Skocz do zawartości

adr 22-09-2009r


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki , czyli świadectwo dopuszczenia Cię nie interesuje w ogóle ???

Jakie świadectwo dopuszczenia ??????????

Myślisz pewnie o czerwonym pasku :)

To czerwony pasek robia według badania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    12

  • wrc69

    9

  • zjc

    5

  • arafal25

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli Ktoś z tu obecnych robi ADR-y na co dzień, proszę o dwa zdania , jakie dokumenty idą obecnie przy okresowym cysterny FL.

 

 

Witam. Wystawiasz ;

--jedno zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu [ załącznik nr.2 Dz.U.155 z 18.09. 2009r ]

--drugie zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. [załącznik nr.7 Dz.U.155 z 18.09.2009r.]

W załączniku nr.2 w Uwagach pkt.2 wpisujesz>> pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewiedzianym dla: do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. ::hey

 

oczywiście po uprzednim sprawdzeniu Zaświadczenia na cysterne z TDT o dopuszczeniu pojazdu do ruchu . Od kiedy >>do kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wystawiasz ;

--jedno zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu [ załącznik nr.2 Dz.U.155 z 18.09. 2009r ]

--drugie zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. [załącznik nr.7 Dz.U.155 z 18.09.2009r.]

Nie za bogato? Zaświadczenie do zaświadczenia? Zgodnie z par. 4 wspomnianego dziennika tylko zaświadczenie z załącznika nr 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pisze >Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu.

Lecz w przypadku kiedy się robi OBT + dodatkowe uważam że trzeba wystawić załącznik nr.2. Jak się mylę to sprostujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w załączniku do zaswiadczenia ADR w pozycji 1. cyt: ' prot nr........ z .....

ważnym do dnia( i wtym miejscu co ja mam wpisać jak na protokole jest tylko miesiąc i rok a TDT każe mi określić dzień i to jeszcze ostatni danego miesiąca na jakiej podstawie???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT każe mi określić dzień i to jeszcze ostatni danego miesiąca na jakiej podstawie???

Właśnie na podstawie tego co cytowałeś:

prot nr........ z .....

ważnym do dnia

W zaświadczeniu ma być data dzienna a nie miesięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy się robi OBT

Wstawia się pieczątkę do DR chyba, że nie ma miejsca to wówczas drugie zaświadczenie.

 

 

Witam kolego> adam 1501<. W sprawie OBT + dodatkowe ADR powołuje się na

Vademecum Diagnosty, Wydanie II rozszerzone ,stan prawny Listopad 2006r. Proszę wejść w Pytanie Opisowe -ADR.

Jednocześnie uważam , że są różne szkoły szkolenia Nas Jako Diagnostów i wydanie dwóch zaświadczeń podczas badania lub jednego nie koliduje z Rozporządzeniem Dz.U. 155 z 2009r. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydanie dwóch zaświadczeń podczas badania lub jednego nie koliduje z Rozporządzeniem Dz.U. 155 z 2009r

Przecież nie powiedziałem, że to koliduje ze sobą, tylko po co drugie zaświadczenie skoro wstawiasz pieczątkę do DR. To tak samo jakbyś wykonywał OBT dla klienta i dodatkowo wydawał mu jeszcze zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje TDT pisze miesiąc a ja czemu muszę określić dzień i to jeszcze ostatni danego miesiąca a np 15 czy 20????????

 

[ Dodano: 05-11-2009, 07:04 ]

.............a nie np 15 czy 20????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . proszę o informacje , sytuacja taka naczepa ma ważny przegląd do 06.2010 klient chce dodatkowe ADR , robimy mu tylko dodatkowe i tu pytanie co wpisujecie w dacie następnego przeglądu bo takowy się pojawia w zaświadczeniu ADR , i ile kasujemy za takie badanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robimy mu tylko dodatkowe i tu pytanie co wpisujecie w dacie następnego przeglądu

Tak wykonujesz badanie techniczne dodatkowe, termin badania, który się tam pojawia wpisujesz z DR, natomiast ważność TDT (o ile jest to cysterna i posiada takowy) zgodnie z tym co widnieje na dokumencie (pamiętając o dacie dziennej pomimo iż tam widnieje data misięczna).

i ile kasujemy za takie badanie .

