Skocz do zawartości

Praca na innej SKP


roni9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem swiezym diagnosta na SKP. W niedalekiej okolicy otwiera się kolejna stacja, szef tej stacji chce bym wpisał się u niego do rejestru (wadomo ze musi byc min2 diagnostów na stacji) Ja juz pracuje, na umowe o prace na innej stacji. Mowi zebym tylko u starosty sie wpisał z tym wszytskim, on mi zaofeuje jakas umowe i pieniedze co miesiac i wcale nie musze u niego pracowac, on sam bedzie robil przeglady, ja byle bym widnial tylko na papierze, czy mozecie mi doradzic czy warto w cos takiego sie pchac ?? Na co uwazac itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takich praktykach. Albo nie ma w okolicy chętnego diagnosty do pracy albo stacji na niego nie stać i szukają tylko kogoś z uprawnieniami aby nie musieć zamykać tego "grajdołka". Nie słyszałem też o żadnych wadach takiego układu, umowa może być np na 1/8 etatu, dobrze byłoby zrobić tam kilka badań w miesiącu aby w raportach było Twoje nazwisko.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj regularnie na tą nową stację i przeglądaj rejestr badań , żeby zobaczyć kto badania robił, Ty czy szef. Jedyny minus moim zdaniem 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie tak dorobić,ale kilka badań w miesiącu musisz robić.Żeby szef nie klepnął na Ciebie jakiegoś badania,zrób sobie mocne hasło do programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na tzw "martwą duszę" - nic nie ryzykujesz a kesz jakiś wpadnie - co do robienia na Twoje konto to raczej nie możliwe - samemu ustawić hasło do programu i kontrolować czy nie pokusi gościa na wykorzystywaniu twojego logu a pieczątki przy tyłku nosić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roni9 napisał:

Na co uwazac itp ?

Na to czy kasa wpływa co miesiąc. Niczym więcej nie ryzykujesz.

24 minuty temu, krzysieknowak napisał:

ale kilka badań w miesiącu musisz robić

Nie ma takiego obowiązku.

16 minut temu, thefilinek napisał:

jedne główne ryzyko to takie, że wszystkie "złomy" będzie robił jako Ty

Skoro:
 

 

1 godzinę temu, roni9 napisał:

on sam bedzie robil przeglady

To chyba musiałby być niedorozwinięty aby na swojej stacji zrobić coś takiego.

6 minut temu, IVVO napisał:

a pieczątki przy tyłku nosić

Jest to niezgodne z przepisami. To na właścicielu spoczywa obowiązek zabezpieczenia dokumentów i pieczątek na SKP. Pieczątka identyfikacyjna jest wykonywana przez właściciela i stanowi jego własność i ma być przez niego tak przechowywana aby nie miały do niej dostępu osoby nieuprawnione - czyli właściwy diagnosta. Pieczątkę imienną można mieć jedną na wszystkie stacje i ją nosić ze sobą.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś Serwisie Motoryzacyjnym , była interpretacja odnośnie liczby diagnostów i było napisane ,że konieczność co najmniej dwóch jest nadinterpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I również nadinterpretacją jest jest zatrudnianie w Łodzi i okolicach na umowę zlecenie?Niektóre WK twierdzą,że pracujący diagnosta to jakieś badania musi zrobić na danej skp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Jest to niezgodne z przepisami.

2. Dokumenty oraz pieczątki związane z przeprowadzaniem technicznych pojazdów powinny być zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych.

A co w tym paragrafie mówi o tym aby były 24h na dobę na SKP - mają być zabezpieczone w czasie twojej pracy na stanowisku a nie poniewierać się na biurku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na jakiej? Kłaniają się teorie spiskowe i nadinterpretacje.

Pracuję na umowę - zlecenie i wcale źle mi nie jest. No nie ukrywam, że mogłoby być lepiej. 

Co do słupa na stacji, to wiszę chyba na dwóch i żadnych badań nie klepię. Oczywiście mam świadomość tego, że czasami mógłbym być poproszony o zastępstwo.

Także każdy swój rozum posiada i robi to, co mu odpowiada.

 

Oprócz teorii warto czasem podeprzeć się przepisem, ktoryby rozjaśniał sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

ma być przez niego tak przechowywana aby nie miały do niej dostępu osoby nieuprawnione - czyli właściwy diagnosta.

