Skocz do zawartości

CEPIK


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

widze że i w Norkomowskiej wersji CEPa nie da się wysłać N-ki,

 

Rozporządzenie o cepiku nie przewiduje wysyłania N-ek

 

ja pracuje na TUVPOLu i również wyskoczył błąd walidacji w paczce która zawierała badanie negatywne,

 

Nie mam tego problemu, miałem negatywy i z tego co się zorientowałem to nie są one wysyłane.

 

Ktoś coś chyba namieszał i nie przemyślał wszystkiego w procedurach wysyłania CEPa

 

Czyli wyszło jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 455
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    64

  • Psuj

    37

  • ijm

    31

  • DARIO64

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie ma czegos takiego jak nasza wersja CEP'a - bo procedury są wspólne dla wszystkich.

Do CEP'a wysłamy:

- badania, które mają określony termin NBTP (w wielkim skrócie --> okresowe)

- badania "dla ubezpieczyciela"

- badania z wynikiem N i zakończone zatrzymaniem DR

 

[...]

2. Stacje kontroli pojazdów przekazują niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania, do ewidencji, poprzez teletransmisję:

1) dane o terminie badania technicznego,

2) informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 11, poz. 66 i Nr 81, poz. 530),

3) informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego w następstwie badania technicznego,

4) informacje o zatrzymaniu pozwolenia czasowego w następstwie badania technicznego.

 

A więc - jaką N'kę chcie wysyłać ?

Owszem, z zatrzymanym DR tak - bez zatrzymania DR - nie.

 

Pole: numer DR/PC/PW jest ZAWSZE wymagane. :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie o cepiku nie przewiduje wysyłania N-ek

A jednak....

Nie ma czegos takiego jak nasza wersja CEP'a - bo procedury są wspólne dla wszystkich.

rozumiem to doskonale i nic chyba nie napisałem że ten lub inny program robi to po swojemu

Do CEP'a wysłamy:

(...)

- badania z wynikiem N i zakończone zatrzymaniem DR

Dokładnie takie badanie mialem z zatrzymanym DR i był błąd.....

Ktoś coś chyba namieszał i nie przemyślał wszystkiego w procedurach wysyłania CEPa
Owszem, z zatrzymanym DR tak - bez zatrzymania DR - nie.

To teraz rozumiem dlaczego wcześniej błędów nie było..... bo dawno nie zatrzymałem DR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak....

 

No o to mnie biegało... :)

 

Dokładnie takie badanie mialem z zatrzymanym DR i był błąd.....

 

Takiego przy cep-ie nie miałem i może dla tego jest u mnie ok.

 

bo dawno nie zatrzymałem DR....

:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trywialne pytanie, ale od kiedy wszyscy maja obowiązek wysyłania do CEPiKU?
§ 2. 1. Stacje kontroli pojazdów przekazują do ewidencji poprzez teletransmisję dane gromadzone we własnym systemie informatycznym wytworzone po dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, niezwłocznie po uzyskaniu dostępu do systemu teleinformatycznego, w którym prowadzona jest ewidencja.

2. W przypadku nieposiadania dostępu do systemu teleinformatycznego, przekazywanie danych może odbywać się na zasadach dotychczasowych, nie dłużej niż przez 8 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

 

Teoretycznie - zaraz po uzyskaniu dostępu do systemu, za okres od daty wejścia rozporządzenia (Dz.U. z dnia 2010.07.02 + 14 dni na wejście w życie -->> 2010.07.16) do dnia bieżącego, potem nie rzadziej niż co 3 dni.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a tylko i wyłącznie badań z określonym terminem BTP, a bez numerów dowodu rejestracyjnego.
Wlasnie. Probowalem wczoraj wyslac 1 paczke i nie poszlo, jeden z kolegow robil okresowe poj. sprowadzonych nie wpisywal serii i numerow dok. na podstawie ktorych robil badania. Jak to teraz ugryzc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie - lub nie - opłaty nie ma wpływu na to, czy badanie trafia do CEP'a (patrz poprzednie posty).

Sama opłata jest - w wielkim skrócie - pobierana "za pieczątkę w DR".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie - lub nie - opłaty nie ma wpływu na to, czy badanie trafia do CEP'a

 

właśnie, nie rozumiem o czym mówicie, bo w Patronacie nie ma tego problemu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o opłate 1 zł na cepik.

pytam sie bo umnie nie istnieje problem z wysyłką mimo że przy badaniach aut sprowadzanych nie wpisuję numeru i rodzaju dokumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie - lub nie - opłaty nie ma wpływu na to, czy badanie trafia do CEP'a (patrz poprzednie posty).

Sama opłata jest - w wielkim skrócie - pobierana "za pieczątkę w DR".

Program na którym pracuje nie wysyła badań dla których nie było wpisu w DR a przez to pobranej OE. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program na którym pracuje nie wysyła badań dla których nie było wpisu w DR a przez to pobranej OE. :?

Jak dla mnie - to zbytnie uproszczenie. Diabeł tkwi w szczegółach - bo rozporządzenia dotyczące każdej z tych czynności nie sprowadzają tych spraw do wspólnego mianownika. :)

 

Która wersja Stacji nie "gryzie" się z Cepem?

Teoretycznie - 8.5.9. Nowa - o oznaczeniu 9.x - będzie bardzo porządkowała pewne sprawy. Nawet bardziej niż bardzo. :) W poniedziałek kończymy testy, od poniedziałku lub wtorku prawdopodobnie pojawi się w necie (WWW i norcom_update).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem z 2 dni i poszlo. Ciekawi mnie cos takiego jak numer importu. W moim przypadku byl to ciag cyfr i npoczatek to byla dzisiejsza data i na koncu 92. Pytanie czy ta dzis bylo juz tyle importow czy od rozpoczecia dzialania razem. Mysle ze to drugie. Jak to wyglada u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to skomplikowane?

 

zrobiłem dla Ciebie eksperyment ;

od podstaw z podłączeniem czytnika, utworzeniem pliku do wysyłki w tym jedno nieudane logowanie do Cepa ,,, po trzech minutach miałem gotowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po trzech minutach miałem gotowe
Zgadza sie, robilem to dzis 2 raz (1 proba w czwartek nieudana "walidacja" czy cos podobnego) zajelo mi 5 min.

 

[ Dodano: 16-10-2010, 13:48 ]

skomplikowana wiedza informatyczna?
Nie, nie musisz byc Norbertem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.