Skocz do zawartości

Protokół odbioru zbiornika gazu


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem gaziora z dozorem UDT i odmówiłem badanie.

Przynajmniej śpisz spokojnie, ponoć w podkarpackim poleciało 12 za robienie z UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    26

  • JANUSZ60

    22

  • Psuj

    18

  • blakop

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

ponoć w podkarpackim poleciało 12 za robienie z UDT

 

Na moim terenie :?: , nic mi nie wiadomo :o , chociaż mnie już nic nie zdziwi. Wiem o SKP, która od dwóch miesięcy ma uszkodzoną linię diagnostyczną a badania wykonuje normalnie jak gdyby nic się nie stało :shock: - przed wjazdem :evil::evil::evil: . Mam ochotę podać adres (powiat dębicki), może ktoś ukróci wreszcie takie praktyki :shoot::shoot::shoot: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę podać adres (powiat dębicki), może ktoś ukróci wreszcie takie praktyki .

Myślisz ze generalnie coś to zmieni...Znikna jedni a drudzy wyrosną jak grzyby... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dwóch miesięcy ma uszkodzoną linię diagnostyczną a badania wykonuje normalnie jak gdyby nic się nie stało

Nie ma podwyżek, to przynajmniej na prądzie można zaoszczędzić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pracuję od niedawna jako diagnosta jest to nowa stacja miałem takie przypadki że klient jest zdziwiony potrzebą posiadania protokołu i decyzji na zbiornik lpg ,dziwne czy nie wszyscy diagności tego obowiązku przestrzegają

Jeszcze jedna sprawa czy diagnosta ma obowiązek dociekać czy w pojeździe znajduje się zbiornik legalizowany ponownie czy zamontowano inny używany posiadający ważne dokumenty z tdt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa czy diagnosta ma obowiązek dociekać czy w pojeździe znajduje się zbiornik legalizowany ponownie czy zamontowano inny używany posiadający ważne dokumenty z tdt.

Diagnosta ma obowiązek sprawdzić czy zamontowane urządzenie podlegające dozorowi, takowy posiada. Czy jest on po ponownym odbiorze czy też nowy czy stary nas nie interesuje, sprawdzamy dokument (ma być ważny w dniu badania) i poprawność montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję od niedawna jako diagnosta jest to nowa stacja miałem takie przypadki że klient jest zdziwiony potrzebą posiadania protokołu i decyzji na zbiornik lpg

Jeszcze nie jedno cię zdziwi ale jest wymóg posiadania ważnego protokołu TDT w dniu badania.

 

dziwne czy nie wszyscy diagności tego obowiązku przestrzegają.

To co robią inni diagności, zwłaszcza w w/w sposób nie jest dobrym źródłem wiedzy

 

Jeszcze jedna sprawa czy diagnosta ma obowiązek dociekać czy w pojeździe znajduje się zbiornik legalizowany ponownie czy zamontowano inny używany posiadający ważne dokumenty z tdt.

Masz sprawdzić czy nr zbiornika zamontowanego w pojeździe odpowiada temu na protokole TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadi napisał/a:

dziwne czy nie wszyscy diagności tego obowiązku przestrzegają.

 

To co robią inni diagności, zwłaszcza w w/w sposób nie jest dobrym źródłem wiedzy

Jeśli klient przyjeżdża na badanie po raz kolejny to nie musisz go gnać do domu po kwit, bo jego numer i datę wydania masz w rejestrze. Jeśli na poprzednim badaniu wszystko grało, to na bieżącym też tak będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na poprzednim badaniu wszystko grało, to na bieżącym też tak będzie

Tak nie do końca, bo faktycznie protokół ten może już nie istnieć, bo został zagubiony czy zniszczony a wówczas poświadczasz nieprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ma obowiązek sprawdzić czy zamontowane urządzenie podlegające dozorowi, takowy posiada. Czy jest on po ponownym odbiorze czy też nowy czy stary nas nie interesuje, sprawdzamy dokument (ma być ważny w dniu badania) i poprawność montażu.

 

Założą Ci sprawę, że klepnąłeś auto z przełożoną instalacją, to zmienisz zdanie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klepnąłeś auto z przełożoną instalacją,

A na jakiej podstawie? Tak serio pytam w świetle Dz.U.155 -czynności do wykonania na OBT. W jaki sposób podpierając się jednym dokumentem (papierem na butlę) który wymagamy mamy stwierdzić że instalacja jest przełożona?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założą Ci sprawę, że klepnąłeś auto z przełożoną instalacją, to zmienisz zdanie 8)

 

Siostra przełożona to wiadomo, ale co to jest ta "przełożona instalacja" :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założą Ci sprawę, że klepnąłeś auto z przełożoną instalacją, to zmienisz zdanie 8)

Zawsze sprawdzam oznaczenia homologacyjne więc jeżeli nawet będzie przełożona to nic mi nie zrobią bo spełnia wymagania :D , ponieważ nikt nie zabronił póki co naprawy instalacji i jak po roku klient wymieni wszystkie podzespoły na drugie, które są inne niż w świadectwie homologacji wydanym pierwotnie ale spełniające wymogi techniczne to żadna "papuga" nic nie wskóra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Niedawno miałem gaziora z dozorem UDT i odmówiłem badanie.

