Skocz do zawartości

t4 Doka


bartek19

Rekomendowane odpowiedzi

umi to ktoś wyjasnic??

Najszybciej i najprościej jak się tylko da - za odpowiednią kasę u u odpowiedniego człowieka wykonasz badanie techniczne promu kosmicznego z wynikiem pozytywnym.

mozliwosc zwiekszenia ładownosci??

Można powiększyć ładowność kosztem masy własnej pojazdu, ponieważ dopuszczalna masa całkowita nawet po zmianach konstrukcyjnych nie może przekroczyć pierwotnej masy (może się zmniejszyć ale nie zwiększyć). Natomiast to co chcesz wykonać jest zabiegiem wręcz odwrotnym bo dodanie kolejnej osi spowoduje zwiększenie masy własnej a co za tym idzie zmniejszenie ładowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy główna rama nie jest przecinana itp lecz tylko ucinana za osią i spawana.

 

żadnego spawania ramy ten numer nie przejdzie na przeglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem do przegladu zabudowę do przewozu poj. na samochodzie dostawczym. Najważniesze sprawy na które należy zwrócić uwage to: rozkład obciazen na osie przy maksymalnej ładowności (nieprzekroczenie nacisku tylnej i conajmniej 30% na przód), tylny zwis nie większy niż 60% rozstawu osi i środek ciężkości ładunku umiejscowiony między osiami a nie poza tylna osią.

Informacja o zabudowach z firmy DAF

zabudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem do przegladu zabudowę do przewozu poj. na samochodzie dostawczym. Najważniesze sprawy na które należy zwrócić uwage to: rozkład obciazen na osie przy maksymalnej ładowności (nieprzekroczenie nacisku tylnej i conajmniej 30% na przód), tylny zwis nie większy niż 60% rozstawu osi i środek ciężkości ładunku umiejscowiony między osiami a nie poza tylna osią.

Informacja o zabudowach z firmy DAF

zabudowy

To co pogrubione to gdzie jest zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pogrubione to gdzie jest zapisane?

 

To prawdopodobnie wynika z dyrektywy unijnej odnośnie zwrotności pojazdów (WE 97/27). Przy dużym zwisie tylnym nie będzie spełniony warunek odnośnie zachodzenia tyłu pojazdu o więcej niż 0,8 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam nie jestem absolutnie diagnostą, ale sam szukałem odpowiedzi na ten wątek.

Otóż zmienić DMC można ale w Niemczech przy wprowadzeniu zmian konstrukcyjnych w pojeździe i tak właśnie się to robi w T4.

Tak się składa że miałem okazję jechać t4 autolaweta z podwójna kabina z volvo V70 prowadzi się bez zarzutu, na pusto również a chyba o to chodzi w dopuszczeniu do ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że miałem okazję jechać t4 autolaweta z podwójna kabina

Byłeś tym T4 na wadze ?? Ja jeżdziłem wieloma lawetami (3 osiowymi tez) i o ile nie mam zastrzeżeń co do prowadzenia to najlżejsza laweta (aluminiowy najazd bez wciągarki) ważyła prawie 2200 kg ale były też blisko 3 tonowe, oczywiście zarejestrowane na 3,5 t i ładowność 1550 kg Wystarczy wziąć katalog i zobaczyć ile waży doka z gołą ramą +450 kg zabudowa (alu z osprzętem) do tego przedłużenie ramy 70 kg i dodatkowa oś +80-100 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wagi samochodowe kosztują na alegroszu od ~10 kzł

prywatnie tego nie kupię ...

firma raczej nie będzie zainteresowana taką inwestycją bez widoków na zyski ...

 

ale to przecież na właścicielu ciąży obowiązek zgłoszenia zmian w pojeździe ...

i tylko jego powinna sięgnąć ręka sprawiedliwości

 

ale ...

tu jest Polska ...

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.