Skocz do zawartości

motorower zagranicy ze świadectwem homologacji


PAWEŁ.S

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki winerek, diabeł przykrył mi to ogonem. Kiedyś się zastanawiałem skąd urzędy wzięły tę herezję o tej dacie pierwszej rejestracji skoro terminy badań jak i warunki techniczne zawsze były wyznaczane od daty pierwszej rejestracji za granicą (jeżeli był tam zarejestrowany po raz pierwszy). Nie mówiąc o tym, że dla wielu aut zrobiły niespodziankę w postaci niespełnienia wymagań warunków technicznych :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy ma nr ram krótki i mówisz do klijenta że N

a klient na to

Dział V

Warunki techniczne roweru, motoroweru, wózka inwalidzkiego i pojazdu zaprzęgowego

§ 53.

4. Motorower powinien być ponadto wyposażony w:

1) numer rozpoznawczy lub numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), umieszczony w sposób trwały na ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym oraz tabliczkę znamionową;

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział VI

 

§59 ust 14.

 

Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), o którym mowa w § 53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§59 ust 14.

 

Cytat:

Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), o którym mowa w § 53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003 r.

 

No cóż mamy takie prawo jakie mamy :( , podobnie sie sprawa ma z tabliczką znamionową w ciągnikiem rolniczym :( .

Dz u8 32 Zał 4 §2.1 pkt 11

11) (95) w odniesieniu do ciągników rolniczych rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 20 października 2007

r. na tabliczce znamionowej powinny znajdować się takŜe następujące dane:

a) typ ciągnika,

b) najmniejsza i największa wartość dopuszczalnej masy całkowitej ciągnika,

c) dopuszczalny nacisk kaŜdej osi ciągnika w zaleŜności od moŜliwych typów opon, w jakie moŜna dany ciągnik

wyposaŜyć,

d) dopuszczalne masy ciągniętej przyczepy (przyczep).

 

 

Nawet w stosunkowo nowych (wyprodukowanych po roku 2000) ciągnikach rolniczych danych takich na TZ nie będzie.

Czy uważacie, że powinno byc to podstawą do ubiegania się odstępstwa od WT w MI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rejestrację motorowerów sprowadzanych to robię tak :

piszę brak daty pierwszej rejestracji i podaję rok produkcji.

tnb ustalam od dnia przeglądu , to że motorowery nie posiadają dowodu rejestracyjnego w sensie stricte tak jak u nas to nie znaczy że tam jeżdżą na żywioł , sam widziałem jakiś papier gdzie były wpisane daty od kiedy zgłosił się jeden właściciel a potem kolejni i dostali jakieś tam tablice .Dla mnie to wystarczy żeby mieć pewność że on podlega jakiejś ewidencji w tamtym kraju co nie jest jednoznaczne z dowodem rejestracyjnym ale był tam dopuszczony do ruchu i ich ewidencji.

nie miałem jakiś odzewów negatywnych ze strony wk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.