Przynajmniej śpisz spokojnie, ponoć w podkarpackim poleciało 12 za robienie z UDT.

 

Nie wiem jak u was ,ale w m.Poznań SKP otrzymały od WK taki oto dokument.

i jest OK :)

TDT.T-073-1115512_12-skp.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w m.Poznań SKP otrzymały od WK taki oto dokument.

Mam to,ale nie z wydziału . Przyszło dokładnie w takiej formie,nie było nagłówka ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem gaziora z dozorem UDT i odmówiłem badanie.

Przynajmniej śpisz spokojnie, ponoć w podkarpackim poleciało 12 za robienie z UDT.

 

Nie wiem jak u was ,ale w m.Poznań SKP otrzymały od WK taki oto dokument.

i jest OK :)

Bardzo dobrze, że szanowny kolega zamieścił takie pismo. To świadczy o tym że jest jakiś problem bo są diagności którzy kierują się ustawami.

Art. 81.12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

A także z ustawą o dozorze technicznym.

Art. 14.

1. Urządzenia techniczne objęte dozorem technicznym, z wyjątkiem urządzeń, o których mowa w art. 15 ust. 1, mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji zezwalającej na ich eksploatację, wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego.

4. Na podstawie pozytywnych wyników badań i wykonanych czynności, o których mowa w ust. 2, organ właściwej jednostki dozoru technicznego wydaje decyzję zezwalającą na eksploatację urządzenia, w której ustala formę dozoru technicznego, jaką będzie objęte to urządzenie.

Art. 15.

1. Decyzji zezwalającej, o której mowa w art. 14 ust. 4, nie wydaje się dla urządzeń objętych dozorem technicznym uproszczonym lub oznaczonych przez wytwarzającego znakiem dozoru technicznego.

2. Przez oznaczenie znakiem, o którym mowa w ust. 1, wytwarzający stwierdza, że urządzenie techniczne zostało wyprodukowane w sposób zgodny z warunkami określonymi w art. 9 ust. 4.

3. Minister właściwy do spraw gospodarki określi, w drodze rozporządzenia, wzór znaku dozoru technicznego.

Art. 16.

1. Oznaczeniu znakiem dozoru technicznego, o którym mowa w art. 15 ust. 1, podlegają urządzenia techniczne dopuszczone do obrotu na podstawie decyzji o dopuszczeniu do obrotu, wydanej przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego.

Nietrudno zauważyć, że nie ma mowy w jednej czy tez drugiej ustawie o Transportowym Dozorze Technicznym. Był taki starosta który pokusił się na odebranie uprawnień diagnoście właśnie za to i poniósł sromotną klęskę – przegrał sprawę, wyrok nie jest jeszcze publikowany.

Rozporządzenie musi być zgodne z ustawą a te na które powołuje się Dyrektor TDT jest niezgodne z ustawami.

To nie diagności montują zbiorniki lecz wykonawcy podlegli pod Dyrektora TDT. Diagności nie są służbą policyjną dla monopolistycznych praktyk Transportowego Dozoru Technicznego . Mam też nadzieje ze sprawą tą po uprawomocnieniu się wyroku zajmie się Minister Sprawiedliwości.

Mnie się wydaje, że to jest powodem kolejnego buńczucznego pisma Dyrektora TDT bo przecież nic mu za to nie grozi a konsekwencje poniesie jedynie starosta.

Pozdrawiam.

Niech zmienią ustawy w których będzie tak napisane jak sobie życzy Dyrektor TDT a nie stawiać diagnostów miedzy młotem i kowadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także z ustawą o dozorze technicznym.

 

Aha... w której kilka stron dalej pisze... przepraszam, jest napisane:

 

"Art 42.1 Tworzy się Transportowy Dozór Techniczny, zwany dalej "TDT" ...

 

Art 44 Do zakresu działania TDT należy:

1) Wykonywanie dozoru technicznego nad:

c) zbiornikami, w tym cysternami wykorzystywanymi w ruchu kolejowym, drogowym i żegludze śródlądowej,"

 

 

Więc zbiorniki i cysterny w ruchu drogowym podlegają pod TDT co wprost wynika z ustawy o dozorze, a jak wszyscy wiemy :

są diagności którzy kierują się ustawami.

 

 

Niech zmienią ustawy

 

chyba jednak nic nie trzeba zmieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są odpowiednie ustawy ale i potrzebne jest choćby to forum, by właśnie wyjaśniać i ułatwiać nam pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to praktyk czekamy na opublikowanie tego wyroku. Sam jestem ciekaw.

Też jestem ciekaw TEGO wyroku w sprawie SKP na której zgodnie z pomysłami jej właściciela, zapewne robią przeglądy pojazdów z inst. gazową bez protokołu z właściwej jednostki dozoru...

Bo też nie wiem jakim trzeba być bystrym inaczej żeby nie zrozumieć co to znaczy z właściwa jednostka dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.