Skocz do zawartości

[TDT] Pytania z egzaminu dla diagnostów


marcin6

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to pytanie też juz jest nieaktualne ale jeżeli by się pojawiło to oczywiscie odpowiedz A. Ja w lutym na egzaminie tez miałem pytanie o pomiar śladowości i równoległości osi a według nowych przepisów też tego pomiaru juz nie dokonujemy. I pamiętaj :

pkt 1 . Egzaminator ma zawsze racje

pkt 2. Jeżeli egzaminator nie ma racji , patrz pkt 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, zdawał ktoś może ADRy w Łodzi?? Dokładnie to interesuje mnie ile egzemplarzy materiałow 9rozdziału maja tam na stanie do wydania kandydatom na egzaminie - czy dostaje je każdy czy tylko nieliczni?????

 

a druga sprawa jak obecnie jest z pojazdem sprowadzonym z zagranicy - przechodzi pierwsze badanie czy okresowe ?? Na kursie cos wspominali ze niby ma być zniesione tak że wykonuje sie tylko okresowe + DIP

 

[ Dodano: 24-04-2010, 10:28 ]

aha koledzy mam jeszcze pytania odnosnie zagadnien z załacznikow z tego forum:

 

1. Po wykonaniu badania co do zgodności z warunkami technicznymi ciągnika rolniczego marki „SAM” następny termin badania technicznego należy wyznaczyć:

 

A. 3 lata od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania

B. przed upływem 1 roku od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania

C. przed upływem 1 roku od dnia pierwszej rejestracji, a następnie corocznie

z tego co wiem to wszystkie SAMy maja przeglad na rok a w odp jest A :-?

 

2. Dokument „Opis zmian dokonanych w pojeździe” nie wypełnia się w przypadku przeprowadzenia dodatkowego badania po:

 

A. wymianie silnika na silnik o innym rodzaju zasilania

B. wymianie silnika na silnik o innej pojemności

C. wymianie silnika na silnik o tej samej pojemności

na zdrowy rozum to po wymianie silnika o tej samej pojemnosci nie wypełania sie dokumentow... a w odp jest B niewiem czemu jak zabiego ten powoduje zmiany w dowodzie pojazdu

 

 

3. Ustalenie brakujących danych pojazdu, niezbędnych do nowego dowodu rejestracyjnego, zgodne z przepisami powinno być wykonane na skierowanie starosty. W tym przypadku diagnosta wykonuje:

A. badanie dodatkowe pojazdu;

B. inną czynność;

C. badanie okresowe i dodatkowe pojazdu.

ktora odp ??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Koledzy idzie tą książkę ściągnąć z internetu czy trzeba ją kupić wy zapłacić 70 zł??

Jeśli zna ktoś jakiegoś linka to bardzo bym prosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

1/Przew.elastyczne inst.gazowej posiadają wyraźne ślady zestarzenia się materiału. nie mają jednak pęknięć i uszkodzeń.

Czy pojazd może być dopuszczony do ruchu:

A. Tak

B. Nie

C. tylko po skrupulatnym spr. szczelności

 

2/Maksymalny stopień napełnienia zb. w czasie badania tech. może wynosić

A. 85%

B. 80%

C. 75%

 

Która odp. jest poprawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich odp jest :

1/ "c"

2/ "a"

 

Ale dlaczego 85% jak napełniać się powinno do 80%

 

Jeśli chodzi o pyt.1 tez wskazał bym "b" ale w moich odp. jest "c" - może to błąd ?

 

Gdzie jest to w DZ.U bo 32 nie mogę znaleźć?

 

Z góry dzięki za wskazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że panowie układający pytania popełnili małą pomyłkę.

