Skocz do zawartości

Problem ze Starostą


andrzej-w

Rekomendowane odpowiedzi

ale egzamin, to po prostu nieukończona szkoła

Pod koniec lat '90 było trochę inaczej. Był taki okres, że najpierw zdawało sie maturę a dopiero w czerwcu broniło się pracy dyplomowej i wówczas można było ukończyc technikum bez tytułu technika jak ktos nie podszedł do obrony lub jak ktoś nie obronił pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • tomekw33

    25

  • JANUSZ60

    18

  • Psuj

    14

  • sterowiec40

    14

Pod koniec lat '90 było trochę inaczej.

 

U nas nie. Najpierw była praca dyplomowa a potem matura. I w zależności od zdania/niezdania/nieprzystąpienia do matury dostawało się świadectwo maturalne lub ukończenia technikum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kończyłem technikum w 2005 roku i po ukończeniu otrzymałem 3 świadectwa: maturalne (oceny z matury), ukończenia technikum, oraz dyplom technika. Obrona pracy była w czerwcu czyli już po otrzymaniu pozostałych dwóch świadectw więc istniała teoretyczna możliwość ukończenia szkoły bez dyplomu albo bez matury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw była praca dyplomowa a potem matura. I w zależności od zdania/niezdania/nieprzystąpienia do matury dostawało się świadectwo maturalne lub ukończenia technikum

 

Jak ja kończyłem szkołe w 1995 to też tak było ale przepisy uległy zmianie i miejwięcej od roku 1998-2000 już nie ma obowiżku obrony pracy dyplomowej. Obecnie można skończyć technikum i nie miec tytułu technika - informacja pewna, bo potwierdzona w sekretariacie szkolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie można skończyć technikum i nie miec tytułu technika - informacja pewna, bo potwierdzona w sekretariacie szkolnym.

Dzięki, to tylko kolejny dowód na to, iż nie możemy być ze wszystkiego na bieżąco ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie można skończyć technikum i nie miec tytułu technika - informacja pewna, bo potwierdzona w sekretariacie szkolnym.

to tak jakby otworzyć flaszkę i jej nie wypić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze starosty dla pewności. Ale czarno to widzę :/ Człowiek młody to głupi a jak trochę zmądrzeje to potem się dokształcać trzeba.

 

Teraz tylko muszę wybrać czy zrobić jeszcze inżyniera czy uczyć się tylko na egzamin zawodowy.

 

Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Kolegów.

Śledzę ten temat od początku i nasuwa mi się kilka refleksji.

Podsumowując - po technikum ekonomicznym można zostać diagnostą (dłuższa praktyka)

- po liceum zawodowym nie można

Moim zdaniem to jakaś bzdura!

Na litość Boską, człowiek po LZ o specjalności samochodowej ma wykształcenie średnie - a nie jest to LZ cukiernicze, wobec tego ma średnie techniczne - bez tytułu technika.

W ustawie (puki co) nigdzie nie jest napisane , ze diagnosta ma mieć t y t u ł technika.

Tak to wygląda w moim odczuciu - wydaje mi się że taka opcja jest najbardziej logiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawie (puki co) nigdzie nie jest napisane , ze diagnosta ma mieć t y t u ł technika.

Problem w tym, iż nie ma jednoznacznej definicji , co to jest wykształcenie techniczne, a nie w posiadaniu dyplomu technika,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na litość Boską, człowiek po LZ o specjalności samochodowej ma wykształcenie średnie - a nie jest to LZ cukiernicze, wobec tego ma średnie techniczne - bez tytułu technika.

W ustawie (puki co) nigdzie nie jest napisane , ze diagnosta ma mieć t y t u ł technika.

Tak to wygląda w moim odczuciu - wydaje mi się że taka opcja jest najbardziej logiczna.

Niestety po liceum zawodowym absolwent ma:

1. Wykształcenie średnie ogólne

2. Wykształcenie zasadnicze zawodowe

 

Zawodówka + liceum w jednym niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byli Starości,którzy na podstawie takiego wykształcenia wydali uprawnienia. Znam co najmniej dwa takie przypadki i uwazam,że nie jest to błąd (niejasność zapisu o wymaganiach dla diagnosty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wobec tego zawód mechanika samochodowego (po zawodówce) jest zawodem technicznym? - jest , natomiast po LZ też jest zawodem technicznym , tyle że "średnim".

Tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kto jest Uprawniony do wydawania Urawnien a w tym przypadku jest to Starosta i widzi takie świadectwo ukonczenia szkoły L.Z to chyba niema nic w tym złego tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc to większe zaufanie miałbym do diagnosty po LZ niż po technikum gastronomicznym.

Tak że nie bardzo rozumiem dlaczego ten po technikum gastronomicznym może być diagnostą, a po LZ o kierunku samochodowym nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że nie bardzo rozumiem dlaczego ten po technikum gastronomicznym może być diagnostą, a po LZ o kierunku samochodowym nie może.

Bo to jest nasz Kraj :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam przypadki, gdzie diagnostami zostali absolwenci "mechanizacji rolnictwa" lub "technikum mechanicznego" i nie musieli oni posiadać wydłużonego stażu pracy. Dla osoby wydajacej uprawnienia najwazniejsze było aby na świadectwie ukńczenia szkoły były przedmioty związane z budowa samochodów. Jest wiele kierunków w szkolnictwie na których są takie przedmioty jak: silniki spalinowe, budowa podwozi samochodowych, czy podstawy eksploatacji pojazdów. Niewątpliwie wydawanie uprawnień takim osobom, to życiowe traktowanie przepisów, szkoda tylko, że nie jest ono tak do końca zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jest wiele kierunków w szkolnictwie na których są takie przedmioty jak: silniki spalinowe, budowa podwozi samochodowych, czy podstawy eksploatacji pojazdów.

 

No właśnie ja mam taki problem, poszedłem na kierunek gdzie interesowała mnie specjalizacja "diagnostyka i eksploatacja pojazdów". Niestety na drugim roku okazało się, że z racji małej liczby studentów będzie tylko jedna do wyboru i odbędzie się głosowanie. I jak to w życiu jest większość ludzi po prostu głosowała jak starościna i lider studiów na całkiem inną specjalizację "logistyka transportu drogowego". No i tak niefortunnie taki tytuł zdobędę więc pewnie będzie problem z uznaniem mojego wykształcenia? Miałem takie przedmioty jak silniki spalinowe, układy napędowe środków transportu, podstawy eksploatacji środków transportu, materiały eksploatacyjne w transporcie. Najlepiej byłoby pójść do wydziału komunikacji i zapytać się czy takie wykształcenie mi uznają? Niby to też nie byle jaka uczelnia bo Politechnika Rzeszowska, ale z tą specjalizacją mogą być zgrzyty. I najlepiej jakby się zgodzili to aby dali mi to na piśmie? Tak aby sobie zabezpieczyć ewentualne problemy w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej jakby się zgodzili to aby dali mi to na piśmie? Tak aby sobie zabezpieczyć ewentualne problemy w przyszłości?

Na jaką przyszłość, zmieni się starosta to zmieni się interpretacja :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką przyszłość, zmieni się starosta to zmieni się interpretacja

Też tak może być, ale

"logistyka transportu drogowego".

jak dla mnie spełnia kryteria wykształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki podpisany dokument przez poprzedniego starostę może nie być uznany przez jego następce? Tak też myślałem, dziś idę się popytać i zobaczę co sami odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukać urzędu w Pipidówkach Niżnych gdzie podchodzą do zagadnień normalnie. Znajomy miał problem bo nie chciano uznać jego wykształcenia, przemeldował się do innego starostwa i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.