Skocz do zawartości

Nowe przepisy ? Diagnosta - 5 tys zł kary, szef - 50 tys zł


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    7

  • berecik

    6

  • boden

    6

  • krzycho

    4

Dzięki za słowa otuchy.Również sądzę podobnie jak wy ale rzeczywistość jest paskudna. :-D Radca również stierdził dosłownie"takim oskarżeniem to mogą sobie d... podetrzeć :cool: I tak nie wiem jak to się skończy.pozdrowionka.

I pytanie dodatkowe - czy rzeczoznawca określił ze 100% pewnością datę powstania pęknięcia miski olejowej czy tylko przypuszczalnie - niemógł być zadowalający
Wszystko to przypuszczenia . :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konsekwencji zatarcie silnika z dopiskiem "pojazd nie zagraża środowisku naturalnemu". Dołączono przewidywany koszt naprawy. Prokurator próbuje to ugryżć.Co wy na to. :shock: I kto jest winien ?właściciel czy diagnosta???? :x

Winien jest wymiar sprawiedliwości , bo przyjął taką sprawę do rozpatrzenia .

Sprawa powinna być oddalona ze względu na brak profesjonalnych przesłanek dotyczących obiektywizmu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BODEN. Obiektywizm jest słowem który niedotyczy naszego wymiaru sprawiedliwości . Oni tego nie znają. Język polski /lekcje/ omijali z daleka .A nas i tak usadzą!!

WK w Makowie tak nakręcił petenta chcącego zarejestrować ciągnik rolniczy że wyemitował takie stwirdzenie"diadnosta przyjechał do mnie 120kilometrów i zrobił mi badanie na miejscu" :faint::faint: A on mnie nawet na oczy nie widział!!!!

kupił od kogoś sprzęt i>>>>domyślcie się sami>>>skarga :shock: Ijak tu żyć???

Na słowo tonocego można wylecieć z pracy. Igdzie tu obiektywizm??? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK w Makowie tak nakręcił petenta chcącego zarejestrować ciągnik rolniczy że wyemitował takie stwirdzenie"diadnosta przyjechał do mnie 120kilometrów i zrobił mi badanie na miejscu" A on mnie nawet na oczy nie widział!!!!

kupił od kogoś sprzęt i>>>>domyślcie się sami>>>

Nie rozumiem tego,przecierz jak przeprowadzam badanie to stawiam swoją imienną pieczątkę.

Co to znaczy -kupił od kogoś sprzęt? Ja się nie mogę domyśleć o co chodzi. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dnia 25.01/stwierdzająca że stan techniczny pojazdu niemógł być zadowalający w dniu 06.01 tego samego roku ze względu na......nie będę się rozpisywał-brak w silniku oleju ze względu na jego wyciek z pękniętej miski olejowej i w konsekwencji zatarcie silnika

Skoro olej z silnika wyciekał przez kilkanaście dni , a właściciel tego nie zauważył

[ na pewno wycieki na podłoże , paląca się kontrolka ....] , to taki delikwent powinien jeszcze raz zdawać na kurs , lub co najmniej przejść podstawowe szkolenie na temat budowy pojazdu , w tym silnika , z zakresem podstawowych zasad obsługi pojazdu

 

[ Dodano: 30-04-2008, 18:30 ]

Takiemu to strach dać nawet pióro , bo mógłby oblać się atramentem , a później zgonić na brak instrukcji ogsługi . :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczątka nie ma zdjęcia przynajmniej moja. Kupujesz pojazd w miejscu X i robisz przegłąd a żeby zarejestrować pojazd na starych zasadach :lol: cofasz umową wstecz .Więc powstało pytanie jak pojazd rolniczy przejechał 120km i po co ?

Skoro olej z silnika wyciekał przez kilkanaście dni , a właściciel tego nie zauważył

[ na pewno wycieki na podłoże , paląca się kontrolka ....] , to taki delikwent powinien jeszcze raz zdawać na kurs , lub co najmniej przejść podstawowe szkolenie na temat budowy pojazdu , w tym silnika , z zakresem podstawowych zasad obsługi pojazdu

Chodziło o zaniżenie wartości pojazdu z USA. Dodge - :-P pojazd z 2005 roku za UWAGA-4200$ ::D:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania techniczne z mniejszymi barierami

Agata Łukaszewicz 02-05-2008

 

Właściciele aut na gaz nie będą już musieli jeździć na badania techniczne do okręgowych stacji kontroli pojazdów.

Posłowie chcą zmienić przepis kodeksu drogowego, który ograniczył liczbę stacji uprawnionych do wykonywania niektórych badań (w tym badań pojazdów zasilanych gazem). W ten sposób uprzywilejował tzw. stacje okręgowe. Projekt właśnie trafił do Sejmu.

 

Tymczasem od sierpnia 2004 r. otwarto na rynku wiele stacji podstawowych, które jednak nie mogą rozwijać swojej działalności gospodarczej. Postulowana przez posłów zmiana pozwoli im rozszerzyć możliwość przeprowadzania badań na pojazdy zasilane gazem przy minimalnych nakładach finansowych.

 

Przedsiębiorcy będą musieli wyposażyć stacje w prawidłowo działające układy wentylacyjne oraz zakupić urządzenia detektory gazu. Czekają ich więc tylko nieliczne przeróbki, ponieważ w większości stacje dokonały już modernizacji układów wentylacyjnych wskutek wcześniejszych obostrzeń warunków, które wprowadził dla nich minister transportu.

 

Sprawa nie dotyczy nowych stacji, które już od początku muszą spełniać wyższe standardy. Zakup detektorów to koszt maksymalnie 500 zł. To bardzo dobry pomysł i wyciągnięcie ręki do mniejszych przedsiębiorców mówi Łukasz Konopielko, właściciel sieci małych stacji na Podkarpaciu.

 

To także dobra wiadomość dla właścicieli aut zasilanych gazem, a jest ich dziś około 3 mln. Biorąc pod uwagę to, że gaz jest jednym z trzech paliw i jest coraz powszechniej stosowany do napędu pojazdów silnikowych, trzeba dać możliwość przeprowadzania tego badania przez większą liczbę stacji kontroli pojazdów twierdzą posłowie.

Źródło : Rzeczpospolita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Koledzy mam pytanie.

Jaki jest stan prawny na dzień dzisiejszy co do kary dla diagnosty i właściciela stacji kontroli pojazdów. Chodzi mi konkretnie o ustawe która to precyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Nowicjusz", sprawa cofnięcia uprawnień diagnoście (min.5lat) uregulowana jest w art. 83 ustawy PORD - Dz.U. z 2005r., nr 108, poz. 908. Natomiast cofnięcie uprawnień przedsiębiorcy, czyli wykreślenie go z rejestru przedsiębiorców prowadzących SKP odbywa się na zasadach określonych w art. 71 i 72 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - Dz.U. z 2007r. ,nr155, poz. 1095. I tu mowa jest o ponownym wpisie do rejestru po upływie min. 3 lat od daty wykreślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowem - nowe akty prawne, których projekty są w tym temacie poruszone, jeszcze się nie ukazały. Nikt nie wie też, czy i kiedy się pokażą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w art. 83 ustawy PORD - Dz.U. z 2005r

to to art.84 ale o jeden nie chodzi :D chodzi mi o to czy kara pieniężna jest jakaś dla diagnosty i pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy kara pieniężna jest jakaś dla diagnosty i pracodawcy.

 

Na dzień dzisiejszy kara grzywny może być nałożona tylko przez sąd w formie grzywny na podstawie odpowiednich artykułów z KK, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.