Skocz do zawartości

adr 22-09-2009r


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    12

  • wrc69

    9

  • zjc

    5

  • arafal25

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

a gdzie pisze że od 01-01-2010 przecierz w Dz U. z 21-09-2009r jest wzór zaświadczenia ADR a rozporządzenie w nim zawarte weszło z dniem 22-09-2009 . Tylko nie wiem skąd brać typ zwalniacza "serwis nie wie o co mi chodzi" z wyciągu homologacji nic nie moge ustalić a jeszcze do tego układ przeciwposlizgowy kategorii ??????? Może ma ktoś jakieś "katalogi" z tymi typami i kategoriami czym się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyczepy, naczepy przyczepy z osią centralną powinny być wyposażone w układ przeciw poślizgowy - kategorii A

- pojazdy silnikowe - kategorii I.

2. Zwalniacz powinien spełniać wymagania stosowane do badania Typu IIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew oki to jakie musi spełniać to ja wyczytałem , tylko nie mogę znajść innych typów i kategorii i porównać różnicę . np Różnica IIA a jakiś inny np IA , IIB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyczepy, naczepy przyczepy z osią centralną powinny być wyposażone w układ przeciw poślizgowy - kategorii A

- pojazdy silnikowe - kategorii I.

2. Zwalniacz powinien spełniać wymagania stosowane do badania Typu IIA.

 

Zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem taką publikację w necie na temat kategorii w/w pojazdów.

Może się komuś przyda.

A mama mówiła uczyć się języków obcych :D:D:D

No to czas się wziąść za naukę :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te rodzaje abs-u i typ zwalniacza powinno być jakieś zaswiadczenie od producenta czy też wpisujemy poprostu jak wyzej?

Powinno być zaświadczenie ponieważ tylko producent wie jakiego typu jest zwalniacz i jakiej kategorii układ przeciwpoślizgowy. Dla zainteresowanych zamieszczam wzór takiego zaświadczenia:

5ae1a3cbc33cc_ZawiadczenieADR.thumb.jpg.3b08c535615094169fbe545b2c64a0be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie samochody podciągnięte są pod obowiązek określenia typu abs i zwalniacza? Jest np cieżarowy z cysterną dmc 17t I rejestr. 09.1990 - na pasku jest zaznaczony zwalniacz do 35t ale nie ma zaświadczenia o jego typie.

A od 1 stycznia wszystkie niebezpieczne maja mieć abs i zwalniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 stycznia wszystkie niebezpieczne maja mieć abs i zwalniacz

Na dzień dzisiejszy jeśli pojazd nie jest wyposażony w ABS i zwalniacz to może być dopuszczony do ruchu do końca roku???

Od 1 stycznia 2010r nie będzie spełniał wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 stycznia wszystkie niebezpieczne maja mieć abs i zwalniacz

Na dzień dzisiejszy jeśli pojazd nie jest wyposażony w ABS i zwalniacz to może być dopuszczony do ruchu do końca roku???

Od 1 stycznia 2010r nie będzie spełniał wymagań.

Dobrze ale badanie wykonujemy na rok a nie na dwa czy trzy miesiace. O tym ze pojazd nie bedzie się mógł poruszać po drogach po 01.01.2010r. powinien wiedzieć kierowca bo to on za to odpowiada. Czy może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Macie Panowie jakieś źródło gdzie można więcej poczytać o tych kategoriach abs-u i zwalniaczy (po polsku) Przecież to bez sensu żebyśmy przepisywali jak małpy jakieś symbole bez poznania ich znaczenia..... Dołączam ciekawy dokument na temat MEMU -dosyć przystępnie i po polsku :)

2008 01 Samochody Specjalne - MEMU.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta w samochodzie powyżej 16t. i mogacego ciągnąć przyczepe pow. 10t. daje przegląd na rok ale TDT czerwony pasek wystawia tylko do końca 2009

 

[ Dodano: 26-10-2009, 20:18 ]

Oczywiście zapomniałem napisać pojazd bez ABS i zwalniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem tel od osoby wydającej "czerwony pasek" w sprawie samochodu o którym pisałem powyzej. Ponieważ nie ma on abs-u i brak jest informacji o typie zwalniacza czerwony pasek dostaje tylko do konca roku. Od nowego roku wszystkie niebezpieczne bez względu na datę pierwszej rejestracji musza mieć abs typu ... i zwalniacz typu .... Oczywiście nieco odmienne zdanie miał pan z informacji technicznej PISKP :-D , wg niego nowe przepisy dotyczą tylko samochodów rejestrowanych po raz pierwszy po 1 st. 2010. Kolejny rebus do rozwiązania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiasz zswiadczenie z bad dodatkowego o przewozie materjałów niebezpiecznych trzeba mieć dozur na cysterne w zaswiadczeniu określasz co to za auto czy lf ox at określasz skuteczność zwalniacza typ ABS i układu antyposlizgowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.