Zgodnie z poz 6.4 cennika 85pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

koledzy a moze znalazl ktos w polskiej wersji te typy zwalniacza i ukladu przeciwposlizgowego??bo jutro mam badanie adr i nie wiem z kad to wziazc a kierowca nie posiada zaswiadczenia z serwisu no i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ierowca nie posiada zaswiadczenia z serwisu no i lipa.

To na podstawie czego chcesz określić, że jest sprawny? To chyba w jego gestii jest dostarczyć Ci odpowiednie dokumenty, jeżeli ich nie posiada to N i do zobaczenia jak będzie je miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na podstawie czego chcesz określić, że jest sprawny?

Dz.U. 155; Poz. 1232; Zał 1; Dział I; punkty 5.5 zwalniacz; 5.6 ABS.

Jak określić "sprawność" na podstawie kwitu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak określić "sprawność" na podstawie kwitu?

Na podstawie tego co zacytowałeś oraz "dupochronu" w postaci zaświadczenia z serwisu, że w/w urządzenia są sprawne, żeby w razie W nie było, że wszystko wziąłem na swoją klatę i nie zabezpieczyłem się dodatkowo, bo prokurator w trakcie śledztwa będzie starał się wykazać, że nie posiadam odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, fachowości przez co doszło do tragedii. Analogicznie jak z dokumentem na stateczność autobusu po rozerwaniu opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dupochronu" w postaci zaświadczenia z serwisu, że w/w urządzenia są sprawne

Z serwisu przyjedzie do Ciebie i padnie mu czujnik obrotu koła.

Na serwisie pojazd był sprawny i dostał dokument na tę okoliczność.

U Ciebie nie jest już sprawny...

Mylisz stan instalacji (sprawność) z wyposażeniem (kompletacją). Producent, importer lub przedstawiciel (producenta, importera) wystawia kwit który ma na celu udokumentowanie wyposażenia pojazdu (w naszym przypadku A, 1 lub IIA). Stan (sprawność) musisz ustalić na podstawie Dz.U.155.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz stan instalacji (sprawność) z wyposażeniem (kompletacją).

Niczego nie mylę, każdy wykona swoją robotę jak uzna za stosowne. O ile jestem w stanie poradzić sobie z np. ABSem o tyle nie ze zwalniaczem i konia z rzędem temu , który wykona to na SKP i się pod tym z czystym sumieniem podpisze. Oczywiście przedstawienie takowego zaświadczenia nie zwalnia mnie z zakresu Dz.U.155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź przestań...

Szykuj konia i ten rząd...

Zwalniacz masz:

przesłonę na wydechu

hydrauliczny na skrzyni biegów

elektryczny (telmę) między skrzynią biegów a mostem napędowym

Masz sprawdzić czy takowe sprzęty są zamontowane w pojeździe i czy w kabinie nie świeci się żadna czerwona lampka sygnalizująca awarię.

Na kwicie masz sprawdzić, czy to co oglądałeś jest IIA.

I tyle. Na kwicie nie sprawdzisz czy towar jest sprawny. Bez kwitu nie wiesz jakiej klasy jest to co widzisz na samochodzie. Tylko i wyłącznie o to mi chodzi.

Na kwicie n i e s p r a w d z i s z czy to ustrojstwo które widzisz działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kwicie masz sprawdzić, czy to co oglądałeś jest IIA.

I tyle.

Oraz czy posiada skuteczność wystarczającą dla jednostki transportowej o dopuszczalnej masie całkowitej... Oddawaj konia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz czy posiada skuteczność wystarczającą dla jednostki transportowej o dopuszczalnej masie całkowitej... Oddawaj konia...

 

To jak sprawdzasz tę skuteczność Żeby coś oddać najpierw trzeba dostać ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.