Skocz do zawartości

kontrola TDT w 2010


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mieliśmy kontrolę TDT znależli osiem badań na zmianę rodzaju zarzucili nam niewłaściwe pobranie opłaty. W protokole z kontroli. "nieprawidłowo pobrano opłatę w wysokości 180 zł. Winno być 274 zł."

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7232&postdays=0&postorder=asc&highlight=274&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    14

  • Regan55

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

bumagi jak nie było tak nie ma

Jest skan dokumentu na końcu tematu, u mnie po zapodaniu pytania do WK cisza, nikt nic nie wie i chyba nawet nie kwapi się do tego aby się zorientować o co tak właściwie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz sam nie wiem w Polsce zawsze musi byc "zamieszanie" w jednym pismie 274 kaza brac a mi kazali 82 noprmalnie kosmos. A jakk robicie opis zmian gdy klient ma wazne okresowe to na zaswiadczeniu piszecie okresowe+dodatkowe czy tylko dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakk robicie opis zmian gdy klient ma wazne okresowe to na zaswiadczeniu piszecie okresowe+dodatkowe czy tylko dodatkowe.

 

Tylko dodatkowe, w uwagach piszę "Badanie dodatkowe zawiera zakres badania okresowego" i kasuję okresowe + dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie kierownicza WK powiedziała nam, że TDT szykował nowe wzory dokumentów do kontroli i ponoć ma się zmienić zakres kontroli... Pierwsza zmiana na moim terenie jest taka że nas poinformowali, że będzie kontrola. Niby człowiek ma wszystko ok, a się zastanawia czy coś nie wymyślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas poinformowali, że będzie kontrola

 

Nic nowego, ustawa o swobodzie działalności gospodarczej obowiązuje wszystkie "organy/a", nie wyłączając TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dołączył: 25 Wrz 2006

Posty: 65

Skąd: łódzkie

 

Wysłany: Dzisiaj 19:17

Panowie kierownicza WK powiedziała nam, że TDT szykował nowe wzory dokumentów do kontroli i ponoć ma się zmienić zakres kontroli...

Zamieść "wykorektorowany" skan lun zdjęcie jak będziesz już po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nas poinformowali, że będzie kontrola.

też mam już taki papier ...

 

Widocznie nasz region pod lupę biorą :razz: EP

 

dobra, postaram się wrzucić po kontroli, jak coś nowego będzie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i teraz znowu mogę spokojnie pracować bo jestem po kontroli :evil::evil:

 

A poważnie to nawet TDT nie jest zadowolony z obecnych nowelizacji zarówno dotyczących przepisów jak i cennika........

 

Oto klika ich odpowiedzi na moje zapytania:

 

1.Któryś z klegów zamieścił skan pokontrolny z uwagami TDT na temat pobierania opłat za badania po zmianach konstrukcyjnych, że opłata źle pobrana 180zl a powinno być 274 -Opłata za zmiany konstrukcyjne odpowiedź TDT to :shock: i stwierdzili sami trochę broniąc swoich kolegów ( zresztą się nie dziwie) że może jakieś uszkodzenia były w tych pojazdach....... a powinna być opłata za okresowe+zmiany, a mnie poprosili o wydruk tego skanu :cool: w celach szkoleniowych......to dopiero będzie jazda jak za rok na tej samej stacji będą uwagi pokontrolne że źle pobrana oplata za zmiany 274, a powinno być 180 :x ale przecież to są tylko ludzie i mylić się mogą

 

2. Pobieranie opłat za TAXI, L-ke, uprzywilejowane wg TDT i im znanej interpretacji nie pobiera się opłat, no i ich kolejne :shock: jak im powiedziałem że ja pobieram i mam na to odpowiednią interpretacje, o którą również poprosili w celach.........

