Skocz do zawartości

[TDT] Pytania z egzaminu dla diagnostów


marcin6

Rekomendowane odpowiedzi

max 80% napełnienia

Tak było zawsze, 85% dopuszczał Dz. U. 227 poz 2250 tylko podczas badania technicznego przy sprawdzeniu stopnia napełniania zbiornika ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie:

 

Czy na naczepie, oprócz świateł odblaskowych trójkątnych, mogą być umieszczone dodatkowo dwa prostokątne światła odblaskowe:

a) nie mogą być umieszczone

b) mogą być umieszczone bez żadnych dodatkowych warunków

c) mogą być umieszczone pod warunkiem, że jest ono połączone w jednym urządzeniu z innym tylnym światłem sygnalizacyjnym

 

Dz.U. 32 par.12 ust.3 pkt.13 mówi że takie światła są dopuszczone, ale nie precyzuje dodatkowych warunków, czyli odp. b) jest poprawna?

 

Pytanie drugie, czy ten egzamin jest do zdania, czy jest to droga przez "mękę" ? Mam 10-letnie doświadczenie zawodowe w motoryzacji, ale trochę "wymiękam" z tymi pytaniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c) mogą być umieszczone pod warunkiem, że jest ono połączone w jednym urządzeniu z innym tylnym światłem sygnalizacyjnym

Tylko ta jest poprawna i nie wymiękaj ,,,

Dz.U.32 poz262 zał. 6 objaśnienia nr 23 pozdro,,,

 

[ Dodano: 13-12-2010, 19:21 ]

według mnie odpowiedź c

dzięki, nie jestem sam ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie odp. c), niestety mam bardzo nieczytelny załącznik nr 6, czy któryś z kolegów mógłby podesłać do mnie bardziej czytelną wersję? Z góry dziękuję.

 

I następne pytanie:

 

Jaki zakres badania powinien wykonać diagnosta przy badaniu pojazdu sprowadzonego z zagranicy, którym w czasie badania stwierdzono wymianę elementów zawieszenia i naprawę elementów blacharskich:

a) zakres badania pierwszego i dodatkowego dotyczącego pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym,

b) zakres badania okresowego i specjalistycznego po wypadku drogowym

c) zakres badania pierwszego i specjalistycznego po wypadku drogowym

 

Czy poprawna jest odpowiedź a) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

 

Następne pytanie:

Badanie zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi może przeprowadzić:

a) każda SKP

b) tylko stacja okręgowa

c) stacja o której mowa w art.83 ust.1 pkt.1 lit.B i art.83 ust.1 pkt. 2 ustawy - Prawo o ruchu drogowym

 

Nie potrafię znaleźć różnicy w odpowiedzi b i c, która jest prawidłowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

 

Następne pytanie:

Badanie zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi może przeprowadzić:

a) każda SKP

b) tylko stacja okręgowa

c) stacja o której mowa w art.83 ust.1 pkt.1 lit.B i art.83 ust.1 pkt. 2 ustawy - Prawo o ruchu drogowym

 

Nie potrafię znaleźć różnicy w odpowiedzi b i c, która jest prawidłowa ?

Prawidłowa odpowiedź to b

Ponieważ odpowiedź c mówi o podstawowej i okręgowej

11) w art. 83:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na

koszt wΠaÊciciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów —

w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów

o dopuszczalnej masie caΠkowitej

nieprzekraczajàcej 3,5 t, z zastrze˝eniem

lit. c,

b) dodatkowych badaƒ technicznych

w odniesieniu do pojazdów, o których

mowa w lit. a, z zastrze˝eniem ust. 1a,

c) badaƒ technicznych przyczep przeznaczonych

do Πàczenia z pojazdami okreÊlonymi

w lit. a, o ile stacja speΠnia wymagania,

o których mowa w przepisach

wydanych na podstawie art. 84a

ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie dΠugoÊci

stanowiska kontrolnego;

2) okr´gowej stacji kontroli pojazdów —

w zakresie:

a) okresowego badania technicznego

wszystkich pojazdów,

b) dodatkowych badaƒ technicznych

w odniesieniu do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie jest mowa o stacji podstawowej.

