Skocz do zawartości

KOlejny odbiór stacji


JACEK GUZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    22

  • rurek777

    19

  • marek4017

    15

  • adam1501

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy można pracować(legalnie)na SKP do końca terminu "starego" odbioru 8) nie zaliczając nowego?

Wg.mnie-nie.To ze SKP ma jeszcze wazny termin na dalszą działalnośc ok.Tylko ze jezeli została zgłoszona do odbioru i nie przeszła pozytywnie to moze działać..???Przeciez ona jest w trakcie odbioru....!!!A więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie po to się zgłasza wcześniej odbiór żeby mieć czas na poprawki :)

 

[ Dodano: 17-10-2010, 14:45 ]

i jeszcze , autodaty i katalogi to najlepiej jakby z 2010 go roku były . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej zgodnie z prawem na starych warunkach do.........

Siła złego na jednego... :D Na dniach kolezka bedzie miał kolejny odbiór.Powiem mu zeby porozmawiał z tymi panami.Ciekawy jestem co oni jemu powiedzą... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła złego na jednego... :D

 

Wiesz że nie chodzi o siłę tylko o wniosek jaki wysyłasz do TDT.Możesz do 2015 działać na starych warunkach-rozszerzenie np.na "pozmianowe " masz,(stwierdzasz że to jest bardziej opłacalne na następne 5 lat)a nie masz traktorów i motocykli .-rolek nie zmieniasz.

Jak wejdziesz w "nowe" SKP " to odbiór po nowemu ,jak coś nie gra to uzupełniasz ,ale działasz do określonego terminu po staremu.Jak nie zdąższ pozmieniać warunków no to wtedy" leżysz i kwiczysz" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można pracować(legalnie)na SKP do końca terminu "starego" odbioru 8) nie zaliczając nowego?

Wg.mnie-nie.To ze SKP ma jeszcze wazny termin na dalszą działalnośc ok.Tylko ze jezeli została zgłoszona do odbioru i nie przeszła pozytywnie to moze działać..???Przeciez ona jest w trakcie odbioru....!!!A więc...

Chyba się trochę zapętliłeś reganie - przyjeżdza klient na przegląd 2 tygodnie przed terminem i dostaje negatywa to co już nie jeździ legalnie bo dostał negatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę zapętliłeś reganie

Nie zaprzeczam,nie potwierdzam... :D

przyjeżdza klient na przegląd 2 tygodnie przed terminem i dostaje negatywa to co już nie jeździ legalnie bo dostał negatywa?

To zalezy jak nerwowo zareaguje klient w czasie spotkania z policją:

1/ Pokaze sam DR to powiedzmy ze jeżdzi dalej...

2/ Pokaze DR + Twoje wypociny na zaswiadczeniu to jeżdzi wełocypedem lub z kamasza... :D

 

[ Dodano: 17-10-2010, 20:53 ]

ale działasz do określonego terminu po staremu

Ale powiedzmy ja nic nie muszę zmieniać/nie chcę bo to co mam to mi pasuje i tak nie przechodzę odbioru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.

Rozwiązaniem problemu z negatywnym wynikiem odbioru SKP jest wystąpienie do TDT

bezpośrednio po kontroli z prośbą /wnioskiem/ o wstrzymanie się od wydania decyzji do czasu usunięcia usterek i ponownego odbioru.

Wówczas TDT nie wysyła informacji do St.Pow. o stwierdzonych usterkach i nie ma podstawy do zawieszenia działalności SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest lekko bardziej skomplikowana:

- każdy protokół musi zakończyć się decyzją (tu: negatywną)

- decyzja zawsze idzie do wiadomości starostwa

- wystawienie decyzji kończy sprawę od strony TDT (istnieje jeszcze możliwość odwołania do MI)

- na nowej decyzji jest adnotacja o "wygaśnięciu ważności poprzedniej decyzji"

 

I co Wy na to ? Co może zrobić starosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku negatywu zakaz wykonywania badań bo poprzednia decyzja wygasa :(

 

na nowej decyzji jest adnotacja o "wygaśnięciu ważności poprzedniej decyzji"

 

I co Wy na to ? Co może zrobić starosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiadomo..

Zależy od starosty :D dostaliśmy N za rolki ,decyzji na oczy nie widziałem,jest u prezesa który pisał odwołanie do MI.Na razie działamy na podstawie poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest lekko bardziej skomplikowana:

- każdy protokół musi zakończyć się decyzją (tu: negatywną)

- decyzja zawsze idzie do wiadomości starostwa

- wystawienie decyzji kończy sprawę od strony TDT (istnieje jeszcze możliwość odwołania do MI)

- na nowej decyzji jest adnotacja o "wygaśnięciu ważności poprzedniej decyzji"

Tak na 99% to w naszej decyzji nie ma adnotacji o wygaśnięciu poprzedniej decyzji poza tym wszystko się zgadza.

dostaliśmy N za rolki
pisał odwołanie do MI

Podobno MI ma 60 dni na odpowiedź.

My na razie jeszcze czekamy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

U mnie byli dziś. Kontrola trwała niecałe trzy godziny. I co? Zonk! :( Przyczepili się do sprzętu do zbieżności. Mamy "Jasia". Od autoryzowanego dystrybutora dostaliśmy pismo iż zaciski w tym urządzeniu po niewielkiej modyfikacji polegającej na przesunięciu dolnych zaczepów można zamontować nawet na koło o średnicy 22 cali. Niestety pismo pismem ale certyfikat ważniejszy a tam nie pisze, że zacisk można zamontować na kołach o takiej średnicy. Inspektorzy stwierdzili, że jeśli dyrektor TDT zaakceptuje pismo od dystrybutora "Jasia" to protokół z kontroli będzie pozytywny. Tak mi to przekazał mój kierownik bo ja tego osobiście nie słyszałem. Ile to potrwa? Kto wie? A na razie znowu przestój na SKP.

Jak się sprawa potoczy dam znać. A na razie good luck :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem ,nad zadaniem tego pytania-bo według mnie odpowiedź jest jedna ,ale chciałbym poznać wasza opinie oraz czy TDT na to zwraca uwagę.Odciąg spalin właściciel stacji zamontował po prawej stronie ,przeszukałem przepisy i nie znalazłem żadnego zapisu który by to regulował ,ale na rozum to według mnie powinien być po lewej ,przejrzałem internet ,znalazłem chyba z 2 stacje które miały po prawej i tak już z ciekawości poruszam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to napewno ma być zaś co do strony to nie jest to chyba określone

Powinna być możliwość podłączenia tego urządzenia do rury wydechowej i chyba dlatego strona lewa jest bardziej funkcjonalna choć obecnie wydechy są zarówno z lewej jak i z prawej strony pojazdu

Raczej nikt nie zakwestionuje strony po której jest zamocowany na SKP,byleby był i spełniał swoją funkcję ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest po prawej stronie i nigdy nie było problemów, przewód jest na tyle długi, że nie ma problemów praktycznych, co prawda stacja jest nieprzelotowa więc nie ma większego znaczenia czy jest z lewej czy prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.