Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • blakop

    22

  • JANUSZ60

    18

  • danielg539

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko jeśli zasłania tablice rejestracyjną...
a siwiało przeciwmgłowe? (fakt całego nie zasłoni, ale...) np. peugeot 206?

 

[ Dodano: 26-01-2015, 08:57 ]

Gdzieś było, że elementy nie mogą wystawać 10 mm poza obrys pojazdu.
elementy instalacji LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu hak nie może wystawać z tych samych powodów co klamki, zawiasy, figurkowate na masce loga producenta. Więc porobili łamane lusterka, miękkie anteny i temu podobne rzeczy.

Pojazd ma być bezpieczny, zapewniać ruchu porządek i nie narażać nikogo na szkodę. Na żadną szkodę! A w strefie zamieszkania gdzie piesi, a nawet dzieci bez opieki po całej jezdni mogą latać, nie trudno o taki hak zrobić sobie bubu - nie ma co gadać. Nie ważne czy auto jedzie, czy zaparkowane stoi sobie. Ma być bezpieczne dla innych i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być bezpieczne dla innych i koniec.

 

Czyli co? Mam od UAZ-a haka odkręcać? :shock:

 

Szczerze to nie widzę jakiegoś wielkiego niebezpieczeństwa przy haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieci bez opieki po całej jezdni mogą latać, nie trudno o taki hak zrobić sobie bubu

Za dzieci bez opieki odpowiadają dorośli, a zachowanie bezpiecznego odstępu powinno dotyczyć obie strony,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w strefie zamieszkania gdzie piesi, a nawet dzieci bez opieki po całej jezdni mogą latać, nie trudno o taki hak zrobić sobie bubu - nie ma co gadać.

 

A jak się dziecko potknie i uderzy w drzwi auta głową to co? Drzwi niebezpieczne??

W życiu nie słyszałem bardziej g... "niemądrej" argumentacji... CIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że na CPN-ie będzie tankowała baba, która przeciągnie wąż zaczepiając go o hak samochodu przed sobą. A nieświadomy kierowca ruszy i wyrwie dystrybutor.

 

Zdarzenie autentyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było, że elementy nie mogą wystawać 10 mm poza obrys pojazdu. I jeszcze hak nie może zasłaniać tablicy rejestracyjnej.
- a czasami nie rozchodzi się o artykuł 61 ustawy i ładunek w nim opisany?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za dzieci bez opieki odpowiadają dorośli, a zachowanie bezpiecznego odstępu powinno dotyczyć obie strony,,,
- proszę tu cytat z odpowiedniej myślę strony:
Przyporządkowanie ruchu pieszym w strefie zamieszkania znosi obowiązek zapewnienia opieki pieszym do lat 7, co daje możliwość przebywania na drodze dziecka, nie do końca umiejącego rozpoznać zagrożenia i należycie reagować na zaistniałą sytuację w ruchu drogowym.

http://www.brd.org.pl/2,146,Strefa_zamieszkania__bezpieczna_strefa_dla_pieszych.htm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- CIACH uzasadnij pomysły na poniższe zapisy skoro jak wół w nich stoi o bezpieczeństwie wynikającym z używania pojazdu jak i bezpieczeństwie innych użytkowników dróg:
Zderzaki i klamki drzwi pojazdu nie mogą powodować niebezpieczeństwa zaczepienia innego uczestnika ruchu.

Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t powinien być wyposażony w homologowane osłony boczne

zapobiegające dostaniu się niechronionego uczestnika ruchu drogowego między osie tego pojazdu.

Tablica rozdzielcza powinna być przynajmniej u dołu zaokrąglona;

Mechanizm do otwierania i zamykania dachu powinien być tak urządzony, aby nie działał samoczynnie, również w razie zderzenia;

Pojazd samochodowy wyposaża się między innym w lusterka klasy V, VI zgodnie z załącznikiem nr 12 do rozporządzenia; nie dotyczy motocykla

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Argumentacja o przysłanianiu numerów rejestracyjnych do mnie nie przemawia tym bardziej, że w kombiakach, dostawczakach taka sytuacja się nie zdarza.

Podsumowując, obecna konstrukcja haka najprawdopodobniej z wynalazków unijnych została zassana i nie ma do naszych przepisów bezpośredniego odesłania.

Co za tym idzie skłaniam się do tego co sam wymodziłem powyżej i z dalszej dyskusji podobnie jak w innym temacie wymiękam na razie.

:medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z hakiem jest podobnie jak z ABS-em, czyli aby nowy pojazd został zhomologoway to ABS musi posiadać a hak ma posiadać odłączaną kule, pomimo, że wprost z przepisów dotyczących BT to nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIACH uzasadnij pomysły na poniższe zapisy skoro jak wół w nich stoi o bezpieczeństwie wynikającym z używania pojazdu jak i bezpieczeństwie innych użytkowników dróg:

 

A Ty pomyśl trochę, że chodzi o wypadki w ruchu, kiedy te elementy stwarzają zagrożenie, a nie gdy pojazd stoi!! Bo wtedy cały pojazd sam w sobie stanowi przeszkodę/zagrożenie!!!

Nawet osiedlowy trzepak na trawniku jest wtedy zagrożeniem...

CIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było, że elementy nie mogą wystawać 10 mm poza obrys pojazdu.
A tu-- WARUNKI DODATKOWE DLA POJAZDU PRZYSTOSOWANEGO DO ZASILANIA GAZEM
9. Elementy instalacji nie mogą wystawać poza obrys pojazdu; nie stosuje się to do wlewów paliwa, które mogą wystawać,

lecz nie więcej niż o 10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jast napisał/a:

Gdzieś było, że elementy nie mogą wystawać 10 mm poza obrys pojazdu. I jeszcze hak nie może zasłaniać tablicy rejestracyjnej.

