Skocz do zawartości

Zmiana z ciężarowego na autobus .


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

A jakim cudem homo na zmiany w używanym pojeździe? O czym Wy piszecie??

 

Dotyczy to oczywiście przypadku kiedy dokonano zmian konstrukcyjnych w nowym pojeździe jeszcze nie rejestrowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na opinię PIMOT dotyczącą badania mocowania foteli

CARPOL.

 

Czy ta opinia coś zmieni?

Czy może może być pozytywna,a jak będzie to czy jest zgodna z tym co poniżej

 

9.1.7. Siedzenia Oględziny.

......

5. Mocowanie siedzeń w miejscach nieprzewidzianych do tego

konstrukcyjnie dla danego typu pojazdu

6. Śruby mocujące siedzenia bez oznaczenia cech

wytrzymałościowych.

 

Odnośnie terminu montażu-nic nie pisze w zadnym DU ,że do tej tej daty można było ,a od tej nie mozna montowac foteli w miejscach fabrycznie nie przeznaczonych, czyli 155 obowiązuje wszystkie pojazdy .Ale mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

był u mnie klient w tej samej sprawie, chce zakupić nowego sprintera blaszaka i przerobić go na autobus. Dołożone siedzenia mają być na jakiejś szynie mocowane. Pytał sie czy zrobie mu taki przeglad a jeśli nie to dlaczego? Za bardzo nie jestem tym zainteresowany (nigdy takich przeróbek nie robiłem) i chciałbym go zaskoczyć jakimiś prawnymi przeciwwskazaniami. Oprócz cytowanego tutaj pkt 5 coś jeszcze mogę dodać? Gosć ma zakład naprawy i przebudowy autobusów ale taką przeróbkę też chyba pierwszy raz robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem mu o mocowaniu foteli w oryginalne punkty a on sie pyta - to dlaczego robia takie badania na innych stacjach? Mam nadzieje ze kogos innego znajdzie, kto mu to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego robia takie badania na innych stacjach?

To dlaczego nie kupi sobie nowego przerobionego z homologacją?, będzie miał markę np. Mercedes/CMB AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem mu o mocowaniu foteli w oryginalne punkty a on sie pyta - to dlaczego robia takie badania na innych stacjach? Mam nadzieje ze kogos innego znajdzie, kto mu to zrobi

Właśnie o to chodzi żeby nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie kupi sobie nowego przerobionego z homologacją

 

Bo trzeba zapłacić :razz: więcej, a jak sam przerobi i wrzuci siedzenia z Autosana to będzie taniej :razz:

 

Właśnie o to chodzi żeby nie znalazł

 

A znajdzie na pewno, w naszym zawodzie są tacy magicy że jak ktoś pisał Kaszpirowski wysiada przy nich - NIESTETY :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem mu o mocowaniu foteli w oryginalne punkty a on sie pyta - to dlaczego robia takie badania na innych stacjach? Mam nadzieje ze kogos innego znajdzie, kto mu to zrobi

Powiedz mu, żeby się na tych innych stacjach spytał dlaczego robią. Punkt 5 jest najlepszym argumentem na nie. Facet będzie próbował na Tobie wywrzeć presję, myśląc, że się ugniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być teraz rejestrowany, więc na początek może niech przeczyta Regulamin EKG ONZ nr 107 :D

Jak przeróbka na autobus to jakiej klasy, I, II, czy III :roll:

a może to ma być nie autobus tylko bus ze zbyt dużą ilością miejsc do siedzenia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go teraz zobaczę że jedzie to psy wypuszczę z kojca :D Ja odpuściłem, nawet widzę że szefowi też na tym przegladzie nie zależy :)

 

Wymagania z regulaminu 107 EKG ONZ są gorsze niż sfora psów... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arton. Nawet jeśli znajdzie gdzieś takiego kamikaze, który dla określonego zysku mu to podstempluje to Ty zyskujesz rzecz bezcenną: spokojny sen. Kiedy z wiadomości dowiesz się o wypadku busa, w którym zginęli ludzie nie będziesz przygryzał nerwowo paznokci i czekał czy nie zapuka do Ciebie Policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.