Skocz do zawartości

KOlejny odbiór stacji


JACEK GUZ

Rekomendowane odpowiedzi

Faktjest ,ze ten przepis jest troche nie jasny,słowo zastrzeżenie-dwuznaczne.

Przepis nie może być trochę niejasny, albo jest jasny albo dwuznaczny ?

 

Jeśli nawet kusi Cię wykorzystanie tego zapisu ;

w sytuacji gdzie prawo dopuszcza przyczepy o dmc wyższej niż pojazd ciągnący,

 

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, ,

to i tak nie możesz łamać zapisu o warunkach lokalowych skp,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    22

  • rurek777

    19

  • marek4017

    15

  • danielg539

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Janusz60,ja nie łamie zadnych warunkow lokalowych ;kanał ma pow 13 m,stacja zmodernizowana do odbioru(kiedyś byla za krótka) i mozemy sprawdzac pojazdy A,B,T-(Ciagniki rolnicze bez określonej DMC i E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek4017, ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

I to też robicie bez ograniczeń - mistrzostwo świata

 

[ Dodano: 28-10-2015, 14:30 ]

podstawową ABTE w zakresie cde

To ona po nowemu czy staremu - nowa nie ma zakresu

 

[ Dodano: 28-10-2015, 15:11 ]

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

 

Kolego marek4017, -czy widzisz tu jakieś kategorie typu ABTE - czy widzisz - samochód osobowy, ciężarowy, przyczepę, ciągnik rolniczy itd ... NIE , a co widzisz "okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t" i dodatkowe do punktu 1 - ABTE który masz to kategorie nadane do warunki lokalowych i sprzętowych jakie spełniacie dla podstawowej SKP - podkreślam podstawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawdzam wszystkie przyczepy do ciągników ,choć mam stacje po nowemu do lipca 2016 r.

 

no jasne ,ze "podstawową ABTE w zakresie cde"

 

Czy Ty na pewno wiesz na jakiej skp pracujesz ? Po nowemu nie możesz mieć rozszerzeń cde ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne ,ze "podstawową ABTE w zakresie cde" Tak jest na decyzji.Gdyby była okręgowa ,nie miałbym żadnych wątpliwości ,czy robie dobrze z tymi przyczepami.

 

 

Rozumiem ze masz SKP z rozrzeniami cde wiec możesz robic BT ciagników rolniczych wszystkich do 31-12-2015 r

a od 01-01-2016 tylko pojazdy do 3,5 DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam do postu wyżej tak, czy na podstawie nowej decyzji postępować, którą Kolega marek4017 ma, czy na podstawie zapisu ustawy do końca roku stosować "rodzaje przeprowadzanych badań" przez tą stacją???

No jaka poprawna jest wykładnia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe zdanie Artura 2214-" Rozumiem ze masz SKP z rozrzeniami cde wiec możesz robic BT ciagników rolniczych wszystkich do 31-12-2015 r

a od 01-01-2016 tylko pojazdy do 3,5 DMC" Bo dokladnie to z tymi naszymi oznaczeniami to w 2011 roku było zamieszanie.Starostwo oznaczyło na początku ABTE,bez malych literek.Po dwóch latach TDT nakazał poprawić i dopisać w zakresie cde. Trzy kontrole bez uwag.Wiec może, jak Artur pisze ,że do końca roku 2015 mogę wszystkie a po nowym tylko ciągniki do 3,5 t (a przyczepy ,Bozia wie?).Chyba Arturowi trzeba piwo postawić... :) Pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, JANUSZ60,że nie bedzie tak zle z tym zabieraniem mi uprawnieńAle kto wie,czy nie wyjaśniają się te nasze przepisy odnosnie badań ciągników i przyczep.Dobra taka dyskusja,zawsze może ktoś pomóc w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle nie kumam. 8/

Nie rozumiem wybierania 'zastrzeżeń' ot tak sobie. W... w... no ww... Nie wiem jak powiedzieć. No w 'kłopotliwym' przepisie 'zastrzeżenia' są dwa, i co, jedno OK, a drugie be?

