Skocz do zawartości

jak zostać diagnostą ?


arnoldzik

Rekomendowane odpowiedzi

czy sprawdzaja jakie kto ma uprawnienia trudno powiedzieć :? .

U mnie sprawdzają.

Czyli taki diagnosta nie może pracować samodzielnie,,,

Może, w zakresie posiadanych uprawnień.

Diagnosta nie powinien mieć węższego zakresu uprawnień niż stacja ,,,

Mój zmiennik ma, wykonuje tylko te badania do których ma uprawnienia.

Na ostatniej kontroli TDT się do tego przyczepił. Przedstawiciel starostwa stwierdził, że zanim kolega dostał zgodę na pracę na tej stacji, upewniał się centrali TDT-u w W-wie, czy może zaistnieć taka sytuacja, nie mieli przeciwwskazań. Pracuję na podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Prospector

    12

  • Mecher

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mój zmiennik ma, wykonuje tylko te badania do których ma uprawnienia.

Jest sam, czy zawsze we dwójkę ?

Chyba nie powinno być tak, że stacja czynna ale klient musi jechać do innej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małoo komfortowa sytuacja dla pracodawcy, ale jeśli tak mu odpowiada......

Że o klientach nie wspomnę, a o przepisach w ogóle ,,,

 

3. Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

 

5) posiada poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzanych badań wpisanego do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów;

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

 

Z tego przepisu nie wynika zakres uprawnienia diagnosty. U mie pracuje diagnosta nie mający uprawnień na ADR i BUS 100. Jednak nadal jest uprawnionym diagnostą.

 

[ Dodano: 03-01-2013, 16:59 ]

Ten przepis również interpretuje się w ten sposób: Uprawnionych diagnostów, czyli co najmniej dwóch. Ale na stacjach branżowych jakoś wystarcza jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego przepisu nie wynika zakres uprawnienia diagnosty.

Jeśli dla kogoś nie jest oczywiste, że diagnosta powinien mieć uprawnienia przynajmniej takie jak skp, na której jest zatrudniony to znaczy, że ma potrzebę aby było inaczej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla kogoś nie jest oczywiste, że diagnosta powinien mieć uprawnienia przynajmniej takie jak skp, na której jest zatrudniony to znaczy, że ma potrzebę aby było inaczej,,,

:):ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla kogoś nie jest oczywiste, że diagnosta powinien mieć uprawnienia przynajmniej takie jak skp, na której jest zatrudniony to znaczy, że ma potrzebę aby było inaczej,,,

:):ok

Nie chcę się sprzeczać. Chodziło mi o to, że zapis jest nie precyzyjny, jak wiele innych.

Ręki opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i nie wiedzialem gdzie napisac mam pytanie czy jesli posiadam wyksztalcenie zawodowe blacharz samochodowy i technik mechanik i przepracowalem:

-Uczen 3 lata na umowe o prace jako blacharz samochodowy

-2 lata prowadzilem wlasna dzialalnosc gospodarcza (mechanika,blacharstwo lakiernictwo pojazdowe).

Czy po zdaniu egzaminu WK wystawi mi zaswiadczenie o uprawnieniach Diagnosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zmiennik ma, wykonuje tylko te badania do których ma uprawnienia.

Na ostatniej kontroli TDT się do tego przyczepił. Przedstawiciel starostwa stwierdził, że zanim kolega dostał zgodę na pracę na tej stacji, upewniał się centrali TDT-u w W-wie, czy może zaistnieć taka sytuacja, nie mieli przeciwwskazań. Pracuję na podstawowej.

 

A co tedet do twoich uprawnień??? Jak ma to na jakiej podstawie je podważa???

Przecież Starosta jest organem administracji Państwowej ( wydał uprawnienia ). I znowu robi śię Państwo w Państwie :razz::razz: Więc czemu tedet nie walczy ze Starostą ???? tylko ATAKUJE diagnostę ( dlaczego, po co, a skąd, a tak nie można, a tak to można, itp. i itd ) ::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tedet do twoich uprawnień??? Jak ma to na jakiej podstawie je podważa???

 

Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem. Nikt nie podważa niczyich uprawnień. Zresztą jak ich nie ma, to nawet nie było by co podważać... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Siema all mam pytania proszę o odpowiedź

Jeśli mam zawodowe to muszę zrobić średnie zawodowe

Jakie uprawnienia musiał bym zrobić

Ile mnie będzie kosztowałoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdybyś zaczął używać przecinków i kropek. Łatwiej się to będzie czytać i nie dojdzie do nieporozumień.

Jeśli masz wykształcenie zasadnicze zawodowe, to tak, musisz uzupełnić do co najmniej średniego technicznego (jakie to jest konkretnie definicji nie ma). Wymagania prawne znajdziesz tu --->>> http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=99E932844E661A0C1CF6550E16F75284?id=WDU20042462469&type=2

Koszt w zależności od firmy, która organizuje (od ok. 500 za dofinansowany z UE do 2500 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mnie będzie kosztowałoby
Koszt w zależności od firmy, która organizuje (od ok. 500 za dofinansowany z UE do 2500 zł).

Trzeba jeszcze dodać liczbę podejść do egzaminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich!

 

Planuję uzyskać uprawnienia diagnosty samochodowego.

Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Transport, a studia magisterskie kontynuuję na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn o specjalności Pojazdy Transportu Masowego.

 

Pytanie 1:

Czy po tej specjalności jest szansa na to że do uzyskania uprawnień wystarczy 2 letnia praktyka?

Mój WK nie bardzo potrafi mi na to pytanie odpowiedzieć więc może ktoś z użytkowników forum.

 

Pytanie 2:

Jak interpretować „udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów”.

Mój WK życzy sobie tylko świadectwo pracy jako udokumentowane lata praktyki.

Ja natomiast udokumentowane 4 lata praktyki rozumiem też jako 4 lata darmowego przychodzenia (po godzinach pracy na etacie) do jakiegoś warsztatu lub stacji obsługi który po odbytych praktykach udokumentuje mi je podbijając oświadczenie praktyk.

 

Pytanie 3:

Czy znacie przypadki gdzie ktoś zatrudnił się poprzez Powiatowy Urząd Pracy na staż w jakimś warsztacie/stacji obsługi i WK policzył mu to jako „udokumentowane 2/4 lata praktyki”?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK nie bardzo potrafi mi na to pytanie odpowiedzieć

Dziwna sprawa bo to Twój WK będzie wydawał Ci uprawnienie :?

 

Moim zdaniem Ciebie dotyczy ten przepis:

"3) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów"

Mogę się mylić.

Ale to wszystko zależy i tak od Twojego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będziesz miał jakieś zaświadczenie z warsztatu, że przez 4 lata odbywałeś tam co? Praca nie, staż nie, czyli co? Przez 4 lata odbywałeś tam wolontariat na stanowisku takim a takim?

No powiem szczerze - byłoby to dość oryginalne, ale czy WK to łyknie?? Pamiętaj, że zawsze masz prawo się odwołać od decyzji WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast udokumentowane 4 lata praktyki rozumiem też jako 4 lata darmowego przychodzenia (po godzinach pracy na etacie) do jakiegoś warsztatu lub stacji obsługi który po odbytych praktykach udokumentuje mi je podbijając oświadczenie praktyk.

 

Czyli jeśli ktoś pisze np. że ma 10 lat praktyki w zawodzie to tez tak to zinterpretujesz (zrozumiesz) ?

 

a tak z innej beczki pół etatu chyba to chyba 8 lat, by wyszło cztery całego etatu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.