Skocz do zawartości

kontrola TDT w 2010


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz mi jak 5-cio latkowi wytłumaczyć o co chodzi z tym dwuteownikiem ? Może jakiś rysunek?

 

Zdjęcie w załączniku.

 

Wg TDT obrzeże kanału, w tym przypadku dwuteownik wchodzi w skład ławy pomiarowej i dop. odchyłki muszą być tak jak w przypadku ławy.

 

Zalecenia ustne- zeszlifować dwuteownik do poziomu płytek :?

 

Tylko że na początku ławy pomiarowej tenże dwuteownik jest niżej płytek, dokładnie tyle samo, co wyżej na końcu, i na początku jest dobrze? Sprawa podejrzana :lol:

 

I tak będziemy chyba robić całą ławę. CDN ::hey

SDC11634.thumb.JPG.77b10e2ab77a1da8dd17f0cc910e3ebd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    14

  • danielg539

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wg TDT obrzeże kanału, w tym przypadku dwuteownik wchodzi w skład ławy pomiarowej

 

To ciekawe bo inni inspektorzy TDT maja nieco odmienne zdanie i nie kwestjonują różnicy w poziomie obramowanioa kanału z powierzcznią posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprawa wydaje się podejrzana, a definicja ławy jest mało precyzja w tym względzie, więc może interpretacja- na całej powierzchni....

 

Widziałem że mierzyli też to obrzeże a w uwagach końcowych min. cyt. " Brak spełnienia kryterium poziomości nawierzchni ławy pomiarowej "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis odnośnie wymagań dla SKP określa iż, rozstaw krawędzi wewnętrznych ławy pomiarowej odpowiada szerokości kanału przeglądowego. W przypadku jak na zdjęciu HEB (dwuteownik) - określa właśnie tą szerokość wewnętrzną. W związku z tym - powinien on spełniać wymagania ławy pomiarowej odnośnie poziomu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw krawędzi wewnętrznych ławy pomiarowej odpowiada szerokości kanału przeglądowego.

:ok

Kurde, nie wiem jak to mi umknęło- pomroczność jasna + 32 stopnieC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia ustne- zeszlifować dwuteownik do poziomu płytek :?

 

Jak zeszlifować dwuteownik :razz:

 

Chyba płytki raczej trzeba podnieść już teraz do poziomu dwuteownika :) pewnie taniej i szybciej.

Bo nie kumam jak ten dwuteownik wyszlifować, co do poziomu to tą gorę całkiem trzeba usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ingerencją w konstrukcje obrzeża należy trochę uważać. Przecież SKP składa oświadczenie o przenoszeniu odpowiednich nacisków właśnie przez to obrzeże. W tym wypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie podniesienie ławy pomiarowej do poziomu HEB-a i na nowo ułożenie ławy (uwzględniając zainstalowane wyposażenie). Jednak zanim to zostanie zrobione - warto na start sprawdzić - czy sam HEB spełnia wymagania ławy pomiarowej (poziom na m długości). Pozwoli to uniknąć dużych kosztów.

Drugim rozwiązaniem jest odcięcie górnej części HEB-a, sprawdzenie szerokości, stosowne wzmocnienie obrzeża (uzyskanie oświadczenia), wykonanie ławy pomiarowej i ... czekać na pozytyw TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie kolega Jankes otrzymuje piwo za rzeczowe i konkretne odpowiedzi.

Z tyh właśnie powodów ja preferuję obrzeża z ceownika lub kątownika jak na rysunku B.

http://www.rag-golik.pl/schematy-kanalow.php

Pomiar szerokości kanału wykonywany jest na poziomie ławy pomiarowej więc wychodzi wewnątrz ceownika, który jednocześnie tworzy obrzeże zabezpieczające kanał i nie jest częścią ławy pomiarowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyh właśnie powodów ja preferuję obrzeża z ceownika lub kątownika jak na rysunku B.

 

Sprytne ale ostatnio rzadko spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne ale ostatnio rzadko spotykane.

Z jednego prostego powodu. Wykonawcom łatwiej jest przerzucić poziom z lewej na prawą stronę bo nic im nie przeszkadza. Po co sobie utrudniać jak można łatwiej ! Tylko jak HEB "popłynie" to są takie problemy jak u leniwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolegom za zainteresowanie i porady. Wszystkim jestem winien pifko.

 

Zdecydowaliśmy się na wymianę posadzki z powodów o których pisaliście.

Oczywiście osłabienie tego obrzeża, ingerencja w HEB-a (5mm to trochę dużo) i pytanie, czy przy ponownym odbiorze nie powiedzą – Ale to obrzeże nie zgadza się z projektem technicznym, naruszona konstrukcja, nie wiadomo czy teraz wytrzyma zwiększone obciążenie itp.

Ponadto koszt wyrównania obrzeża jest wyższy, więc rezygnujemy z tego, ale nawiasem mówiąc trochę dziwi mnie taki sposób podejścia do sprawy.

A jeszcze, jak pamiętam to obrzeże zawsze odstawało, 5 lat temu też ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELHOS OP-1 - podczas kontroli TDT firma wyposażająca stację (W.S.O.P.) dosłała mi mailem zaświadczenie, że opóźnieniomierz współpracuje z miernikiem nacisku z linii diagnostycznej Maha Eurosystem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

PRACUJE NA NWO OTWARTEJ STACJI OKOŁO 20 KWIETNIA BYŁA KONTROLA TDT I CZEKAŁEM NADECYZJE 2 TYGODNIE BEZ ZARZUTU ZA PIERWSZYM RAZEM ODEBRALI A DWUTEOWNIK WYSTAJE PONAD PŁYKI WIĘC NAKLEIŁEM LINIE DO ODRZEŻY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

już jesteśmy po kontroli, W protokole bez zastrzeżeń :)

Jak pisali poprzednicy należy przygotować wszelką dokumentację i położyc przy każdym urządzeniu. Mieliśmy trochę problemów z zaciskami kół od zbieżności (za mały zakres średnic) ale dodatkowe zaświadczenie z serwisu urządzenia podesłane mailowo uratowało sprawę.

Co do ważności poświadczenia TDT dla stacji - po staremu, czyli mozliwość robienia poprawek do daty ważności starego poświadczenia. My mieliśmy jeszcze miesiąc zapasu ale na szczęście nie był potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.