA też tego nie ma. Stary AMX530 ma procedurę typowo dla SKP, a teraz te urządzenia raczej nie.

Ale certyfikt posiada, do tego Pan z TDT nam polecił tego KTSa, to chyba wszystko z nim ok.

23 godziny temu, smaug napisał:

skończyło się na zakupie texy

To Bosha oddaliście?? Nie udało sie uzyskac certyfikatu?? TEXA ma program typowo dla SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adam1501 napisał:

magiczny program

Nie program, tylko procedura. Źle sięwyraziłem. Stary AMX 530 ma coś takiego i pod tym kątem pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.