Skocz do zawartości

Jaki nacisk osi


Nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

A twoja ma ? ja mówię że jestem w stanie zakombinować z poduszkami , mimo wpięcia ich w jeden układ , tak więc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Szybkie pytanie, z czego wynika że w zaświadczeniu można wpisać nacisk do jednego miejsca po przecinku (do dziesiątej), a w dowodach rejestracyjnych jest nacisk do 2 miejscach po przecinku (do setnej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zaraz, bo zaś nie kumam bazy. Skoro Fiat Seicento ma podany na tabliczce nacisk w wysokości 630 kilogramów, to po przeliczeniu na kiloniutony, co będzie wpisane w DiP-ie i co w dowodzie?

A może chodzi o techniki zaokrąglania? Czego tam uczyli w szkole? Ja nie odpowiem, bo non-stop wagarowałem. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, z czego wynika że w zaświadczeniu można wpisać nacisk do jednego miejsca po przecinku (do dziesiątej), a w dowodach rejestracyjnych jest nacisk do 2 miejscach po przecinku (do setnej)?
A kto twierdzi, że ma być jedno miejsce po przecinku? Od zawsze zaokrąglam do setnych, bo tak jest w dowodzie. Mógłbym pisać do trzech/czterech miejsc po przecinku, tylko po co?

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LimonQ napisał:

w zaświadczeniu można wpisać nacisk do jednego miejsca po przecinku

odpowiadając konkretnie - ja mogę u siebie wpisać kilka miejsc po przecinku ale zawsze wpisuję 2 miejsca. może to kwestia samego programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie spotkałem się z dowodem rejestracyjnym w którym chyba było wpisane 9,20 kN mi wyszło z tabliczki 9,24 kN a właściciel mi pokazał kopie DIP'u w którym diagnosta wpisuje do dziesiątej...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymiary nie idą do DR, a nacisk owszem i przy złym przeliczeniu mamy niezgodność. Tylko po co, skoro to nic nie kosztuje dopisać jedną cyfrę po przecinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zwykle piszę dwa miejsca po przecinku przy naciskach. Nie traktowałbym jednak zaokrąglenia do jednego miejsca jako błąd. Zauważcie że nawet ustawodawca zaokrąglił do dziesiętnych. Do wyliczeń stosujemy wartość 9.8, a przyspieszenie ziemskie normalne to 9,81 przy zaokrągleniu do setnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wg polskich przepisów, które zaokrąglają przyspieszenie ziemskie do 9,8. Jedna tona to jedna tona, no może 1000kg. W rzeczywistości kloc o masie (wadze) 1 tony, w spoczynku wywrze nacisk na podłoże w Warszawie na wysokości gruntu 9,815 kN, na Antarktydzie 9,84kN, a gdzieś w Andach 9,75kN. Dlatego wszędzie na świecie podajemy maksymalną masę osi, która jest stała niezależnie od położenia geograficznego i tego czy ciało się porusza czy nie. Przyspieszenie normalne to 9,8066, więc nawet gdy bierzemy je pod uwagę przy zaokrągleniu do 2 miejsc mamy nacisk 9.81kN. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasiu24 napisał:

Dlatego wszędzie na świecie podajemy maksymalną masę osi, która jest stała niezależnie od położenia geograficznego i tego czy ciało się porusza czy nie. 

Tak naprawdę nikogo na świecie nie obchodzi przelicznik "kg" na "N". W kwitach homologacyjnych podaje się obciążenie osi w kg. Później nagle się okazuje, że trzeba wypełnić kwity do rejestracji i tam wpisuje się wartość w "N". Po co ? Tego nie wiem. Już pomijam, że jednostki typu kN są dla mnie dosyć dzikimi wartościami tym bardziej, że człowiek jest przyzwyczajony do jednostki "kg". Z punktu widzenia układu SI jest to logiczne ale dla człowieka lepiej brzmi przedrostek "daN".

3 godziny temu, Jasiu24 napisał:

maksymalną masę osi, która jest stała 

  Tutaj jest temat na dywagacje na temat słynnego wzoru Einsteina czyli  E=mc^2. Gdzie masa zmienia się wraz z energią zgromadzoną w układzie (np. sprężyna w stanie zblokowanym a ta w stanie swobodnym). Tylko, że przy naszej skali nie ma to kompletnie znaczenia. Tak po prostu napisałem to aby napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.04.2021 o 15:17, sad_madman napisał:

Tak po prostu napisałem to aby napisać

nie mogę zasnąć od tej pory... mam obawy przed utratą energii w trakcie snu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.