Skocz do zawartości

Opłakany stan techniczny pojazdu - diagnosta aresztowany


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

dajcie sobie na luz,i tak wiadomo co sie dzieje na polskich skp,a ja osobiście myslę ze 80%osób czytających to forum robi tak samo :x tylko udaje ze sa tacy porządni ale jak was ktoś podpier.......to wtedy sami sie o tym przekonacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    4

  • Regan55

    4

  • leniwiec

    3

  • makroserwis

    2

dajcie sobie na luz,i tak wiadomo co sie dzieje na polskich skp,a ja osobiście myslę ze 80%osób czytających to forum robi tak samo :x tylko udaje ze sa tacy porządni ale jak was ktoś podpier.......to wtedy sami sie o tym przekonacie.

 

Myślę,że jedziesz po bandzie,myśl sobie tak,ale jesteś w błędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie sobie na luz,i tak wiadomo co sie dzieje na polskich skp,a ja osobiście myslę ze 80%osób czytających to forum robi tak samo
Rzeczywiście prawda jest taka że zwykle Szef naciska klient błaga i obiecuje a na koniec diagnosta zostaje sam z tym co podbił

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze zawsze o pieniądze.

Jak by się nie robiło to nigdy nie będzie wychodziło to dobrze.Jezeli zaczniemy odpuszczać klientowi to wiadomo pozostaje nam kac moralny czy obraliśmy własciwą drogę ale Szef na pewno będzie w dobrym humorze i obiecyawl podwyzkę/ale w czasach" kryzysu" bez konkretnego terminu/Zaczniemy robić to zgodnie z przepisami,wiadomo zaczną sie pretensje o byle g...o i cięzka atmosfera na zakładzie.

Twierdze ze kazdy z nas na pewno odpuszcza pewne sprawy i nie wierzę ze kazdy z pojazdów który opuszcza SKP po OBT jest w 100% sprawny zgodnie z DZU itp.

Czy ktoś moze mi podpowiedzieć jaki wplyw na stan tech.ma nalepka ident.pojazdu na przedniej szybie?Ostatnio miałem wlaśnie taki przypadek i jak myślicie co zrobilem-nie napiszę tego,sami się domyślcie!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,WK drukują nalepki kontrolne?

 

Też się z tym spotkałem. Nie wiem jaka jest tego podstawa prawna, ale wydaje mi się, że powinny być robione w warszawce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym spotkałem. Nie wiem jaka jest tego podstawa prawna, ale wydaje mi się, że powinny być robione w warszawce

Te bogatsze WK drukują same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki na szybe - No pewnie że drukują je wydziały komunikacji trwa to kilka minut wraz z wypełnieniem wniosku. :-D całe szczęście :-)

że powinny być robione w warszawce :)

niedługo to po podpis do Warszawy pojedziecie.

Z dowodami to też wydaje mi się jest porażka każdy wydział powinien wypełniać je na miejscu a nie do Warszawy wszystko idzie :x

Wiadomo oczywiście że za każdym dowodem idzie też kasa ale też do Warszawy a tak by zostawała w starostwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki (jako puste imblanko) są gdzieś tam produkowane (może w warszawce) w starostwach mają odpowiedni program do którego wpisują numer rejestracyjny, wkładają naklejke do drukarki i leci :-D to chyba nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy bogatsze... Chyba te bardziej operatywne po prostu. Nie przesadzajmy, ze jedna drukarka w skali całego SP to jakiś wielki koszt...

Przepisy w żaden sposób nie regulują tego, że naklejki mają być drukowane w PWPW. Choć faktem jest, że drukarka ta gorąco WK do tego namawia - z wiadomych względów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche statystyk

 

Akcja „Bezpieczny Autokar” - podsumowanie wakacji

W czasie tegorocznych wakacji inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe autokarów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzany był przede wszystkim stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazdy.

Prowadzona od ponad sześciu lat akcja „Bezpieczny autokar” przyczyniła się do znacznej poprawy bezpieczeństwa podróży tym środkiem transportu. Poprawia się stan techniczny pojazdów oraz zmniejsza się liczba poważnych naruszeń popełnianych przez kierowców i przewoźników.