 

Jak się rozdaje te piwa na forum?

 

I następne pytanie:

 

Jakie dokumenty są wymagane przy badaniu pojazdu marki "SAM" co do zgodności z warunkami technicznymi?

a)dokumenty własności zespołów pojazdu (nadwozie,silnik itp.)

b)dokument identyfikacyjny pojazdu

c)opis techniczny pojazdu

 

odpowiedź c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie:

 

Wypełniając dokument identyfikacyjny ciągnika siodłowego, diagnosta powinien dodatkowo podać wartość:

a) max nacisku na siodło ciągnika

b) max długości pojazdu członowego

c) dmc zestawu ciągnik-naczepa

 

Jedni podają tylko c inni a i c, która odpowiedź jest prawidłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie jest bez odpowiedzi, bo diagnosta jak wypełni dokumenty zgodnie ze wzorem zamieszczonym w dzienniku to nie będzie tam zawarta żadna z podanych odpowiedzi. Nic poza nie musi wpisywać ani podawać aby BT było wykonane w zgodzie z przepisami. Jeżeli chce się te wartości to powinien ulec zmianie wzór DIPu a nie jakieś widzimisię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedno z pytań egzaminacyjnych. Mój szkoleniowiec twierdzi że chodzi tu o słowo "dodatkowo" i odpowiedź brzmi a)

Jestem coraz bardziej przerażony tym egzaminem. :razz::razz::razz::shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozdaje te piwa na forum?

pod każdym postem jest ikonka piwo i jeśli uważasz, że autor postu zasłużył - to klikasz na nią :D

i potem jeszcze potwierdzenie

i :piwo ląduje na koncie

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod każdym postem jest ikonka piwo i jeśli uważasz, że autor postu zasłużył - to klikasz na nią

albo kupujesz kilka skrzynek i wysyłasz na adres Norcom, raz w roku się spotykamy i pijemy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następne pytanie:

 

Jaki zakres badania powinien wykonać diagnosta przy badaniu pojazdu sprowadzonego z zagranicy, którym w czasie badania stwierdzono wymianę elementów zawieszenia i naprawę elementów blacharskich:

a) zakres badania pierwszego i dodatkowego dotyczącego pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym,

b) zakres badania okresowego i specjalistycznego po wypadku drogowym

c) zakres badania pierwszego i specjalistycznego po wypadku drogowym

 

Psuj napisał odp b) i ,że

Nie ma już pierwszych, są tylko okresowe i dodatkowe...

 

Ale od pow. B) mówi ,o badaniu okresowym i specjalistycznym a nie o okresowym i dodatkowym

Art. 81. (110) 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu

wolnobieŜnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest

obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe i badania dodatkowe.

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą

rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

To pytanie jest chyba stare albo błędnie zadane

Czy się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno odpowiedź b)

 

I następne pytanie:

 

Czy badanie zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi może mieć wynik pozytywny gdy samochód posiada instalację gazową?

a) nie może

b) może pod warunkiem pozytywnego wyniku badania instalacji gazowej

c) może, gdy właściciel pojazdu przedstawi zgodę Ministra Kultury i Sztuki lub Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków

 

dobre pytanie... :mad:

 

[ Dodano: 14-12-2010, 18:10 ]

pod każdym postem jest ikonka piwo i jeśli uważasz, że autor postu zasłużył - to klikasz na nią

albo kupujesz kilka skrzynek i wysyłasz na adres Norcom, raz w roku się spotykamy i pijemy ,,,

 

heh jak już to przywiozę ze sobą... :-D ale najpierw egzamin który wydaje mi się "nie do przejścia" ... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób trzy odpowiedzi

Po prostu zależy kto odpowiada. Nie ma jasnej interpretacji co do zabytku z gazem.

Bo jestem kompletnie wygłupiony tymi pytaniami...

Nie ucz się z głupich pytań, lecz Dz. ustaw, które dotyczą pracy diagnosty ,,,

Przekonałem się, że na egzaminie nie ma pytań głupich, są tylko rozwinięte lub podobnie brzmiące odpowiedzi co utrudnia wybór poprawnej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.