Skocz do zawartości

Opcja wyboru rok modelowy/produkcji


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Od raptem miesiąca zaczeły przeobrażać się reguły pozycji 44 w DIP-ie

Mianowicie od zawsze poz 44 zostawiałem bez żadnych skreśleń; gdy była wątpliwość dot roku produkcji klient kierowany był do rzeczoznawcy i wszystko grało.....do czasu.

Teraz ja mam określić się w sprawie roku produkcji lub roku modelowego, i nie byłoby w tym nic tragicznego, gdyby.......gdy określiłem rok modelowy, klient wrócił do mnie ze SKIEROWANIEM z WK aby określić rok produkcji (gdybym był w stanie go określić zrobiłbym to za pierwszym badaniem,ale mniejsza o to) i zaczeły się dodatkowe wydatki: bo ja nie określe roku produkcji, więc mogę oprzeć się opinią rzeczoznawcy, a z tą opinią klient nie może stawić się w WK bo jest wyraźne skierownie na SKP, musi przyjść do mnie ja na podstawie rzeczoznawcy wystawie zaświadczenie i wszystko gra.......

Lecz jest nowy problem, podczas zakreślania poz 44 (przez program oczywiście) produkcji lub modelu WK ŻĄDA mojej parafki i pieczątki.

Tyle wstępu. Pytania:

1. czy wszyscy zareślacie rok produkcji lub modelu, czy może zostawiacie to pole nieskreślone :?:

2. czy mieliście już może skierowanie z WK na ustalenie roku produkcji (podkreślam nie jest to skierowanie do rzeczoznawcy tylko do SKP) :?:

3. czy jak zakreślacie wybór poz 44 to też musicie przybijać parafkę i pieczątke (oczywiście zakreślacie nie ręcznie tylko programem) :?:

 

Bo ja zgłupiałem fakt że były to raptem trzy przypadki ale zawsze i teraz nie wiem czy jest to może chwilowa burza czy może już będzie taka reguła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    7

  • babkaz

    5

  • rurek777

    5

  • boden

    4

Do tej pory udawało mi się ustalić rocznik.Albo na podstawie brieefu albo dołączonym do niego dokumencie , albo tabliczki z VIN. Ale w razie takiej niemożności , to należałoby wpisać do zaświadczenia , do uwag , że roku produkcji nie ustalono . Wtedy WK może posiłkować się np : rzeczoznawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taki przypadek: Pierwsza rejestracja za granicą to 03.01.2000. Podczas rejestracji w WK P-ń pan w okienku powiedział, że nie zarejestruje tego auta ponieważ chociaż w DIPie jest określony rok produkcji jako 2000 to w/g niego nie jest możliwe wyprodukowanie auta w ciągu 3 dni i w/g niego na chłopski rozum jest to rok prod. 1999. Urząd poważył diagnostę. W niemieckim dowodzie rejestracyjnym chyba nie ma określonego roku produkcji. Z tego co wiem to fabryka mogła wyprodukować w 1999 auto jako rok modelowy 2000. Mnie nie zdażył się jeszcze podobny przypadek, ale w/g Was kto ma rację? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre fabryki już od września lub października w VIN wbijają następny rok .Kierując się tylko VIN można popełnić błąd.Jeśli mam rejestracje za granicą w początkowych dniach roku , to wpisuję rok produkcji z poprzedniego roku .W w/w przypadku pani z WK miała rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wpisujemy rok produkcji, jeśli nie z VIN u to pozostają jeszcze szyby, pasy bezpieczeństwa. Mieliśmy "owocną" dyskusję z WK, my że możemy pisać rok produkcji lub modelowy, oni że muszą rok produkcji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy zwroty DIPu z Urzędu Celnego w celu wyreślenia w poz.44 ....Jako, że w "patronacie" nie ma na razie takiej opcji, wpisujemy dodatkowo w uwagach "rok produkcji". ....zadowoleni są wszyscy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mam podobny problem z ustaleniem roku produkcji w volkswagenie w vin 2002 pasy 2002 pierwsza rejestracja w niemczech 14.03 2002 szyby 2001 , wpisałem 2002 i cofneli klienta z W.K. powiedzieli że diagnosta celowo żawyżył rok produkcji bo volkswagen nabija rok do przodu . Co mam zrobic poprawic dla swiętego spokoju czy sprawdzic w serwisie volkswagena . wmoim W.K. nie ma tego problemu ale klient z obcego terenu i tam problem mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobic poprawic dla swiętego spokoju czy sprawdzic w serwisie volkswagena .

 

Sprawdzić w serwisie i wpisać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WK nie cofnęli z własnego widzimisie - widocznie z dokumentów wynikało, ze to jednak 2001.

Znasz tę konkretną sprawę dokładnie czy zgadujesz? Z pytania kooniowskiego nie wynika nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis volkswagena określa rok modelowy , jeżeli chcę okreslić rok produkcji odsyła mnie do importera - Kulczyk Tradex w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.moze ktos juz spotkał sie z taka sytuacja.Wydział komunikacji w Szczecinie zarządał od nas wykreslania w Dokumencie Identyfikacyjnym Pojazdu sprowadzonego w pozycji 44 słów "lub modelu" ma pozostac aby" Rok modelowy " . czy takie postępowanie jest prawidłowe. dzięki za podpowiedz . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.