Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy lawety z zagranicy. Jest szansa?


Misior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

U mojego kumpla w niemczech stoi w firmie porzadna przyczepa laweta do sprzedania w dobrej cenie, z tym problemem ze zagneły od niej dokumenty.

Chciałbym ją kupic tylko najpierw chce sie dowiedziec czy da sie ją w jakis sposób przyciagnac do polski za autem tak zeby nie narobic sobie klopotów i potem zarejestrowac w polsce jako np SAM?

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to przyczepa wyprodukowana przez jakąś firmę w Niemczech, to nie można jej uznać za "SAM". Za autem też jej nie przyciągniesz, jeśli nie ma chociaż czasowej rejestracji i ubezpieczenia OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie i uczciwie z tego SAMa nie zrobisz. A popełnić przestęstwo to raczej nikt Ci tu nie pomoże.

 

Spróbuj uzyskać w Niemczech wtórniki dokumentów. W Polsce można uzyskać wtórnik dowodu rejestarcyjnego więć pewnie za Odrą też się uda. Ma przecież VIN, a może nawet zostały tablice rejejstracyjne.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica rejestracyjna jest i wszystkie tabliczki znamionowe sa. Tylko jak i gdzie to zalatwiac w D? Bo tam nikt niema w tym interesu i mowili ze albo biore jak stoi albo moze im sie rozsypac na placu. A jakbym im podpowiedzial jak zalatwic te wtorniki to moze by sie ktos ruszyl za tym.

A druga sprawa jest taka ze pewnie z papierami beda chcieli 2x tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd pewność że prawowity właściciel ją chce sprzedać :?::!:

może pochodzi z lewego źródła :shock:

Tablica rejestracyjna jest i wszystkie tabliczki znamionowe sa.
to na podstawie nru rej ustal, który urząd je wydał i tam znajdziesz dane ostatniego legalnego właściciela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd pewność że prawowity właściciel ją chce sprzedać

może pochodzi z lewego źródła

od znajomego wiem ze stoi juz tam kolo roku to mysle ze ktos by sie po nią zglosil :D

to na podstawie nru rej ustal, który urząd je wydał i tam znajdziesz dane ostatniego legalnego właściciela

a co mi to da? Takiemu ludziowi z ulicy chyba raczej tego nie powiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoi juz tam kolo roku to mysle ze ktos by sie po nią zglosil
pytanie - czy odpowiedni "ktoś" wie o tym :?:
a co mi to da? Takiemu ludziowi z ulicy chyba raczej tego nie powiedzą?
tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą ...

wszystko zależ od człowieka, z jednej i drugiej strony biurka

:cool:

 

[ Dodano: 19-01-2010, 14:33 ]

od znajomego wiem ze stoi juz tam kolo roku

to on nie wie, kto ją zostawił ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pomoc kogoś zaufanego kto się zajmuje handlem samochodami.

Sądzę, że na podstawie dokumentu zakupu uzyskasz zaświadczenie lub wtórnik dokumentów. Biorąc w Niemczech tablice wywozowe (z czerwonym paskiem) otrzymujesz dowód rejejstracyjny na swoje nazwisko.

Już coraz bliżej rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisujesz umowę kupna sprzedaży - jak chcesz to zaznaczasz w niej, że brak DR - idziesz do urzędu niemieckiego już jako właściciel muszą udzielić Ci wszystkich informacji i wydać wtórnik. Powodzenia

PS oczywiście możesz mówić w urzędzie, że to ty je zgubiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - jeśli jest tablica to sprawdź Ty najpierw o co chodzi z tą przyczepką. Być może zgłosili ją jako wyrejestrowaną, a teraz szukają leszcza, żeby ją komuś wcisnąć za parę EURO. Ten proceder był nagłaśniany jakiś czas temu. Za rok pojedziesz sobie z tą lawetą na autobanie i się zdziwisz jak Cię złapią i zabulisz więcej niż to warte za poruszanie się po dogach sprzętem wyrejestrowanym... Bo oczywiście sposobów na jej rejestracje jest wiele, przy czym akurat my Ci tu o nich pisać nie będziemy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem niewiadomo kto jest wlascicielem w dowodzie bo niema dowodu...

 

W takim razie wpisz mnie. Sprzedam Ci ją taniej niż woła ten Niemiec. Daj znać na PW prześlę Ci nr konta gdzie masz dokonać przelewu. Jak tylko będę miał kaskę na koncie wyślę Ci umowę. W ogóle na przyszłość jakbyś jeszcze miał taki problem to wal do mnie jak w dym - sprzedam Ci co tylko chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wpisz mnie. Sprzedam Ci ją taniej niż woła ten Niemiec. Daj znać na PW prześlę Ci nr konta gdzie masz dokonać przelewu. Jak tylko będę miał kaskę na koncie wyślę Ci umowę. W ogóle na przyszłość jakbyś jeszcze miał taki problem to wal do mnie jak w dym - sprzedam Ci co tylko chcesz ;)

Tu jest sedno sprawy. Jeśli nie dotrzesz do prawowitego właściciela to legalnie w żaden sposób załatwić się tego nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest sedno sprawy. Jeśli nie dotrzesz do prawowitego właściciela to legalnie w żaden sposób załatwić się tego nie da!

no wlasnie i tu sie zaczynaja schody... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem niewiadomo kto jest wlascicielem w dowodzie bo niema dowodu...

 

W takim razie wpisz mnie. Sprzedam Ci ją taniej niż woła ten Niemiec. Daj znać na PW prześlę Ci nr konta gdzie masz dokonać przelewu. Jak tylko będę miał kaskę na koncie wyślę Ci umowę. W ogóle na przyszłość jakbyś jeszcze miał taki problem to wal do mnie jak w dym - sprzedam Ci co tylko chcesz ;)

Ja proponuję napisz do blakop-a, aby sprzedał tobie cudzą własność, a potem do sądu. Tylko jeden warunek - muszisz być przy podpisywaniu umowy i wylegitymować gościa przy sprzedaży :evil:

A tak na poważnie - to jest osoba, która chce Ci to sprzedać, czy z tym ożenić :?:

Jeżeli ktoś tam w Niemczech jest właścicielem to niech śmiga do urzędu, Jeżeli jest właścicielem to może Ci sprzedać pojazd. Ale jeżeli sprzedaje czyjąś własność to........idź na Policję :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeden warunek - muszisz być przy podpisywaniu umowy i wylegitymować gościa przy sprzedaży

 

Chwileczkę - o tym nie było mowy!!

 

ketiw38 - Tobie to i Pałac Kultury bym sprzedał ;)

 

A autorowi postu życzę, by zdjął te różowe okulary... Chcesz kupić od niego przyczepę, nawet nie mając pewności, że to jego sprzęt? Wiesz - ja bym nawet za darmo nie wziął od kogoś sprzętu z podwórka, nie wiedząc czyj jest, bo kłopotów to może przysporzyć więcej, niż korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.