 

3. za badanie dodatkowe powypadkowe 94zł (połowa mojego powiatu robi 94+98 :roll: )

 

4. w przypadku N-ki nie ustalamy terminu ważności zezwolenia na używanie pojazdu ponieważ ten dwu tygodniowy termin jest ustalony odgórnie i opisany na zaświadczeniu w pouczeniu na drugiej stronie uwag

 

5. dopełnianie do 5 lat, podzielili moje i większości zdanie, że to chore aby tydzień przed 5 lat od I rejestracji dać na 7 dni a nie na rok i u mnie ani też na innych stacjach tego nie kontrolowali i nie będą

 

No to chyba wszystko

 

P.S. dwa pojazdy odesłałem z pod bramy a jak przyjechał trzeci na pierwszy rzut oka sprawny bo w miare nowy to dostal N :x za niewystarczającą skuteczność działania hamulca zasadniczego tylnego, ale uwag do przeprowadzenia badania nie było ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kierownicza WK powiedziała nam, że TDT szykował nowe wzory dokumentów do kontroli i ponoć ma się zmienić zakres kontroli...
Sam protokół z kontroli wygląda na taki sam, a i zakres kontroli nie był inny niż w inne lata.
....no chyba ze totalny brak klienta....
:lol: , a widze po godzinie postu że Ty nawet nocki ciągniesz :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. w przypadku N-ki nie ustalamy terminu ważności zezwolenia na używanie pojazdu ponieważ ten dwu tygodniowy termin jest ustalony odgórnie i opisany na zaświadczeniu w pouczeniu na drugiej stronie uwag

Ten temat jest dla mnie niepojęty... nikt nie umie wyjaśnić DLACZEGO? SKĄD? JAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. w przypadku N-ki nie ustalamy terminu ważności zezwolenia na używanie pojazdu ponieważ ten dwu tygodniowy termin jest ustalony odgórnie i opisany na zaświadczeniu w pouczeniu na drugiej stronie uwag

Ten temat jest dla mnie niepojęty... nikt nie umie wyjaśnić DLACZEGO? SKĄD? JAK?

 

 

 

prosze dokładnei pzreczytac Dzu.155 poz 1232 $ 6 ust.5

 

14 dmi wystepuje ale ma inne znaczenie- a nie pozwolenie uzytkowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyjaśnienia masz na myśli ?

Właśnie nie mam wyjaśnień skąd jest ten "mit" o dopuszczeniu pojazdu na ileś tam dni, gdy badanie jest N (nie został zatrzymany dr). A z tego co pisze Ilary to TDT stwierdza, że termin ten jest narzucony odgórnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co pisze Ilary to TDT stwierdza, że termin ten jest narzucony odgórnie?

 

Bo faktycznie tak każe dz. u. 155 par 6.1.1 wraz par 6.5

Jeśli właściciel ma 14 dni na usunięcie usterek to tak jakbyś mu zezwolił 14 dni jeździć z tymi usterkami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli właściciel ma 14 dni na usunięcie usterek to tak jakbyś mu zezwolił 14 dni jeździć z tymi usterkami,,,

 

No nie do końca. 14 dni jest ważna opłata jaką wniósł za badanie okresowe. Porusza się po drodze na własna odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ? Podwójna ,,,i odmienna ,,,

 

[ Dodano: 17-04-2010, 14:09 ]

Psuj ma rację o tyle, iż dla policji jest to pojazd ciągle z nieważnym OBT, natomiast właściciel podeprze się zaświadczeniem, iż rozpoczął badanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast właściciel podeprze się zaświadczeniem, iż rozpoczął badanie,,,

 

I upierdliwy policjant zatrzyma ma DR mając czarne na białym co jest nie tak w aucie :razz:

 

He he... niestety, system naszych badań technicznych jest pod tym względem niedoskonały. No i kierowcy również nie dorośli jeszcze do takiego stanu rzeczy jak jest za zachodnia granicą, gdzie za "lekkie" usterki dostaje się przegląd i prikaz usunięcia wad. Tam kierowca jedzie wtedy z przeglądu do warsztatu i zleca co trzeba, a u nas? udało się w tym roku to uda się i w następnym. Świadomość i kultura techniczna polskich kierowców wciąż rośnie, ale niestety za wolno. Ma na to wpływ wiele czynników w tym również poziom naszych zarobków - nie oszukujmy się. Większość społeczeństwa liczy się z każdym groszem i stąd też się biorą takie kombinacje... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie za "lekkie" usterki dostaje się przegląd i prikaz usunięcia wad

 

I z tego co widzę w dokumentach, to przynajmniej z formy opisowej nie są to wcale takie drobne awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.