Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne pojazdu według nowych przepisów ?


luk

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli nie ustalasz tnbt -na zaswiadczenie jest tylko "dodatkowe"-kasa-(98+82)

jak ustalasz termin "okresowe +dodatkowe"-kasa-(98+82)

dotyczy to tylko badania po zmianach konstrukcyjnych

 

Są trzy opcje.

1 - ważne dotychczasowe badanie, zmiany konstrukcyjne nie powodują naruszenia reguły 3-2-1. Rodzaj badania "dodatkowe", bez ustalenia tnb, kasa 98 + 82

 

2 - nieważne (lub kończące się i klient prosi jednocześnie o okresowe) dotychczasowe badanie, zmiany konstrukcyjne nie powodują naruszenia reguły 3-2-1. Rodzaj badania "dodatkowe + okresowe", ustalamy tnb, kasa 98 + 82

 

3 - ważne dotychczasowe badanie, zmiany konstrukcyjne powodują naruszenie reguły 3-2-1. Rodzaj badania "dodatkowe", ustalamy tnb zgodnie z ustawą, kasa 98 + 82

 

Takie jest moje rozumowanie

 

Bardzo ładnie opisane,nic dodać nic ująść.

 

Troche myli jeszcze-na wniosek właściciela-ale to już szczegół,bo my wiemy co mamy

 

robić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • tadeusz p.

    6

  • luk

    4

  • waga50

    3

Top Posters In This Topic

Troche myli jeszcze-na wniosek właściciela-ale to już szczegół,bo my wiemy co mamy

 

Co by nie mylić z badaniami dodatkowymi przy których klient podpisuje wniosek, to niech będzie "na prośbę klienta" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio byliśmy na spotkaniu w TDT w Lublinie gdzie była min mowa o badaniu po zmianach konstrukcyjnych

zakres badania dodatkowego po dokonaniu zmian konstrukcyjnych obejmuje zakres badania okresowego oraz zakres czynności określonych w pkt 1 i pkt 2 działu I załącznik nr 4 i wg interpretacji TDT opłata za takie badanie winna wynosić w przypadku sam osobowego 98+94+82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interpretacji TDT opłata za takie badanie winna wynosić w przypadku sam osobowego 98+94+82

 

A to 94 to za co bo nie kumam :razz: Przecież to niepowypadkowy. :x

Ktoś tu coś przesadził :D

Rozumiem 98+94 to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg interpretacji TDT opłata za takie badanie winna wynosić w przypadku sam osobowego 98+94+82

A możesz to zinterpretować na jakiej podstawie aż tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem 98+94 to OK.

 

zmień lekarza albo "lekarstwa"

 

Dajcie spokój, chłopak się pomylił. Na pewno miał na myśli 98 + 82. To wynika z jego całościowej wypowiedzi. Tak też i my kasujemy za pojazd do 3,5 t wychodzi 180 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko przytaczam wersję TDT kto był ten słyszał

art3. ust.1 pkt5 określa ża e zakres badania dodatkowego po dokonaniu zmian obejmuje zakres badania okresowego ( 98 zł) oraz zakres czynności określonych w pkt 1 działu I zał nr 4 (czyli zakres badania po wypadku drogowym 94 zł) i pkt 2 działu I zał nr 4 (czyli badanie po zmianach konstrukcyjnych itd czyli 82 zł)

suma wychodzi taka jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

A to 94 to za co bo nie kumam :razz:

(...)

Rozumiem 98+94 to OK.

 

:shock:

zmień lekarza albo "lekarstwa"

 

Cytat:

Ktoś tu coś przesadził :D

 

:D

 

Chyba naprawdę muszę zmienić lekarza, bo chyba mój mnie oszukuje :D:D

Albo coś w tym piwie było :x:x

 

Oczywiście że 98+82 :) Przepraszam za pomyłkę :razz::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko przytaczam wersję TDT kto był ten słyszał

W tym punkcie jest jeszcze 60pln ponieważ widnieje tam zapis "...ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych..." To jest urok pisania prawa na kolanie, później wychodzi tak, że jest trzech czytających i siedem interpretacji :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,ale z jakiej paki mamy kasowac za pokolizyjne???

Myślę że

panu inspektorowi się coś pomydliło .

i to dość strasznie.Może to był poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panu inspektorowi się coś pomydliło .
Tylko ze im nie powinno sie mylic, a jezeli to ktos kto siedzi obok inspektora powinien sprostowac. Pozniej takie kaczki ida w swiat, rozchodza sie blyskawicznie i wprowadzaja w blad :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Diagności, nie rozumiem Was, zamiast się cieszyć, że 'góra' tzn. TDT pozwala prawie legalnie dorobić 94zł, to się czepiacie :P W końcu to prawie czysty pieniądz dla SKP ;) A co tam klient...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to prawie czysty pieniądz dla SKP ;) A co tam klient...

Tylko, że ten klient jak się domaca, że go oskubałeś to Tobie da w kość a nie panu inspektorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śwęte słowa.

Co do algorytmu 1 2 3 jak najbardziej jestem za.

Natomiast panowie z TDT nie stanowią wykładni prawa i mylą się czasami jak zażdy więc spokojnie panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytam, czytam i się pogubiłem. Kolega luk pyta o zmiany konstrukcyjne, (nie ukrywam, że i ja robiłem tak jak i on tzn. dodatkowe + okresowe), a Psuj odpowiada, że:

 

Mam w protokole wpisane upomnienie za to, że przy pokolizyjnym zrobiłem rodzaj badania okresowe+dodatkowe - wystarczy?

 

Za takie coś to i ja bym Cię upominiał :D

No chyba, że umknął mi jakiś wątek:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że umknął mi jakiś wątek:/

Faktycznie umknął. Po 22-09-2009 w zakresie badania po wypadku nie ma okresowego dla tego tylko dodatkowe a po zmianach konstrukcyjnych nadal okresowe + dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 przeczytaj dokładnie co napisałem:) doskonale wiem kiedy i jakie zmiany weszły tylko nie widzę łączności w wypowiedziach Luka i Psuj.

Czasami trudno pisemnie wyrazić przekaz. Można inaczej interpretować wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trudno pisemnie wyrazić przekaz.

 

Zgadza się. TDT wyłuszczyło mi, że zrobienie zakresu badania okresowego nie upoważnia do wpisania takiego typu badania na pierwszą stronę zaświadczenia a tylko do pobrania opłaty.

 

Czyli teraz np robimy badanie po zmianach (wg nowych przepisów jest to juz jedyne badanie gdzie wykonuje się zakres okresowego), typ badania dodatkowe, zakres dodatkowe i okresowe, opłata dodatkowe i okresowe, okreslamy wynik badania i nie ustalamy tnb.

Na wniosek klienta możemy wykonać jeszcze okresowe (bo mu się np kończy termin) i dopiero wtedy rodzaj wpisujemy dodatkowe i okresowe, zakres j.w, opłata j.w. (bo nie pobieramy dwukrotnie za okresowe), określamy wynik badania i wyznaczamy tnb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.