Skocz do zawartości
rurek777

Określenie DMC zespołu z autobusach

Rekomendowane odpowiedzi

rurek777

jak to jest z o określaniem d .m .c zespołu w autobusach miejskich lub międzymiastowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

XXX

 

chyba ze producent określił to na tabliczce znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regan55
d .m .c zespołu w autobusach

A na dzisiaj takie coś jeszcze występuje....???? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

napiszę dokładniej , poj. ciężarowy (bus) przerobiony na autobus , wiadomo że na tabliczce będzie dmc zespołu , ale czy jako autobus też ma mieć i może ciągać przyczepy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abcs

Jeśli będzie miał w dowodzie wpisany hak to może. Z tego co pamiętam to jedyny problem z autobusami to ten, że nawet te powyżej 3,5 t muszą mieć wpisany hak w dowód aby móc ciągnąć przyczepę. Bardziej mnie jednak zastanawia ta przeróbka ciężarowego na autobus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Nic powyżej 3,5t nie będzie miało wpisanego HAKa do DR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbigi
Nic powyżej 3,5t nie będzie miało wpisanego HAKa do DR

 

 

Art. 71. 1. Ust.4 PORD wyraznie o tym mowi: 4. Zespoł pojazdow składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy moze być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego.

Przepis ten nie dotyczy motocykla.

I od ‘zawsze’ tak było poczytaj proszę najnowsza wersje PORD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andmat
Nic powyżej 3,5t nie będzie miało wpisanego HAKa do DR

 

Dla autobusu nie ma ograniczenia do 3,5t. Hak zamontowany w każdym autobusie powinien być wpisany w DR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abcs

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

 

Art. 71.

....

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

 

Koledzy byli szybsi.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

co tak cię zastanawia, co trzeci w kraju mały autobus to przerobiony :( wiem że pow 3.5t itd. przerabiają busy pow. 3.5 t na autobusy i chcą żeby im przyczepy dmc. zespołu wpisać a jak zespół to póżniej założy haka i jedzie na przegląd i chce żeby przyczepy mu określić , cały pic polega na tym że jakby tzreba to pakuje sie ludzi zapina się przyczepe ciężarową i do włoch się śmiga ,według mnie autobus ma przedział na bagaż i żadnych przyczep ciągnąć nie powinien :( choć widziałem małe autobusiki ładnie przeszklone z hakami :( czy jest na to przepis ?zabraniający albo nie zabraniający? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

A przepraszam - autobus to wyjątek - mają koledzy rację, a mi się zapomniało :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abcs
co tak cię zastanawia, co trzeci w kraju mały autobus to przerobiony :( ...

 

I mają oryginalne punkty do mocowania foteli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

no co ty ? :) w zagnańsku pod kielcami jest firma które to robi w nowym sączu fima hitbus i dużo innych .

 

[ Dodano: 02-01-2010, 19:35 ]

płyta podłogowa jest z cieżarowego ,podobno jakąś listwę wstawiają . :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abcs

Nigdy takiego nie widziałem na badaniu, ale to jest zgodne z przepisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Hak to nie jest problem lecz DMC zespołu musi być określony ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterowiec40

Czy takim Busikom robicie też badanie 100km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbigi
Hak to nie jest problem lecz DMC zespołu musi być określony ,,,

gdy jest to przebudowany dostawczy robi sie problem bo nie ma takowych danych w zadnych dokumentach ani na tabl. znam. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

firma hitbus jest w starym sączu, sory za błąd :oops: ja takie przeróbki raczej omijam , ale schodzimy z tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Czy takim Busikom robicie też badanie 100km?

 

Nie ma prawa spełnić warunków,,, choćby zaświadczenie producenta o stateczności,,

 

[ Dodano: 02-01-2010, 19:59 ]

jak to jest z o określaniem d .m .c zespołu w autobusach miejskich lub międzymiastowych ?

 

Jeśli brak DMC zespołu określonej przez producenta to nie może ciągnąć przyczepy ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

no nareszcie zbigi zuważył że jest to przeróbka o to cały czas mi chodzi :) dalej panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bohdang

Nie ma prawnego zakazu dotyczącego ciągnięcia przyczep przez autobusy. Nie można tylko przewozić ludzi w przyczepach (oczywiście z pewnymi wyjątkami). Tak więc, jeśli producent przewidział możliwość ciągnięcia przyczepy przez autobus i określił wymagania, to wszystko jest OK. Jeżeli jest to autobus "stworzony z dostawczaka", to zachowuje on możliwość ciągnięcia takiej przyczepy jaką określił producent. Chyba, że jakiś "pomysłowy Dobromir" coś tam wstawił czy wyciął, czyli dokonał ingerencji w konstrukcję nośną. Trzeba dokładnie przyjrzeć się temu i wyciągnąć stosowne wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterowiec40
Czy takim Busikom robicie też badanie 100km?

 

Nie ma prawa spełnić warunków,,, choćby zaświadczenie producenta o stateczności,,

 

A są busiki co spełniają warunki 100km tzn: mają zaśw.o przeprowadzonym badaniu stateczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

wydaje się że bohdnang .rozwiał wątpliwości moje i kolegów też . :) piwko stawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

bohdang jak zwykle krotko i na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

To ja jeszcze przypomnę słowo ogórek, a co za tym idzie przyczepę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.