Skocz do zawartości

Zmiana roku produkcji przy 1-szej rej.


Kwatermistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian ZG, sprawdziłem link no i mnie przepłoszyłeś, że ludzie mogą być tak wredni, trzeba jednak nad tym pomyśleć jak z tego wybrnąć chyba pisać rok modelowy z VIN :sad::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem link no i mnie przepłoszyłeś, że ludzie mogą być tak wredni

Lepiej uczyć się na błędach innych.

Po to jest to forum (by pomagać,uświadamiać,wyjaśniać, itp.,itd.) :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ludzie mogą być tak wredni [...]

Mogą - nawet bardziej. Ale to nie jest materiał na ogólnopolskie i ogólnodostępne forum internetowe - bardziej na spotkanie przy piffffku :D

 

Reasumując - pilnowanie swoich czterech liter to jedno z podstawowych zadań diagnosty w czasach dzisiejszych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast niezależnie od badania pierwszego, skieruje takiego gościa na badanie dod.w celu ustalenia danych niezbędnych do rejestracji na podstawie art. 81.8. pkt 1a jeśli zapis w DIP + dokumenty pojazdu nie dadzą mi jednoznacznej odpowiedzi co do roku jaki mam wpisać do KP i DR :)

I takie skierowanie z WK jest potrzebne dla diagnosty ,

bo dopiero wtedy możemy zażądać opinii rzeczoznawcy.

Wcześniej nie możemy , bo w DIP wskazujemy rok produkcji lub modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, jakie dane powinny być zawarte na umowie własności jest dyskusyjna - z pewnością umowa w sposób jednoznaczny powinna identyfikować dane przedmiotu umowy. Z pewnością więc powinien sie na tej umowie znaleźć nr VIN/podwozia/ramy. Pozostałe dane rzeczywiście są nie istotne na umowie. Jeśli jednak się już tam znajdą powinny odpowiadać stanowi faktycznemu i korespondować z resztą dokumentów, gdyż zgodnie z §1.1. pkt 1 instrukcji w sprawie rejestracji zadaniem organu rejestrującego jest porównanie danych pomiędzy (w tym przypadku) dowodem własności, dokumentem rejestracyjnym i badaniem technicznym (a rok produkcji na podst. art 80b.1. pkt 1 lit.f PoRD nadal jest zaliczany do danych pojazdu).

Oczywiście w omawianym przypadku pozostaje kwestia zdroworozsądkowego podejścia do kwestii tego, że parametr ten wpisany na umowie mógł wynikać z subiektywnej oceny stron, gdyż rok produkcji nie jest używany w prawie żadnym innym europejskim kraju w dokumentach pojazdu, a poprawienie zapisu w umowie nie wnosi nic do istoty sprawy i rozstrzygnięcia problemu...

Ale uważam, że niestety w każdym wypadku niezgodności danych w dowodzie własności pojazdu ze stanem faktycznym mogą być przyczyną kłopotów w WK, choć ranga i skala tych niezgodności oczywiście powinna być każdorazowo indywidualnie analizowana przez organ rejestrujący przez pryzmat nie tylko przepisów, ale zwyczajnego zdrowego rozsądku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.