Skocz do zawartości

kontrola TDT w 2010


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Je rowniez swiezo po po kontrolach - TDT odbior ponowny po 5 latach (walka z wentylacja bo sie przepisy zmienily) i zaraz potem starostwo. Plus ze jedna po drugiej - nie trzeba bylo dlugo szukac papierow :)

Bylo milo i milo... W zasadzie tylko papierologia, choc pani ktora byla za starostwa ma podobno opinie "ostrej". Ja tego nie odczulem - podawalem dokumenty kontrolerzy je ogladali i juz. Uwineli sie tak blyskawicznie ze nawet nie zdazylem kawy przyniesc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    14

  • Regan55

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

(walka z wentylacja bo sie przepisy zmienily

U mnie będzie podobnie ,kwestia podłączenia pod czujnik CO ,no i sprawa atestu na rolki mamy rolki MAHA IW7 Z 1997r. W ateście nie są ujęte ciągniki,przyczepy i motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no czyzby zaczynało iskrzyc :D m.....ą na linii SKP-TDT....

 

A co mają zrobić? Pomysł odsunięcia TDT od nadzoru zatacza coraz szersze kręgi - już chyba tylko Bogdanowicz i Kaniewska (i to chyba we własnym imieniu co najwyżej) zostali na TDTowskiej reducie, więc zmieniają image :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie dz.u.155 kierownik kazał wciskać pieczątkę imienną w DR.

A my nadal pianę bić będziemy ???

 

To może daj Panu Kierownikowi poczytać ,,,

Dz.U.03.192.1878

2004-10-01 zm. Dz.U.04.211.2147 §1

2005-08-11 zm. Dz.U.05.139.1168 §1

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 27 września 2003 r.

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

§ 11. 1. Dowód rejestracyjny, pozwolenie czasowe, w tym pozwolenie czasowe badawcze, z zastrzeżeniem ust. 2-7, wystawia się zgodnie z następującymi zasadami:

....

 

4. Dokumenty, o których mowa w ust. 1, podpisuje się i oznacza zgodnie z następującymi zasadami:

1) dowód rejestracyjny:

a) na stronie 1 w rubryce "ORGAN WYDAJĄCY" - drukuje się nazwę i adres siedziby organu rejestrującego,

b) na stronie 3 i 4 w rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE" - adnotacje urzędowe potwierdza się wpisaniem daty zamieszczenia adnotacji, podpisem oraz przystawia się okrągłą pieczątkę organu rejestrującego,

c) na stronie 2 w rubryce "TERMIN BADANIA TECHNICZNEGO" w miejscu "mp." - przystawia się okrągłą pieczątkę organu rejestrującego jeżeli termin ten wpisuje organ rejestrujący albo pieczątkę identyfikacyjną uprawnionego diagnosty, jeżeli termin ten wpisuje uprawniony diagnosta; przepis art. 82 ustawy stosuje się odpowiednio;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo pieczątkę identyfikacyjną uprawnionego diagnosty, jeżeli termin ten wpisuje uprawniony diagnosta[/quote

Jak ktoś chce się czymś wyróznic to zawsze bedzie o jeden krok przed calym

szeregiem...Nie chcę krakac ale jak na razie u nas nikt na tak głupi pomysł nie wpadł

i mamy w tej kwestii spoko... :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapędy powinniśmy dusić w zarodku ,,, a nie podniecać się, bo to Pan Kierownik ,,,

 

:ok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

U mnie będzie podobnie ,kwestia podłączenia pod czujnik CO ,no i sprawa atestu na rolki mamy rolki MAHA IW7 Z 1997r. W ateście nie są ujęte ciągniki,przyczepy i motocykle.

 

Wentylacja nawiewno wywiewna stacji - montowalismy dodatkowy wentylator. Wlacznik calosci przez czujnik CO.

A jak robicie teraz badania jak nie macie atestow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacznik calosci przez czujnik CO.
+ metan + lpg :idea:

każde zagrożenie powinno uruchamiać wentylację

A jak robicie teraz badania jak nie macie atestow???

nie teraz tylko raczej jak poprzednio SKP przeszła odbiór :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie teraz tylko raczej jak poprzednio SKP przeszła odbiór

 

retoryczne pytanie.

za każdy podejściem muszą coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdy podejściem muszą coś znaleźć.

Dokładnie,rok temu wynaleźli że atest na BRAKTEST producent dał lewy.

Atest na rolki mamy,tylko kwestia zapisów w tym ateście ,na dzień dzisiejszy pan z TDT nic do niego nie miał,ale w dniu odbioru będzie N,poprzedni odbiór mieliśmy przed ukazaniem się 40.

Z pieczątką też mi nie pasowało,tylko nie pamiętałem gdzie o tym pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

+ metan + lpg

 

Tylko CO

 

Metan i LPG maja byc - jeden w kanale drugi 30 cm pod sufitem (wg specyfikacji technicznej) ale tylko sygnalizatory.

CO na poziomie lawy +/- 20 cm nad nia ma sygnalizowac oraz zalaczac wentylacje.

Inna sprawa ze teraz sa czujniki wielogazowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.03.192.1878

2004-10-01 zm. Dz.U.04.211.2147 §1

2005-08-11 zm. Dz.U.05.139.1168 §1

W DZ.U 137 z 2007r. ukazał się tekst jednolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik CO jest na wysości 30cm,wynika to z instrukji obsługi.

 

Na pewno nie mylisz z lpg ???, bo ten ma być na dole, metan pod sufitem a CO ok 1.50m ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mylisz z lpg

Nie mylę,przed napisaniem posta sprawdziłem w instrukcji.Być może że zależy to od producenta.Ten 1,50 od czego mierzony?Bo jak od posadzki w kanale to by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik CO ma być montowany zgodnie z instrukcją producenta dla tego jedni mają 30cm inni 180cm. Tylko czujnik CO ma włączać wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czujnik CO ma włączać wentylację.

 

Mam nadzieję, że każdy z nas właśnie tak ma podłączone ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.