Skocz do zawartości

Opcja wyboru rok modelowy/produkcji


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    7

  • babkaz

    5

  • rurek777

    5

  • Sebastian ZG

    4

Jak miałem rozszerzenia i robiłem pierwsze to też skreślałem.

Jak skreślałem długopisem to stawiałem parafkę i pieczątkę imienną, ale od kiedy STACJA miała opcje skreślania i drukarka przy wydruku skreślała odpowiednią opcją nie stawiałem podpisu i nikt mi nic nie zarzucał.

 

Równie dobrze WK mógłby żądać parafki przy każdym parametrze na DIP-ie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to sie tego zaczal celny czepiac, wiec teraz skreslam, tylko pytanie po co i dlaczego ??

i dlaczego nie ma przepisu regulujacego te sprawe?

przeciez diagnosta nie jest organem kompetentnym do okreslenia roku produkcji pojazdu.

wiec kto ???

i dlaczego UC i WK rzada od nas takiego czegos ???

no... chyba ze jest to gdzies w prawie zapisane ??? bo ja nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim terenie jest to norma. Dodatkowo w miejscu przekreślenia słowa rok produkcji lub modelu musze się podpisywać.

 

Sebastian, gdybym na codzien mial do czynienia z Waszym WK, to chyba juz bym siedzial w wariatkowie :razz:

Takich paranoji, to chyba w zadnym WK w Polsce nie wymyslaja jak w ZG :razz:

I nie chodzi mi tylko o wykreslanie na DIP-ie roku mod., czy prod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dokumentów rejestracyjnych póki co w Polsce wpisuje się rok produkcji pojazdu, a nie modelowy. Szanując prawo diagnosty do wypełnienia DIP'u w taki sposób w jaki jest on określony przepisami, czyli bez jednoznacznego zaznaczenia czy chodzi o opcję produkcja czy model (przypominam, że tytuł przedmiotowej rubryki to "rok produkcji LUB rok modelu") proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie pracownik WK ma wiedzieć, jaką opcje diagnosta miał na myśli wypełniając DIP? Przypominam, iż obowiązek wpisywania danych do DR i KP na podstawie bad.techn. wynika wprost z przepisów o sposobie wypełniani kart pojazdu chociażby i jak widzicie rozwiązanie tego problemu w tej sytuacji?

Na moim terenie na wielu SKP stosuje się dodatkową adnotację w uwagach na zaświadczeniu w postaci "rok produkcji: .... " co eliminuje konieczność kreślenia DIP'u i parafowania zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Na moim terenie na wielu SKP stosuje się dodatkową adnotację w uwagach na zaświadczeniu w postaci "rok produkcji: .... "

tylko skad wiesz jaki jest rok produkcji danego samochodu ???

czesto sa niscislosci jesli chodzi o ustalenie.

a przeciez diagnosta NIE JEST instytucja, ktora ma to okreslic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Znam taki przypadek: Pierwsza rejestracja za granicą to 03.01.2000. Podczas rejestracji w WK P-ń pan w okienku powiedział, że nie zarejestruje tego auta ponieważ chociaż w DIPie jest określony rok produkcji jako 2000 to w/g niego nie jest możliwe wyprodukowanie auta w ciągu 3 dni i w/g niego na chłopski rozum jest to rok prod. 1999. Urząd poważył diagnostę. W niemieckim dowodzie rejestracyjnym chyba nie ma określonego roku produkcji. Z tego co wiem to fabryka mogła wyprodukować w 1999 auto jako rok modelowy 2000. Mnie nie zdażył się jeszcze podobny przypadek, ale w/g Was kto ma rację? Pozdrawiam

 

Witam

A co powiecie koledzy na to

Przyjechal dzisiaj VW Passat 1,9 TDi Pierwsza rej za granica 2000.06.02 w/g VIN rok modelowy 2000 (lit Y) w brief'ie w jednej z ostatnich pozycji(chyba 25) jest data z marca 1999 . gdybym ja robil ta rejestracje dalbym rok prod 2000 ale ze kolega starszy stazem sie za to zabral i ustalil ( Wykonal telefon do kolesia z okregowki i podal mu pelen VIN ten odpowiedzial krotko 1999. ) Handlarz sie zpieklil bo byl wlasnie z klientem co mu sprowadzal to autko i sie pyta na jakiej podstawie ustalil ten rok bo z VIN'u wynika 2000.

i teraz pytanie czy jest mozliwe aby auto bylo wyprodukowane w marcu 1999 i dopiero w czerwcu 2000 zostalo zarejestrowane??? W/g mnie maloprawdopodobne .

