Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy lawety z zagranicy. Jest szansa?


Misior

Rekomendowane odpowiedzi

A autorowi postu życzę, by zdjął te różowe okulary... Chcesz kupić od niego przyczepę, nawet nie mając pewności, że to jego sprzęt? Wiesz - ja bym nawet za darmo nie wziął od kogoś sprzętu z podwórka, nie wiedząc czyj jest, bo kłopotów to może przysporzyć więcej, niż korzyści.

to są niemcy a nie polska gdzie taka przyczepa kradziona mogla by stac i nikt by o tym nie wiedzial. Skoro ona stoi u niego na podworku od roku to chyba raczej pewne ze nie jest z kradziezy itp, a to ze niewiadomo kto jest wlasicielem to wiadomo ze jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... ale jak Ty zabierzesz CZYJĄŚ przyczepę ... bez jego wiedzy to znaczy ze już będzie kradziona...

Osobiście nie wyobrażam sobie, ze właściciel placu na którym ona stoi nie wie czyja jest to przyczepa, lub nie da się dojść po numerach czyja to przyczepa.

 

A jeśli przyczepa sobie stoi na ulicy, a ty chcesz ja wziąć... dalej nie będę kończył

A jeśli boisz się ze jak znajdziesz właściciela to będzie trzeba za nią dużo zapłacić... to tez nie będę kończył.

Reasumując nie bardzo wiem jaki właściwie masz problem. Bo rozwiązania z sytuacji Ci przedstawiono myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując nie bardzo wiem jaki właściwie masz problem.

tak jak juz wczesniej pisałem, niewiadomo na kogo jest zarejestrowana dokladnie i nikomu sie nie chce za tym chodzic, bo niewiadomo dla kogo finalnie pojdzie kasa za przyczepe i moze im nawet zgnic na placu a niesadze zeby komus z ulicy a zwlaszcza polakowi podali w WK kto jest wlascicielem.

A orientuje sie ktos jaki jest pi razy oko koszt rejestracji takiej lawety jako sam?

Mimo wszystko dzieki za wszelkie podpowiedzi i rozwiązania.

Dam znac jak uda mi sie cos zalatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ty zabierzesz CZYJĄŚ przyczepę ... bez jego wiedzy to znaczy ze już będzie kradziona...

Nieprawda. Według obecnie działających przepisów będzie to chwilowe przywłaszczenie mienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt rejestracji takiej lawety jako sam?

jak wcześniej już napisano nie ma takiej możliwości

jest to przyczepa wyprodukowana przez jakąś firmę w Niemczech, to nie można jej uznać za "SAM".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując nie bardzo wiem jaki właściwie masz problem.

tak jak juz wczesniej pisałem, niewiadomo na kogo jest zarejestrowana dokladnie i nikomu sie nie chce za tym chodzic, bo niewiadomo dla kogo finalnie pojdzie kasa za przyczepe i moze im nawet zgnic na placu a niesadze zeby komus z ulicy a zwlaszcza polakowi podali w WK kto jest wlascicielem.

A orientuje sie ktos jaki jest pi razy oko koszt rejestracji takiej lawety jako sam?

Mimo wszystko dzieki za wszelkie podpowiedzi i rozwiązania.

Dam znac jak uda mi sie cos zalatwic.

Powiadom Policję niemiecką, że na placu takim, a takim stoi prawdopodobnie kradziona laweta - czekaj na miejscu - jak ją zabiorą to znaczy kradziona - a jak ktoś podejdzie i będzie tłumaczył, że to jego to na pewno sprawdzą go - lub coś w tym stylu :evil:

Wtedy będziesz wiedział czy jest właściciel czy go nie ma :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.