- a czasami nie rozchodzi się o artykuł 61 ustawy i ładunek w nim opisany?

 

CIACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Kolego racjonalnie przeanalizuj własne brednie:

 że chodzi o wypadki w ruchu, kiedy te elementy stwarzają zagrożenie, a nie gdy pojazd stoi!!
– Nosz kuwasz w ruchu, w ruchu, w ruchu. W drogowym ruchu!!!

A co, jak pojazd stoi to już może być groźny i niebezpieczny???

A co, jak pojazd stoi to już nie bierze udziału w ruchu drogowym???

A dlaczego nie wolno oddalać się od pojazdu przy pracującym silniku???

A dlaczego pojazdom z gazem zabrania się garażowania w zadaszonych podziemiach???

A ilu magików musiało wejść pod maskę TIRA (zaiste w biegu), że zaczęto dodatkowe lusterka montować???

A w tym przypadku co niżej, czy cokolwiek musi jechać, iść, poruszać się aby jeden drugiemu zrobił krzywdę drzwiami na parkingu:

Zabrania się: otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;

Przypomnę:

Art. 66.

1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;

3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych;

4) nie powodowało niszczenia drogi;

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

6) nie powodowało zakłóceń radioelektrycznych w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych

To wszystko ma być zapewnione bez względu na to czy pojazd jedzie, czy stoi.

Anteną mam se oka nie wykoleć. Krawędziami blach paluchów nie obciąć. Szybą się nie pochlastać. Hakiem piszczela nie roztrzaskać. Nie niszczyć nawierzchni wyciekami na postoju. Nie ryczeć dziką muzą głośniej niż wydech komuś w nocy pod oknem.

Ha! Mało tego. Podczas serwisowej obsługi w warsztacie tak samo być bezpieczny – czyli szkody mechanikowi nie zrobić!

Większość przepisów powstała dyktowana szeroko pojmowanym bezpieczeństwem użytkowania. Nie ważne czy to trzepak, samochód, kuchenka gazowa, czy pralka. Komórka też ma być bezpieczna nie tylko podczas gadania, lecz także podczas ładowania.

 

Ważyć słowa - dobrze radzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentacja o przysłanianiu numerów rejestracyjnych do mnie nie przemawia tym bardziej, że w kombiakach, dostawczakach taka sytuacja się nie zdarza.

 

No właśnie - i nie musi być demontowalny, a np w Oplu Combo (na bazie Corsy B) zasłania tablicę i powinien być zdejmowany.

 

Ważyć słowa - dobrze radzę!

 

Od takich uwag, to tu my, moderatorzy, jesteśmy !!

 

CIACH

 

Jeszcze chwila i obaj zasłużycie na przedłużenie paska... ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIACH wg Twojej opinii już sama obecność auta gdzieś tam jest przeszkodą terenową...
- Gdyby było inaczej to zbędny byłby artykuł 66 jak i podobne zapisy o bezpiecznej odległości, prędkości, zakazy, nakazy i cała ta ustawa o prawie drogowym, co nie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i obaj zasłużycie na przedłużenie paska... ponownie...

 

CIACH - trzymaj się tematu, ja się nie będę przed Tobą tłumaczył. Nie podobają się zasady - nie pisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu hak nie może wystawać z tych samych powodów co klamki, zawiasy, figurkowate na masce loga producenta. Więc porobili łamane lusterka, miękkie anteny i temu podobne rzeczy.

Po twojemu hak nie może wystawać ,ale po naszemu może.Wystawać nie mogą elementy ostre zamontowane z boku pojazdu i z przodu ,bo to one stwarzają zagrożenie a nie hak montowany z tyłu i bez żadnych ostrych krawędzi.

Co w takim wypadku powiesz na temat pojazdów przewożących dłużycę wystającą z tyłu pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawać nie mogą elementy ostre zamontowane z boku pojazdu i z przodu ,bo to one stwarzają zagrożenie a nie hak montowany z tyłu i bez żadnych ostrych krawędzi.
- przepis nie dzieli pojazdu na strony, z której może wystawać coś ostrego, bądź nie może:
4. Zabrania się:

1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;

-------------------------------------------------------------------------------------------
Co w takim wypadku powiesz na temat pojazdów przewożących dłużycę wystającą z tyłu pojazdu?
- a co mam mówić; patrz artykuł 61:
7. Przy przewozie drewna długiego dopuszcza się wystawanie ładunku z tyłu za przyczepę kłonicową na odległość nie większą niż 5 m.
8. Ładunek wystający poza przednią lub boczne płaszczyzny obrysu pojazdu powinien być oznaczony.

Dotyczy to również ładunku wystającego poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m.

9. Ustala się następujące oznakowanie ładunku:...

(szkoda miejsca na wklejki)

- mogę rozwinąć zasadność oznakowania = bezpieczeństwo = patrz rozpiskę do haka :hah:

----------------------------------------------------------------------------------------------

Po twojemu hak nie może wystawać ,ale po naszemu może.
- po mojemu też może, cóż... wytłumaczyłem (sobie) zasadność tak zwanego demontowalnego haka i nic więcej. Nie naciskam, że ma być akurat tak bo tak.

Wolni ludzie, wolny kraj. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

Po twojemu hak nie może wystawać ,ale po naszemu może.

- po mojemu też może, cóż... wytłumaczyłem (sobie) zasadność tak zwanego demontowalnego haka i nic więcej. Nie naciskam, że ma być akurat tak bo tak.

Wolni ludzie, wolny kraj. :ok

Parę stron jałowej dyskusji i nareszcie doszliśmy do tego że może :razz:

A jak ktoś by miał jeszcze jakieś problemy , to niech zawiesi sobie czerwoną chorągiewkę na czubeczku haka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.