Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne pojazdu według nowych przepisów ?


luk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • tadeusz p.

    6

  • luk

    4

  • waga50

    3

Top Posters In This Topic

czy tylko jako badanie okresowe + dodtakowe ?

 

TDT na kontroli zakwestionowało mi taki tok postępowania. W/g nich mamy robić:

 

rodzaj badania dodatkowe, zakres okresowego i dodatkowego - opłata jak za okresowe i dodatkowe, nie wyznaczamy tnb,

jeśli klient wnioskuje jeszcze o okresowe to rodzaj badania okresowe i dodatkowe, zakres j/w, wyznaczamy tnb, kasujemy j/w (czyli za okresowe kasujemy tylko raz).

 

Tak mi to wyłuszczył inspektor z TDT

 

Ja jeszcze tylko w uwagach dopisuję "Badanie dodatkowe zawiera zakres badania okresowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT na kontroli zakwestionowało mi taki tok postępowania. W/g nich mamy robić:

 

TDT miał rację, bo tak to jest zapisane w par 3 pkt 5[/quot

 

TDT nie ma racji(myślą po staremu),obligatoryjnie ustalamt TNB zgodnie z par.4,ust3

 

A co do rodzaju badania jest to Badanie Dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT nie ma racji(myślą po staremu),obligatoryjnie ustalamt TNB zgodnie z par.4,ust3

 

A co do rodzaju badania jest to Badanie Dodatkowe.

 

 

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT na kontroli zakwestionowało mi taki tok postępowania. W/g nich mamy robić:

 

rodzaj badania dodatkowe, zakres okresowego i dodatkowego - opłata jak za okresowe i dodatkowe, nie wyznaczamy tnb,

jeśli klient wnioskuje jeszcze o okresowe to rodzaj badania okresowe i dodatkowe, zakres j/w, wyznaczamy tnb, kasujemy j/w (czyli za okresowe kasujemy tylko raz).

 

Tak mi to wyłuszczył inspektor z TDT

 

Ja jeszcze tylko w uwagach dopisuję "Badanie dodatkowe zawiera zakres badania okresowego

Dokładnie tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT nie ma racji(myślą po staremu),obligatoryjnie ustalamt TNB zgodnie z par.4,ust3

 

Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego... tyle par 4 ust 2 z dz. 155

 

A ten zacytowany przez Ciebie (par4 ust3) dotyczy pojazdów których "przerobienie" naruszy warunki terminów badań 3-2-1 określone w ustawie, a nie "obligatoryjnie" wszystkich pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też taki zapis:

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawà, następuj

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin następnego

okresowego badania technicznego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi to wyłuszczył inspektor z TDT

 

Masz na to kwity od TDT :D

Napewno nie czyli znowu na gębe a przepisy swoje :razz: Niech TDT sobie trochę poczyta ustawy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to kwity od TDT :D

Napewno nie czyli znowu na gębe a przepisy swoje :razz: Niech TDT sobie trochę poczyta ustawy :D :D

A jaki termin badania kolega mi wyznaczy gdy przyjadę na stację rocznym autem ciężarowym do 3,5 tony, przy którym w między czasie zamontowałem sobie windę z tyłu? Są zmiany konstrukcyjne- są- ale dlaczego mam mieć zmieniony TNBT skoro zostały mi jeszcze 2 lata do 3 a następnie jeszcze do 5 lat. Pozdr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT nie ma racji(myślą po staremu),obligatoryjnie ustalamt TNB zgodnie z par.4,ust3

 

Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego... tyle par 4 ust 2 z dz. 155

 

A ten zacytowany przez Ciebie (par4 ust3) dotyczy pojazdów których "przerobienie" naruszy warunki terminów badań 3-2-1 określone w ustawie, a nie "obligatoryjnie" wszystkich pojazdów.

 

Psuj z całym szacunkiem, ja miałem na mysli pojazdy o których jest ten temat i wyłącznie przy tych BD ustalamy TNBT,a pisałem o par.4,ust 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to kwity od TDT

 

Mam w protokole wpisane upomnienie za to, że przy pokolizyjnym zrobiłem rodzaj badania okresowe+dodatkowe - wystarczy?

 

 

ja miałem na mysli pojazdy o których jest ten temat

 

Wiec przy nich nie wyznaczamy tnb, chyba, że właściciel wnioskuje również o okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj ,jeszcze raz z cały szacunkiem,już nie ma czegoś takiego jak -na wniosek właściciela

 

pojazdu ustalamy termin NTBT, w Dz.U .155 w par 4.,ust 3.ustawodawca pisze że

 

uprawniony diagnosta ustala termin NBT,a jest tam mowa o BD pojazdu w którym

 

dokonano zmian.............itd.

 

Chyba że ja mam inny Dz.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest też taki zapis:
3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustawà, następuj

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin następnego

okresowego badania technicznego."