A może poprzez analogię dyskusyjnego 'zastrzeżenia' w literce 'a' odnieść się do 'zastrzeżenia' w literce 'b' i wszystkie dodatki, warunki, zgodności przewidziane dla okręgowych podobnie jak te traktory ponad trzy i pół tony z przyczepami do nich jechać na podstawowych???

Nie pasuje mi to.

Poza tym kilka dni temu podobny (podobny) temat był gdzie podano jakże słuszny link odnośnie ważności posiadanych 'Poświadczeń':

tam.gifhttp://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16813

 

1. Poświadczenia, o których mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1, wydane dla podmiotów prowadzących stacje kontroli pojazdów przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują ważność przez okres, na który zostały wydane.

 

2. Podmioty, o których mowa w ust. 1, przeprowadzają badanie techniczne pojazdów w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1.

 

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

Mocno wbiłem ślepia swe w takie terminy powyższe jak: 'zachowują ważność', 'w zakresie określonym' oraz 'mogą uzyskiwać'. I to powinno wyjaśnić wszystko.

Bo potem to już samo leci, że 'poświadczenie', o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, a więc:

5) posiada poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzanych badań wpisanego do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów;

I już całkiem dla jasności ustęp czwarty z tego samego artykułu:

4. Poświadczenie, o którym mowa w ust. 3 pkt 5, wydaje za opłatą, w drodze decyzji, Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego, po dokonaniu sprawdzenia stacji kontroli pojazdów. Poświadczenie zachowuje ważność do czasu zmiany stanu faktycznego, dla którego zostało wydane, nie dłużej niż przez 5 lat od daty jego wydania.

 

The End

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak po ludzku,Paprock,to mogę na swojej stacji robić wszystkie ciągniki i przyczepy na mojej stacji do konca 2015,czy nie- (jak mówią inni koledzy)? :) 15 lat w zawodzie i tu takie watpliwosci... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek 4017 pisze ze ma SKP ABTE cde wiec ma wg zasad obowiazujących może robić BT do 31-12-2015 ciagniki rolnicze oraz przyczepy rolnicze.

ale jesli ma tylko ABTE jak pisze od maja 2016 to od czasu tego poswiadczenia mogl robic BT tylko do 3,5DMC -

 

Marek 4017 okresl dokladnie jakie masz poswiadczenie wazne. bo to jeste wyznacznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur2214,posiadamy zaświadczenie starosty jako"podstawowa stacja kontroli pojazdów do badania pojazdów A B T E wydana w lipcu 2011 r.Po kontroli TDT w 2013 r dodano postanowienie i sprostowano z urzędu oczywista omyłkę pisarską w w/w zaświadczeniu - "winno byc:podstawowa stacja kontroli pojazdów do badania pojazdów A B T E w zakresie cde" Decyzja TDT jest z lipca 2011 r i pisze w niej ,że posiadamy "wyposażenie i warunki lokalowe zgodne z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzonych badań przez przedsiębiorców prowadzących podstawową stację kontroli pojazdów zgodnie z art.83 ust.1 pkt 1 litera a),b) i c) ustawy.Takie mamy dokumenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek 4017 okresl dokladnie jakie masz poswiadczenie wazne. bo to jeste wyznacznikiem
- Kolega SKPAUTOMEX też najlepiej niech przytoczy co do słowa treść zdania z Decyzji TDT dla SKP.

W załączonym pliku wykopany fragment starocia sprzed pięciu lat.

Proszę zwrócić uwagę na zdanie o wygaśnięciu poprzedniej decyzji.

Skoro wygasła to wygasła z wszystkim co tam było zapisane.