Coś pomieszałeś :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Jest i Moderator. Może tak warto połączyć już toczące się w tej sprawie wątki. Od stu lat w tej sprawei jest tak samo, nic się nie pozmieniało, to po co głaz Syzyfa toczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuchę można brać. Pieczątki dla pewności dobrze schowaj i ustaw sobie mocne hasło na swoje konto. Zresztą od czasu do czasu  możesz tam zrobić jakieś badanie i przy okazji sprawdzić w rejestrze czy coś się na Twoim koncie nie pokazało przypadkiem. Bywało i tak. Jeśli będzie ok to ty masz zawsze parę ładnych stówek za free a gość tez zadowolony. Z tym że w razie bidy może Cię wezwać do pracy bo jednak obowiązuje Cię umowa, więc w razie jego choroby musisz być gotowy wskoczyć na stanowisko. To jedyne ryzyko  jeśli gdzie indziej pracujesz na pełen etat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adam1501 napisał:

Pieczątka identyfikacyjna jest wykonywana przez właściciela i stanowi jego własność i ma być przez niego tak przechowywana aby nie miały do niej dostępu osoby nieuprawnione - czyli właściwy diagnosta. Pieczątkę imienną można mieć jedną na wszystkie stacje i ją nosić ze sobą.

@adam1501 możesz poprzeć jakimiś przepisami to stwierdzenie? Logicznie rozumując to masz racje, ale używanie jednej pieczątki na dwóch SKP budzi moje wątpliwości.

4 godziny temu, IVVO napisał:

w sprawach pieczątek i dokumentacji rozmawiamy o przepisach z 2006 roku - czyli o archaiku 

I tak na prawdę żadne pieczątki diagnostom już nie powinny być potrzebne, bo de facto żadnej roli już nie odgrywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do DR co wbijacie ? Na DIP co wbijacie? Jeśli pieczątki nie mają bezpiecznego schronienia to ja bym nosił ze sobą najlepiej. Tym bardziej jak SKP ma średnią reputację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mówicie panowie, ze nie powinienem mieć z tego powodu żadnych nie przyjemności? Dodam, ze ta stacja znajduje się w innym powiecie niż mój. I czy on jako szef, nie będzie mógł sobie, sam wymyślić hasła do mojego konta, i na nim np robić badań?  Osobę niby znam osobiście, ale wiadomo jak chodzi o $$$ to litości nie ma. a dzieli mnie od tej stacji ponad 100km wiec nie widzi mi się tam jeździć co jakiś czas i sprawdzać czy on robi na moim koncie badania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, roni9 napisał:

. I czy on jako szef, nie będzie mógł sobie, sam wymyślić hasła do mojego konta, i na nim np robić badań?

Ależ oczywiście że prawdopodobnie może zmienić hasło i robić co mu się podoba...Ale z drugiej strony,zauważ...że to jest jego stacja i trzeba być debilem do potęgi(zakaz prowadzenia SKP w przypadku wtopy)by coś takiego zrobić....

Osobiście sam wiszę na dwóch stacjach(na jednej nie byłem od 5 lat🙂)gdzie to właściciel-diagnosta sam  badania wykonuje. Jeśli masz wątpliwości to zrezygnuj.

Ale wcześniej poleć mu  kogoś z forum😁😁😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o zmianę hasła że może ustawić inne i przejąć logowanie do programu tylko jako admin w programie on poprostu może dodać do bazy dowolnego diagnostę i ustawić na nim hasło. Więc jakby chciał się tak bawić to może sobie dodać profil przykładowo Kowalskiego i wykonywać badania jako Kowalski bo program mu pozwala więc i twój profil może sobie utworzyć w programie.

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solaris napisał:

może dodać do bazy dowolnego diagnostę i ustawić na nim hasło.

To możliwe ale obarczone odpowiedzialnością:

1- diagnosta musi być zatrudniony w jakiejś formie

2-zgłoszony do WK w ciągu 14 dni od podjęcia pracy

3-ujęty na wykazie diagnostów na tablicy informacyjnej SKP

4-żaden właściciel nie pozwoli sobie na to aby kombinować - WK i TDT w czasie kontroli sprawdzają w rejestrze diagnostów aktywnych ze zgłoszonymi oraz wydruki - diagnosta/badanie - procentowo albo ilościowo 

Godzinę temu, Solaris napisał:

twój profil może sobie utworzyć w programie.

Ale co to da - programy zapisuję diagnostów aktywnych i archiwalnych i tego nie da się edytować albo usunąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, roni9 napisał:

a dzieli mnie od tej stacji ponad 100km

Czyli kontrolować rejestr  badań będzie ciężko...

Moim zdaniem gdyby stacja była blisko i znałbym gościa to bym sie zgodził . 

Oczywiście pieniazki co tydzien przy okazji kontroli rejestru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 06:29, roni9 napisał:

Mowi zebym tylko u starosty sie wpisał z tym wszytskim, on mi zaofeuje jakas umowe i pieniedze co miesiac i wcale nie musze u niego pracowac, on sam bedzie robil przeglady, ja byle bym widnial tylko na papierze, czy mozecie mi doradzic czy warto w cos takiego sie pchac ?

Czy właściciel posiada uprawnienia  diagnosty? Z w/w wypowiedzi można domniemywać że badania badania  zamierza robić na cudze uprawnienia.  Skoro wysyła diagnostę do Starosty by się tam wpisał to coś mi tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.