A wlaśnie ze jest i czego on dotyczy...???? :D

 

[ Dodano: 24-11-2009, 23:51 ]

Masz na to kwity od TDT :D

Napewno nie czyli znowu na gębe a przepisy swoje :razz: Niech TDT sobie trochę poczyta ustawy :D :D

A jaki termin badania kolega mi wyznaczy gdy przyjadę na stację rocznym autem ciężarowym do 3,5 tony, przy którym w między czasie zamontowałem sobie windę z tyłu? Są zmiany konstrukcyjne- są- ale dlaczego mam mieć zmieniony TNBT skoro zostały mi jeszcze 2 lata do 3 a następnie jeszcze do 5 lat. Pozdr :)

A jak dam TNBT jak w DR to mocno "nagrzesze".....???? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cytat"

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego

pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy

pojazdu, dla których, zgodnie z ustaw, następuj

zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego,

uprawniony diagnosta określa termin następnego

okresowego badania technicznego."

 

Jak to rozumieć. A może tak siedze dumam i próbuje to zrozumieć :D Diagnosta ustala tylko TNBT w przypadku jak to napisane zgodnie z ustawa, a kiedy zmieniamy TNBT po przeróbkach, jak np. przyjedzie STRAŻ to ustalamy mu TNBT . Jak cos to mnie poprawcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U .155 w par 4.,ust 3.ustawodawca pisze że

 

uprawniony diagnosta ustala termin NBT,a jest tam mowa o BD pojazdu w którym

 

dokonano zmian.............itd.

 

Jesli dotychczasowy termin gryzie się z Ustawą i zasadą 3-2-1. Czyli jeśli przyjeżdża pojazd roczny, mający jeszcze dwa lata badanie, i dokonuje zmiany która spowoduje, że będzie musiał przechodzić badania corocznie (nie wnikamy na razie jakie to zmiany) to wtedy diagnosta wyznacza tnb i tylko wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tam mowa o BD pojazdu w którym

 

dokonano zmian.............itd.

 

 

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub

wymiany elementów powodujàcych zmian´ danych

w dowodzie rejestracyjnym, z zastrze˝eniem

art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłàczeniem monta

żu instalacji do zasilania gazem — obejmuje

sprawdzenie i ocen´ spełnienia warunków technicznych,

w sposób określony dla okresowego badania

technicznego oraz zakres czynnoÊci okreÊDziennik

Ustaw Nr 155 — 11974 — Poz. 1232

lonych w pkt 1 i 2 dziaΠu I załàcznika nr 4 do rozporzàdzenia,

a tak˝e ustalenie nieznanych lub nowych

danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania

badania technicznego w sposób okreÊlony

w dziale II załàcznika nr 4 do rozporzàdzenia oraz

sporzàdzenie opisu zmian dokonanych w pojeêdzie

zgodnie z załàcznikiem nr 5 do rozporzàdzenia

 

I to dotyczy tego badania w którego wchodzi zakres okresowego.Jak wchodzi zakres okresowego to moge zmienic tnbt.

W dod.taxi nie ma zakresu okresowego to nie zmieniam tnbt.(chyba że klient poprosi o okresowe)

Zaznaczam to jest moje "dumanie" nad ustawą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzi zakres okresowego to moge zmienic tnbt.

 

:) Wszyscy dumamy, żeby dojść do porozumienia.

 

Do czasu kontroli też tak robiłem, teraz uważam, że zakres okresowego upoważnia mnie do wzięcia opłaty jak za okresowe, ale nie do ustalenia tnb. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze raz, jeżeli przyjeżdża na bad. dod. samochód z 1990 roku na zmianę rodzaju pojazdu i ilości miejsc to robimy zakres okresowego i dodatkowego i pobieramy 98 + 82 i nie wyznaczamy TNBT? (Zakładając że Bad.Techn. ma ważne) .Już się powoli gubię.

 

 

A jaka zamiana powoduje zmianę TNBT gdy mamy np auto z 2008 r.? Myślałem że tylko montaż inst. gazowej, L , Autobus. (auta do 3,5 T D.M.C.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres okresowego upoważnia mnie do wzięcia opłaty jak za okresowe, ale nie do ustalenia tnb

 

jeżeli nie ustalasz tnbt -na zaswiadczenie jest tylko "dodatkowe"-kasa-(98+82)

jak ustalasz termin "okresowe +dodatkowe"-kasa-(98+82)

dotyczy to tylko badania po zmianach konstrukcyjnych

 

Myślałem że tylko montaż inst. gazowej, L , Autobus.

 

dobrze myślisz ,Tylko kto ,a jak diagnosta to na podstawie jakich badań ma okreslić tnbt :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ustalasz tnbt -na zaswiadczenie jest tylko "dodatkowe"-kasa-(98+82)

jak ustalasz termin "okresowe +dodatkowe"-kasa-(98+82)

dotyczy to tylko badania po zmianach konstrukcyjnych

 

Są trzy opcje.

1 - ważne dotychczasowe badanie, zmiany konstrukcyjne nie powodują naruszenia reguły 3-2-1. Rodzaj badania "dodatkowe", bez ustalenia tnb, kasa 98 + 82

 

2 - nieważne (lub kończące się i klient prosi jednocześnie o okresowe) dotychczasowe badanie, zmiany konstrukcyjne nie powodują naruszenia reguły 3-2-1. Rodzaj badania "dodatkowe + okresowe", ustalamy tnb, kasa 98 + 82

 

3 - ważne dotychczasowe badanie, zmiany konstrukcyjne powodują naruszenie reguły 3-2-1. Rodzaj badania "dodatkowe", ustalamy tnb zgodnie z ustawą, kasa 98 + 82

 

Takie jest moje rozumowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.