Skocz do zawartości

Renault Megane


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Chciałbym zasięgnąć rady jak postępujecie w przypadku kiedy zjawia się klient na okresowe przed pierwszą rejestracją, auto sprowadzone z Danii z wpisem w dowodzie rejestracyjnym jako ciężarowy.Obejrzałem samochód i ma normalnie zamontowane fotele pasy jako 5 miejsc żadnej kratki.W dowodzie rejestracyjnym nie widnieje zapis odnośnie ilości miejsc.Jak postąpić w tej sytuacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest ciężarowy . to jeśli był rej. po 29maj 1999. kratkę ma mieć .jak jest ciężarowy to ma miec też ładowność i może wtedy nie miec 5 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce żeby wszystko było zgodnie z literą prawa i nie che uników przed akcyzą.

Czyli normalnie okresowe przed pierwszą rejestracją jako samochód osobowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresowe + opis zmian .- zmiana rodzaju poj.

+ skonsultować z WK w którym pojazd ma być zarejestrowany.

Niektóre WK życzą sobie pełnej pełnej zgodności rodzaju pojazdu z dokumentem kraju pochodzenie ( ciężarowy) - rejestrują i dopiero po zarejestrowaniu zmiana rodzaju na osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK życzą sobie pełnej pełnej zgodności rodzaju pojazdu z dokumentem kraju pochodzenie

czyli diagnosta musiałby mieć klapki na oczach :shock:

na kanale ma osobówkę, ale dla spokoju kierowniczki WK potwierdza, że to ciężarówka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli diagnosta musiałby mieć klapki na oczach :shock:

na kanale ma osobówkę, ale dla spokoju kierowniczki WK potwierdza, że to ciężarówka :razz:

Dlaczego? Wyciąga siedzenia zakłada kratkę i przywraca stan poprzedni, 2h roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przyjedzie osobówką ...

to mi lotto ...

Myślę że z szacunku dla klienta, korzystając z własnej znajomości Dz.U i ich "lokalnej interpretacji" należy zgodnie z przepisami pomóc klientowi a nie ładować go na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli diagnosta musiałby mieć klapki na oczach :shock:

na kanale ma osobówkę, ale dla spokoju kierowniczki WK potwierdza, że to ciężarówka :razz:

Dlaczego? Wyciąga siedzenia zakłada kratkę i przywraca stan poprzedni, 2h roboty.

 

Właśnie problem polega na tym że kratki nie ma takie przywieziono. W Dani jeżdżiło w aptece jako ciężarowy z zamontowanymi fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałbym zasięgnąć rady jak postępujecie w przypadku kiedy zjawia się klient na okresowe przed pierwszą rejestracją, auto sprowadzone z Danii z wpisem w dowodzie rejestracyjnym jako ciężarowy.Obejrzałem samochód i ma normalnie zamontowane fotele pasy jako 5 miejsc żadnej kratki.W dowodzie rejestracyjnym nie widnieje zapis odnośnie ilości miejsc.Jak postąpić w tej sytuacji??

A jaka jest data 1ej rejestracji?

Klient chce mieć ciężarowy czy chce zmienić na osobowy?

Po przeliczeniu ten pojazd może mieć 5 miejsc i być ciężarówką?

To są ważne pytania by móc cokolwiek odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałbym zasięgnąć rady jak postępujecie w przypadku kiedy zjawia się klient na okresowe przed pierwszą rejestracją, auto sprowadzone z Danii z wpisem w dowodzie rejestracyjnym jako ciężarowy.Obejrzałem samochód i ma normalnie zamontowane fotele pasy jako 5 miejsc żadnej kratki.W dowodzie rejestracyjnym nie widnieje zapis odnośnie ilości miejsc.Jak postąpić w tej sytuacji??

A jaka jest data 1ej rejestracji?

Klient chce mieć ciężarowy czy chce zmienić na osobowy?

Po przeliczeniu ten pojazd może mieć 5 miejsc i być ciężarówką?

To są ważne pytania by móc cokolwiek odpowiedzieć.

 

Jutro będą tłumaczenia ale auto jest 3 letnie z tego co kojarzę.Klientowi nie zależy na ciężarowym chce po prostu zarejestrować zgodnie z przepisami,więc w obecnej sytuacji ja obstawiam na osobowe,zwłaszcza że twierdzi ze nie ma kratki i odkąd je kupił jest 5 osobowe z pasami zagłówkami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będą tłumaczenia ale auto jest 3 letnie z tego co kojarzę.Klientowi nie zależy na ciężarowym chce po prostu zarejestrować zgodnie z przepisami,więc w obecnej sytuacji ja obstawiam na osobowe,zwłaszcza że twierdzi ze nie ma kratki i odkąd je kupił jest 5 osobowe z pasami zagłówkami itd.

jeśli zrobisz BT to z wynikiem N nie spełnia wymagań sam ciężarowego.

A jeśli zmiana na osobowy to trzeba skonsultować z WK czy dopuszczają zmiany konstrukcyjne przed 1 rej ( tak jak pisał markes30)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jutro będą tłumaczenia ale auto jest 3 letnie z tego co kojarzę.Klientowi nie zależy na ciężarowym chce po prostu zarejestrować zgodnie z przepisami,więc w obecnej sytuacji ja obstawiam na osobowe,zwłaszcza że twierdzi ze nie ma kratki i odkąd je kupił jest 5 osobowe z pasami zagłówkami itd.

