Skocz do zawartości

jak zostać diagnostą ?


arnoldzik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś ustawa lub cokolwiek odnosząca się do takiej sytuacji ?

Jak już jesteś pomocnikiem diagnosty i pewnie znasz przepisy jakie nas obowiązują to wiesz że nie ma nic na ten temat.

Odnośnie diagnosty samochodowego znajdziesz w ustawie PoRD oraz dz.u który znajdziesz tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=163908#163908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Prospector

    12

  • Mecher

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy jest jakaś ustawa lub cokolwiek odnosząca się do takiej sytuacji ?

Jak już jesteś pomocnikiem diagnosty i pewnie znasz przepisy jakie nas obowiązują to wiesz że nie ma nic na ten temat.

Odnośnie diagnosty samochodowego znajdziesz w ustawie PoRD oraz dz.u który znajdziesz tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=163908#163908

 

Chciałem się tylko upewnić.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma powiedziane, że nie możesz niczego dotknąć, czy pomóc - choćby w trzymaniu miary przy mierzeniu długich pojazdów... Ale ostatecznie to i tak Diagnosta pod wszystkim się podpisuje i za wszystko odpowiada, czyli musi Ci ufać.

 

Generalnie zatem praktyka na SKP to głównie przyglądanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zatem praktyka na SKP to głównie przyglądanie się.

 

To tak z humorem:

Nad otwartym szambem pełnym wiadomo czego siedzi młody chłopak w ciuchach roboczych. W pewnym momencie z zawartości wynurza się głowa faceta który mówi:

- 13.

Chłopak podaje mu klucz - facet nabiera powietrza i znika pod powierzchnią. Po minucie facet wynurza się po raz drugi i mówi:

- 17.

Dostał klucz i zniknął pod powierzchnią. Trzecim razem wypływa i mówi:

- Ucz się Jasiu, ucz, bo inaczej przez całe życie będziesz klucze podawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma powiedziane, że nie możesz niczego dotknąć, czy pomóc - choćby w trzymaniu miary przy mierzeniu długich pojazdów... Ale ostatecznie to i tak Diagnosta pod wszystkim się podpisuje i za wszystko odpowiada, czyli musi Ci ufać.

 

Generalnie zatem praktyka na SKP to głównie przyglądanie się.

 

Zależy pewnie też gdzie. Ja u siebie nie narzekam, i nie tylko się przyglądam, ale też coś działam. Przez przyglądanie nigdy bym się niczego nie nauczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć zostać maszynistą ,zawsze chciałem prowadzić taki duży pociąg - to poproszę panów aby mnie wzięli i będę im pomagał i nie tylko się przyglądał ,kiedyś zrobię sobie uprawnienia -a jak pociąg się wykolei -to nie moja sprawa :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski przykład Fiodor. Pomocnik Maszynisty to akurat fucha wpisana w ten zawód od strony prawnej. Jak i dokładna doktryna dotycząca szkolenia itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisana w ten zawód od strony prawnej

 

a zapisy w ustawie prawo o ruchu drogowym i 996 nie są wyraźnie zapisane - kto co i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisana w ten zawód od strony prawnej

 

a zapisy w ustawie prawo o ruchu drogowym i 996 nie są wyraźnie zapisane - kto co i jak ...

 

No właśnie, ale o pomocniku diagnosty nic tam nie ma napisane w odróżnieniu od pomocnika maszynisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Siemka, mam do Was pytanie. Obecnie zaczynam 4 klasę jako technik mechanik (i tutaj zaznaczę że nie jestem technikiem mechanikiem pojazdów samochodowych). W przyszłym roku będę pisał maturę i egzamin zawodowy ,po czym chciałem odrazu zapisać się na kurs diagnosty. Czy po takim technikum i moim zawodzie zostanę przyjęty na kurs patrząc na przepisy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po takim technikum i moim zawodzie zostanę przyjęty na kurs patrząc na przepisy ?

Jak najbardziej tak.Ale nie wiem czy to ma sens.Bo i tak nie będziesz mógł zostać diagnostą samochodowym.Przed Tobą mniej więcej trzy cztery lata aby móc się ubiegać o uprawnienia.W tym czasie przepisy nie raz będą się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda to tak że kurs jak najbardziej będę mógł zrobić ,ale pracy nie będę mógł podjąć bo brakuje mi stażu jako mechanik samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda to tak że kurs jak najbardziej będę mógł zrobić ,ale pracy nie będę mógł podjąć bo brakuje mi stażu jako mechanik samochodowy.

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda to tak że kurs jak najbardziej będę mógł zrobić ,ale pracy nie będę mógł podjąć bo brakuje mi stażu jako mechanik samochodowy

 

Nawet nie będziesz mógł przystąpić do egzaminu a jak zdobędziesz staż, to zaświadczenie z kursu może się okazać nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie będziesz mógł przystąpić do egzaminu a jak zdobędziesz staż, to zaświadczenie z kursu może się okazać nieaktualne.
I tu nie ma pewności czytając projekt rozporządzenia :x

Bo tak się zastanawiam, czy według "nowych" (proponowanych) zapisów cokolwiek będzie musiał, żeby podejść do egzaminu :shock:

 

 

Ale ale czy to kogoś obchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam jestem po zasadniczej szkole zawodowej mechanik pojazdów, zrobiłem zaocznie liceum, teraz chodzę na kurs kwalifikacyjny po którym bede miał tytuł technika pojazdów samochodowych i mam takie pytanie kiedy można zacząć staż albo praktykę czy rok przed ukończeniem kursu kwalifikacyjnego czy dopiero jak skończę i bede miał tytuł technika? Gdzie najlepiej sie tego moge dowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim starostwie

Wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby. PORD wyraźnie mówi, ile należy mieć praktyki i gdzie ;)

Ale oczywiście nie zaszkodzi się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.