Skocz do zawartości

opłata za badanie techniczne


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis o badaniach technicznych mówi o braku zwolnień od opłat za nie przedsiębiorców prowadzących SKP . Co za tym idzie ; wykazany dochód , odprowadzony podatek ,,,
Tak ale jednocześnie jest to koszt tegoż przedsiębiorcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    13

  • JANUSZ60

    12

  • danielg539

    9

  • Psuj

    8

"JAKA" to nie bzdet ja już kiedyś się "obaliłem" przez US oni mają twoje prawa gdzieś ,mają przepis i to jest najważniejsze ja nie chcę liczyć Twoich pieniędzy ale tak jak wiesz żaden akt prawny nie zwalnia Ciebie z opłaty.Chodzi tu tylko o jasne rozwiązania które akceptują wszystie strony US ,Ty i kontrola ze strony WK .Właśnie o to pytam żeby być gotowym z odpowiedzią a nie przyparty do muru chwytać się brzytwy.To jest też w Twoim interesie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - FV wewnętrzna (bez podatku VAT) załatwia sprawę.

Księgowość księguje to na odpowiednich kontach - i tyle.

I wilk syty, i owca cała. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz, że Urząd Skarbowy może się kiedyś i na taki kąsek połakomić ,,,
Już się połakomił Robili na jednej skp obt i gaz brali za obt za gaz free i fiskalizowali to co pobrali 98 a nie to co powinno być 161 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają z tego problem ???, bo też znam takie skp co to prezenty robią dla "L" i taxi ,,,

 

Pytanie brzmi: czy fiskalizują te kwoty nie pobrane za te L i Taxi ? 8)

 

Ciekawym jak to będzie za nie pobierane kwoty 60 zł przy "pierwszym" Zamiast 158 zł to 98 a może powinno być dodatkowo jeszcze 94 zł więcej przy "pierwszym ... Kto to Januszu wie ? ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: czy fiskalizują te kwoty nie pobrane za te L i Taxi ?

 

Nie mogą, gdyż nie wykazują i nie pobierają ,,,

jak to będzie za nie pobierane kwoty 60 zł przy "pierwszym" Zamiast 158 zł to 98

pierwszych już nie ma ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszych już nie ma ,,,
Nie pierwszych tylko "pierwszych" czyli okresowe przed pierwszą rejestracją Janusz :)
Nie mogą' date=' gdyż nie wykazują i nie pobierają ,,, [/quote'] Gdyby byli sprytni widze że też na to nie wpadłeś 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli okresowe przed pierwszą rejestracją

ten temat jest wyjaśniony,,, robisz okresowe - DIP gratis,,

ustalenie danych bez okresowego kasujesz 60,,,

 

[ Dodano: 21-03-2010, 19:09 ]

Gdyby byli sprytni widze że też na to nie wpadłeś

Co masz na myśli ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat jest wyjaśniony,,, robisz okresowe - DIP gratis,,
Wcale jak widzę nie jest wyjaśniony. DIP do okresowego ok ale to co masz wpisać do DIP-a to już darmo nie może być kosztuje to 60 zł :)

 

[ Dodano: 21-03-2010, 19:43 ]

Co masz na myśli ???
fiskalizować i to, czego nie pobrali Można wszystko tylko z głową :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiskalizować i to, czego nie pobrali Można wszystko tylko z głową :)

 

Czyli nieuczciwa konkurencja w czystej postaci dotycząca zaniżania opłat,a w razie kontroli w "papierach" wszystko w porządku ,jest jeszcze możliwość że firma to "pralnia".

Wczoraj miałem klienta który mówił że x brał 10zł mniej w ramach promocji na starcie,żeby zdobyć klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nieuczciwa konkurencja w czystej postaci dotycząca zaniżania opłat,a w razie kontroli w "papierach" wszystko w porządku ,jest jeszcze możliwość że firma to "pralnia".
Od tego żeby dobrze było mamy "górę" Wszystko w temacie 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem klienta który mówił że x brał 10zł mniej w ramach promocji na starcie,żeby zdobyć klienta.

to chyba swiateczna promocja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.y zrobił promocję dla policjantów.

A dziwisz się...Ja na jego miejscu tez od nich bym zaczął a pozniej k......,k......

k....... i$$$$$$$$$ płyną.... :razz::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem że przekażę wam jaką interpretację uzyskam od księgowej w sprawie opłat za badanie pojazdu własnego. Sorki ale nie mogę tego zrobić bo nie wiem kto jeszcze korzysta z tego forum . Konkluzja jest taka że mamy opinię zewnętrznego doradcy podatkowego z którego nic do końca nie wynika , bo na początku gość stwierdza że absolutnie zgodnie z ustawą trzeba się obciążyć za badanie a na końcu pisze że nieodpłatne wykonanie badania nie niesie konsekwencji w zakresie podatku dochodowego i vat o ile jest to transakcja wiązana i wynika np. z umowy sprzedaży pojazdu itp. Ja i tak do końca się z tym nie zgadzam ale zostawiam to sobie w aktach.

Przykro mi koledzy ale z pewnością nie wszystim się to przyda .Ja się przychylam do poglądu Norberta winna być fa wewnętrzna a jak księgowość to zaksięguje to jakby nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - Wy się tu badaniem martwicie. A teraz pomyślcie, co ma zrobić fabryka - taki VW Poznań - wyprodukowali auto i chcą zarejestrować... na siebie - no bo chcą zobaczyć jak to jeździ. Co maja pokazać w WK przy rejestracji jako dowód własności? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - Wy się tu badaniem martwicie. A teraz pomyślcie, co ma zrobić fabryka - taki VW Poznań - wyprodukowali auto i chcą zarejestrować... na siebie - no bo chcą zobaczyć jak to jeździ. Co maja pokazać w WK przy rejestracji jako dowód własności? :)

 

 

Niech kupują auta u dilera. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co maja pokazać w WK przy rejestracji jako dowód własności?

 

potwierdzenie zapłaty akcyzy

wyciąg z homologacji

zaświadczenie o recyklingu i fakture wewnętrzna

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakture wewnętrzna

 

No jak? Słyszysz, że samemu sobie nic się nie wystawia ;P

 

Dokument wewnętrzny określa zmianę miejsca, czy też przesunięcie, określonej ilości pieniędzy w sensie przesunięcia wartości pieniężnych w obrębie firmy w kwotach netto. Pieniądze w firmie ale na innych kątach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny ciekawy pomysł. Zamiast kombinować z fakturami wewnętrznymi z tym czy odprowadzić VAT czy nie proponuję wystawić tylko paragon za BT własnego auta nie wystawiając faktury za BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.