5ae1a71a6b745_DecyzjaSKP.jpg.154634f7db531266a39b675a554f6f71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ,wyraźnie napisałem ,mam stacje ,,podstawowa stacja kontroli pojazdów do badania pojazdów A B T E w zakresie cde.W 2011,było zamieszanie z oznakowaniem stacji,(bo starostwo troche sie pogubiło) i dopiero w 2013 poprawiono błąd,po konsultacji z TDT Teraz ,aktualnie do lipca 2016 mamy ABTE w zakresie cde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur2214,posiadamy zaświadczenie starosty jako"podstawowa stacja kontroli pojazdów do badania pojazdów A B T E wydana w lipcu 2011 r.Po kontroli TDT w 2013 r dodano postanowienie i sprostowano z urzędu oczywista omyłkę pisarską w w/w zaświadczeniu - "winno byc:podstawowa stacja kontroli pojazdów do badania pojazdów A B T E w zakresie cde" Decyzja TDT jest z lipca 2011 r i pisze w niej ,że posiadamy "wyposażenie i warunki lokalowe zgodne z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzonych badań przez przedsiębiorców prowadzących podstawową stację kontroli pojazdów zgodnie z art.83 ust.1 pkt 1 litera a),b) i c) ustawy.Takie mamy dokumenty...

 

marek4017 możesz robic tylko pojazdy do 3,5 dmc. a pozatym od czasu tego poświadczenia nie mogles robic przyczep rolniczych o ciagników powyżej 3,5 dmc.

 

gdybyś mial w decyji TDT wpisane posiada wyposazenie.......dla przedsiębiorcow prowadzących podstawową stacje kontroli pojazdów ABTE o rozrzerzonym zakresie c,d,e wtedy mozesz do 31-12-2015 robic wszystkie ciagniki i przyczepy

 

a skoro masz jak piszesz

 

("wyposażenie i warunki lokalowe zgodne z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzonych badań przez przedsiębiorców prowadzących podstawową stację kontroli pojazdów zgodnie z art.83 ust.1 pkt 1 litera a),b) i c) ustawy.Takie mamy dokumenty...)

 

to tylko pojazdy do 3,5 dmc od czasu waznosci tej decyzji

 

[ Dodano: 29-10-2015, 12:22 ]

Artur ,wyraźnie napisałem ,mam stacje ,,podstawowa stacja kontroli pojazdów do badania pojazdów A B T E w zakresie cde.W 2011,było zamieszanie z oznakowaniem stacji,(bo starostwo troche sie pogubiło) i dopiero w 2013 poprawiono błąd,po konsultacji z TDT Teraz ,aktualnie do lipca 2016 mamy ABTE w zakresie cde.

 

ale najwazniejsza jest decyzja TDT a wniej masz ("wyposażenie i warunki lokalowe zgodne z wymaganiami odpowiednio do zakresu przeprowadzonych badań przez przedsiębiorców prowadzących podstawową stację kontroli pojazdów zgodnie z art.83 ust.1 pkt 1 litera a),b) i c) ustawy.Takie mamy dokumenty...

 

Przerabialem to samo miałem taką samą sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj Artur juz tak ładnie podpowiedziałeś... :) Ja mam jeszcze nadzieje ,ze dobrze robię ,bo do końca roku 2015 obowiązuje mnie ten punkt-

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

Pozdrawiam i dzięki za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze nadzieje ,ze
- ja bym raczej siedział cicho. :x

 

Tam komentarz TDT: tam.gifhttp://www.tdt.pl/badania-techniczne-pojazdow/stacje-kontroli-pojazdow.html

A tam przykładowo tak co się może ze stacja dziać, gdy po swojemu decyzje się traktuje: tam.gifhttp://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/7D3D5ABFC2.rtf

Owszem można po sądach latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja bym raczej siedział cicho. :x Masz racje ,tez za duzo nie warto mówić .Ale powinni coś z tym zrobić- ,firma przebudowała stacje ,kasa wywalona ,a ciagniczki do 3,5 tony, a tym bardziej przyczepy( Malo takich jest do 3,5),gdzie tu logika w tych przepisach?.Może takie dyskusje tez zmienią taki stan rzeczy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.