 

W starym rozporządzeniu MI z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U Nr 227 z 2003r. poz 2250) było w Załączniku nr 5:

SPOSÓB SPRAWDZANIA PRAWIDŁOWOŚCI PRZYSTOSOWANIA POJAZDU DO ZASILANIA GAZEM PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO

§ 10. 1. Kontrola działania urządzenia (zaworu) ograniczającego stopień napełnienia zbiornika gazu płynnego obejmuje:

1) sprawdzenie, czy zbiornik jest opróżniony (silnik nie daje się uruchomić po przełączeniu na zasilanie gazowe);

2) napełnienie zbiornika ilością gazu (dm3) odpowiadającą 0,8 pojemności geometrycznej zbiornika.

2. Urządzenie (zawór) uznaje się za sprawny, jeżeli po napełnieniu zbiornika do 0,8 jego pojemności (ust. 1 pkt 2) nastąpi odcięcie dopływu gazu.

3. Podczas kontroli dopuszcza się napełnianie zbiornika gazem najwyżej do 0,85 jego pojemności geometrycznej (w przypadku niesprawności urządzenia (zaworu) ograniczającego). Nadmierną ilość gazu (powyżej 0,8 pojemności geometrycznej zbiornika) należy bezzwłocznie usunąć, wykorzystując pracę silnika pojazdu.

 

Niestety w nowym rozporządzeniu (Dz.U. Nr 155 z 2009r. poz 1232) w dziale V

załącznika nr 1 wycięto obowiązek kontroli zaworu ograniczającego stopień napełnienia. Tego już nie ma..., pytanie było nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pyt.1 tez wskazał bym "b" ale w moich odp. jest "c" - może to błąd ?

DZ.U, 155 dział V

 

§ 4. Kontrola stanu ogólnego instalacji polega na sprawdzeniu:

1) czy zbiornik nie nosi śladów uszkodzeń, wgnieceń, przeróbek;

2) czy przewody metalowe wysokiego ciśnienia są prawidłowo ukształtowane, bez załamań i otarć;

3) czy przewody elastyczne nie wykazują pęknięć, uszkodzeń lub śladów zestarzenia się materiału;

4) czy na końcach przewodów niskiego ciśnienia i wentylacyjnych znajdują się metalowe opaski odpowiednio zaciśnięte;

5) czy w instalacji zasilania gazem sprężonym przed reduktorem znajduje się funkcjonujący wskaźnik ciśnienia gazu o pośrednim przenoszeniu wskazań;

6) stanu technicznego przewodów elektrycznych, doprowadzających prąd do elektrozaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ze te 85% to jest w innych zupelnie przepisach , to znaczy w cz.II ADR i tam jest o zbiornikach i ich sprawdzaniu. H.zedgie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest to w DZ.U bo 32 nie mogę znaleźć?
A mnie sie wydaje ze te 85% to jest w innych zupelnie przepisach ,

 

Nie znajdziecie tego nigdzie, gdyż po wrześniowych zmianach nie sprawdzamy stopnia napełnienia,,,

Pytanie stare, nieaktualne, czy na pewno było na egzaminie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przew.elastyczne inst.gazowej posiadają wyraźne ślady zestarzenia się materiału. nie mają jednak pęknięć i uszkodzeń

 

Nie wydaje sie Wam, że to pytanie jest pozbawione sensu ::? . Jakie to mają być wyraźne ślady zestarzenia jak nie ma peknieć. Jakoś nie bardzo potrafie sobie to wyobraźić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje sie Wam, że to pytanie jest pozbawione sensu

Sens to ma , utrudnienie, gdyż w takiej wersji, poprawne mogą być przynajmniej dwie odpowiedzi ,,,

myślę, że tych pytań nie ma na egzaminach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przew.elastyczne inst.gazowej posiadają wyraźne ślady zestarzenia się materiału. nie mają jednak pęknięć i uszkodzeń

 

Nie wydaje sie Wam, że to pytanie jest pozbawione sensu ::? . Jakie to mają być wyraźne ślady zestarzenia jak nie ma peknieć. Jakoś nie bardzo potrafie sobie to wyobraźić?

Może siwa broda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pytania są stare ,ale odpowiedzi też są z tej samej epoki prawnej.

 

Tzn na dzisiaj obowiązuje:

 

max 80% napełnienia

 

spękane przewody elastyczne - NEGATYW

 

dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.