W okresie 10 tygodni tegorocznych wakacji inspektorzy skontrolowali prawie 3700 autokarów turystycznych oraz ukarali 733 kierowców mandatami karnymi. Zatrzymali 184 dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów. Pięciu kierowców prowadziło autobusy w stanie po spożyciu alkoholu.

W czasie ubiegłorocznych wakacji inspektorzy skontrolowali prawie 3000 autokarów turystycznych oraz ukarali 790 kierowców mandatami karnymi. Zatrzymano 230 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów. Trzech kierowców było po spożyciu alkoholu.

W porównaniu z poprzednimi wakacjami inspektorzy zatrzymali mniej dowodów rejestracyjnych (spadek z 7,7% do 5%). Również mniejsza liczba kierowców została ukarana mandatami (spadek z 26,3% do 20%).

 

Kontrole autobusów szkolnych we Wrocławiu

W dniu 3 września w ramach zaplanowanej dwudniowej akcji pod kryptonimem AS 2009, Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na autobusy przewożące dzieci do szkół na terenie powiatów i gmin Dolnego Śląska.

Pierwszy dzień działań wykazał liczne usterki techniczne autobusów, którymi były przewożone dzieci o szkół, co było przyczyną zatrzymania 10 dowodów rejestracyjnych, a w trzech przypadkach były one powodem niedopuszczenia pojazdów do dalszej jazdy ze względu na możliwość stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Dodatkowo prowadzone działania wykazały nieprawidłowości w zakresie nieposiadania przez kierowców ważnych badań lekarskich i psychologicznych potwierdzających brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy oraz szereg braków dokumentacji, w którą kierowca powinien być wyposażony zgodnie z ustawą o transporcie drogowym podczas wykonywania przewozu.

Podsumowując, kontrole 29 autobusów przeprowadzone w miejscowościach Kobierzyce, Legnica, Wałbrzych, Kłodzko i Jelenia Góra zakończyły się wszczęciem 4 postępowań administracyjnych wobec przedsiębiorców, ukaraniem kierowców 8 mandatami karnymi, a w 10 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

 

 

 

 

http://www.gitd.gov.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
dajcie sobie na luz,i tak wiadomo co sie dzieje na polskich skp,a ja osobiście myslę ze 80%osób czytających to forum robi tak samo :x tylko udaje ze sa tacy porządni ale jak was ktoś podpier.......to wtedy sami sie o tym przekonacie.

 

 

no to pojechałeś kolego. wszystkim tu obecnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...
niedługo to po podpis do Warszawy pojedziecie.

Z dowodami to też wydaje mi się jest porażka każdy wydział powinien wypełniać je na miejscu a nie do Warszawy wszystko idzie :x

Wiadomo oczywiście że za każdym dowodem idzie też kasa ale też do Warszawy a tak by zostawała w starostwie.

 

Nie do końca masz racje z drukowaniem DR w WPW. Myśle że to takie urzednicze delikatne - wiadomo zeby swoich nie urazic - zwrocenie uwagi na prawidlowosc wypelniania DR. System ten (przynajmniej ja odnioslem takie wrazenie) zmusza BWPzO z WK do prawidlowego wypelnienia niektorych do niedawna malo istotnych dla nich rubryk. Przestały dziwić mnie dowody rej z G=0 Bez F1,2,3 czy z ladownoscia 67000 kg. A ja zuczek z OSKP nie mam sily walczyc o poprawki choć sumienie nie pozwala wypuszczac takch na drogi z wynikem "P". Ale wiem - zarowno w ocenie klientow jak i BWPzO w WK po prostu sie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrocenie uwagi na prawidlowosc wypelniania DR.

Wtrącę, choć nie na temat,

otóż miałem wczoraj DR z datą pierwszej rejestracji w kraju rok 2205 , powiedz jak się to ma do tego co napisałeś, bo mój program na skp takiego bubla nie chce puścić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.