Po calej akcji pytam kolegi jak oni ustalili ta date produkcji a on mi mowi ,ze maja tam lepszy program !!!! rece opadaja ze niby jakie to lepsze programy lepiej rozkodowuja VIN'y

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełen nr VIN to Ci tu zaraz zdekodujemy ;) Oczywiście, że jak najbardziej jest możliwe, aby pojazd z roku 1999 był zarejestrowany dopiero w czerwcu roku następnego - dlaczego nie? Data z niemieckich dokumentów o której piszesz nie ma nic wspólnego z rokiem produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was koledzy z tym rokiem produkcji to istne cyrki u nas w Kołobrzegu koledzy diagności mają już spore akta dot. tej sprawy sprawa ociera się o prokuratora że niby poświadczenie nie prawdy tj,''odmładzanie''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechal dzisiaj VW Passat

 

Akurat przy vw można z tabliczki znamionowej ustalić tydzień produkcji, na podstawie tego wyliczysz w jakim miesiącu został wyprodukowany i jeśli miesiąc produkcji jest późniejszy niż rejestracji - sprawa jasna, auto z poprzedniego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie czy jest mozliwe aby auto bylo wyprodukowane w marcu 1999 i dopiero w czerwcu 2000 zostalo zarejestrowane??? W/g mnie maloprawdopodobne .

Ja miałem kilka które gdzieś przestały dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechal dzisiaj VW Passat

 

Akurat przy vw można z tabliczki znamionowej ustalić tydzień produkcji, na podstawie tego wyliczysz w jakim miesiącu został wyprodukowany i jeśli miesiąc produkcji jest późniejszy niż rejestracji - sprawa jasna, auto z poprzedniego roku.

 

No dobra to powiedz mi jak diagnosta z okregowki okreslil rok produkcji 1999 na podstawie nr VIN u mnie i na roznych stronach pokazuje 2000(modelowy)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to powiedz

 

Są pewne programy które mają bardzo rozbudowane bazy danych i podobno to potrafią. Pisze "podobno" bo z tym też jest czasem różnie, ale zawsze jest sie czegoś chwycić. A może mieć np. dostęp do bazy danych vw i wtedy jest to pewnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to powiedz mi jak diagnosta z okregowki okreslil rok produkcji 1999 na podstawie nr VIN u mnie i na roznych stronach pokazuje 2000(modelowy)

 

 

 

A może po prostu zadzwonił do serwisu (chyba że ma szklaną kule i czarnego kota )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to powiedz mi jak diagnosta z okregowki okreslil rok produkcji 1999 na podstawie nr VIN u mnie i na roznych stronach pokazuje 2000(modelowy)

Pozdrawiam

 

To że z 10-tego miejsca wynika wg. normy ISO r. prod to nie znaczy że tak jest dokładnie. Aby dokładnie określić date produkcji potrzeby jest pewien algorytm i program który go wykorzysta. Tak jest w całej grupie VW Audi BMW itd. Dzięki temu np na podstawie siedmiu ostatnich znaków można w BMW ustalić dokładnie jego r.prod, wyposażenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub też zwyczajnie są programy korzystające z katalogów producenta który podaje jaki nr VIN dla danego modelu był ostatnim nabijanym w danym roku. Mam taki katalog dla VW ale dla starszych roczników i tylko wybranych popularniejszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to powiedz mi jak diagnosta z okregowki okreslil rok produkcji 1999 na podstawie nr VIN u mnie i na roznych stronach pokazuje 2000(modelowy)

 

 

 

A może po prostu zadzwonił do serwisu (chyba że ma szklaną kule i czarnego kota )

 

 

To sie odbywa bez kuli i wpomnianego kota i nie jest to pierwszy przypadek . Ma poprostu jakiegos ziomka w okregowce i zawsze jak czegos nie wie(najczesciej chodzi wlasnie o rok prod. poniewaz mamy duzo pierwszych rej z racji bliskosci granicy ) to do niego dzwoni. Trwa to doslownie chwile, po podaniu calego numeru 5 sekund i odpowiedz jak jest oczywiscie ziomek przy komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatnich przejściach wpisuję rok modelu rok prod. skreślam ręcznie i w wk. przechodzi.

 

a jest to dopuszczalne? bo byloby duuuzo prosciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.