Bardzo ciekawy problem. Najlepiej gdyby miał ważne BT i wtedy WK musiałby się ustosunkować do stanu formalnego auta. A tak swoją drogą jeśli np. ktoś kupił za granicą pojazd, który tam był motorowerem a my piszemy go jako motocykl bo ma zbyt dużą jak na nasze warunki techniczne pojemność skokową silnika wtedy Wydziały Komunikacji nie protestują (bynajmniej nie słyszałem o takim). Dlaczego więc jedne zmiany są oczywiste a inne nie? Problem fiskalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zmiana na osobowy to trzeba skonsultować z WK czy dopuszczają zmiany konstrukcyjne przed 1 rej ( tak jak pisał markes30)

Z tego co wiem to w chwili obecnej nie powinno być problemu zeby dokonać

zmian konstr.przy OBT przed I rej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też nie powinno być problemu z rejejstarcją. Zmiany konstrukcyjne przed pierwszą rejejstarcją są dopuszczalne. Bez zmian przyczepią się w WK, że niezgodność danych z dowodem. Z drugiej strony jak dasz badania pozytywne na samochód ciężarowy, którym nim nie jest w myśl naszych przepisów.

Jedynie akcyza - jeśli rejestrowany jest samochód osoby to trzeba ją przedstawić w WK. Są wydziały, które "donoszą" do celnego zmianę z ciężarowego na osobowy - do służbowego wykorzystania.

Kratka niedługo się skończy. W Hiszpani homologację europejską dostała Skoda Superb ciężarowa bez kratki - import do Polski możliwy. Wiem że przedstawiciele Seata i Skody w Polsce złożyli wnioski o homologacje ciężarowe na swoje samochody bez kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporz. w sprawie rej. i oznaczania pojazdów:

§ 14.1.W przypadku zawiadomienia o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym, wynikającej:

5) z wprowadzenia w pojeździe zarejestrowanym zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, do zawiadomienia dołącza się.

 

Jak widać z powyższego, zmian można dokonać w pojeździe zarejestrowanym zgłaszając zmianę danych zamieszczonych w DR.

Niemieckie pojazdy w 99%-ach, są wyrejestrowane.

Francuskie w mniejszym stopniu ale podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany konstrukcyjne????

Panowie robicie okresówkę przed pierwszą rejestracją w polsce i ustalacie z natury dane itp. między innymi rodzaj i przeznaczenie pojazdu, a że z duńskich dokumentów wynika, że był ciężarowy mnie osobiście nie interesuje, bo dowód rzeczowy którym jest pojazd na kanale wskazuje, że jest to pojazd osobowy i dlatego macie zawód diagnosty aby takie rzeczy określać .

 

Co wam dadzą zmiany konstrukcyjne?? tylko dodatkową kasę , która w moim przekonaniu będzie niesłusznie pobrana. Wystawiacie DIP i tam wszystko określacie na podstawie tegoż badania jakim jest OKRESOWE - przed pierwszą rejestracją .

 

A poza tym jak by to wyglądało DIP i zaświadczenie ze zmian konstrukcyjnych????? Ludzie pomyślcie,. Pozdrawiam zainteresowanych ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robicie okresówkę przed pierwszą rejestracją w polsce i ustalacie z natury dane itp

 

Dziennik Ustaw Nr 155 — 11973 — Poz. 1232

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego

obejmuje:

 

1) identyfikację´ pojazdu, w tym:

 

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie

i porównanie zgodności faktycznych danych

pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie

rejestracyjnym lub odpowiadajacym mu dokumencie,

 

5. Wykonujac okresowe badanie techniczne, o którym

mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta

wystawia dokument identyfikacyjny badanego pojazdu, który stanowi załacznik do zaświadczenia

o przeprowadzonym badaniu technicznym.

 

Skończyły się badania z natury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robicie okresówkę przed pierwszą rejestracją w polsce i ustalacie z natury dane itp.

jak można pisać takie sprzeczności :-(okresowe i pisanie z natury???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy badanie jakie jest " w papierach" (dla świetego spokoju klienta i może swojego), rejestruje pojazd jako cieżarowy, i później robimy zmiany na osobówke. Wilk syty i owca cała . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjawia się klient na okresowe przed pierwszą rejestracją, auto sprowadzone z Danii z wpisem w dowodzie rejestracyjnym jako ciężarowy.Obejrzałem samochód i ma normalnie zamontowane fotele pasy jako 5 miejsc żadnej kratki.

 

Mieliśmy dzisiaj takiego z francji. Auto 2-letnie więc badanie ma ważne. Przyjechał ustalić dane - w dowodzie ciężarowy, 2 miejsca, w rzeczywistości rasowa osobówka z 5 miejscami. Żadnej kraty.

 

Klient został poinformowany, że możemy mu ustalić dane jedynie jak dla osobówki lub zrobimy zmiany konstrukcyjne (miał się dowiedzieć czy WK przyjmie zmiany przed rejestracją, mamy w mieście urząd i starostwo :) ). Przyjechał po godzinie pojazdem zarejestrowanym jako ciężarowy, na stałych blachach (białych) z czasówką, skierowaniem na ustalenie brakujących danych i poprosił o badanie na zmiany konstrukcyjne.

 

Ustaliliśmy dane (60 zeta), zrobiliśmy badanie po zmianach (180 zeta), klient zapłacił, podziękował i pojechał z kwitami do WK.

 

Można bez kombinacji i podkładania się którejkolwiek strony? Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.