Skocz do zawartości

CEPIK


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 455
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    64

  • Psuj

    37

  • ijm

    31

  • DARIO64

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozilla.

Kilka dni temu musiałem dodać wyjątek (jak za pierwszym razem). Nie pamiętam co tam było napisane. W każdym bądź razie normalnie wszystko poszło. Po kliknięciu "dodaj" miałem wrażenie, jakby aplet JAVA "chodził" szybciej. Nie miałem problemu z dodaniem pliku, ani z wysłaniem. Puszczałem 18.11 wieczorem. Operacja zajęła mi może z 2 min.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozilla.

 

Aktualizuje się automatycznie.

Kilka dni temu musiałem dodać wyjątek

Ja też i dzisiaj znowu.

 

Po kliknięciu "dodaj" miałem wrażenie, jakby aplet JAVA "chodził" szybciej.

Ja tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jak na razie nawet strona główna się nie otwiera .

W końcu strona się otworzyła,reszta tak jak opisał Psuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U na od jakiegoś czasu przy próbie przesłania do Cepiku ukazuje się ostrzeżenie w języku angielskim ,że >Witryna z Certyfikatem nie może zostać zweryfikowana. Czy chcesz kontynuować. < ,jeśli klikne na tak to idzie .Nie wiem o co chodzi. Wysyłam przez przeglądarkę Firefox [tak było w instrukcji].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się "nie znam na tym" :hihi: i czeka do poniedziałku na informatyka
jeśli klikne na tak to idzie .Nie wiem o co chodzi

 

No proszę jeden się nie zna i czeka na informatyka a drugi nie wie o co chodzi i trafił za raz :evil: ,może się jakoś zgadajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem dziś o godz.8.00 bez problemu za drugim logowaniem :-D

Też wysłałem bez problemu.

 

Należy zaakceptować wszystkie wyjątki jak nie chce się zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota po 20.00

Musiałem potwierdzić, że wchodzę na stronę niegodną zaufania :shock: .

Normalnie zalogowałem się i dodałem uprzednio przygotowany plik. Plik "poszedł" jak powinien. Cała operacja zajęła mi jakieś 2 min.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że może dobrze że jeszcze nie dostaliśmy "przesyłek" i nie musimy wysyłać plików do CEP-a. może kiedyś będzie toto działać bardziej stabilnie. :)

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że może dobrze że jeszcze nie dostaliśmy "przesyłek" i nie musimy wysyłać plików do CEP-a. może kiedyś będzie toto działać bardziej stabilnie.

 

Ja też do takiego wniosku doszedłem :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO64 napisał/a:

Po dzisiejszym dniu to się zastanawiam czy oni serwerów nie kupili na wyprzedaży .

 

 

Albo w sklepie (nie) dla idiotów :D :D :D

 

Ja to się cały czas zastanawiam czemu to ma służyć ponieważ wszystkich badań nie pobierają jak dotąd to chyba po to że coś ma być :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i odrazu pierwsze pytanko dotyczące cep-a.Jestem niestety użytkownikiem patronatu i niedoświadczonym diagnostą.Problem dotyczy formowania pliku xml a mianowicie wyskakuje błąd brak kodu dokumentu dotyczy to badań po skierowaniu za usterki tech. i zatrzymaniu D.R(i brak badań oczywiście).Zastanawiam się czy takie bad. po zatrzymaniu D.R. przez policję w ogóle eksportować do cepiku oczywiście bez pobierania opłaty.Gdy dokonuje takie bad. mam do wyboru w rubryce jaki dok. a mianowicie D.R. wiadomo,P.C. wiadomo i P.W i tu domyślam się,że oznacza to pozwolenie warunkowe gdy to odznaczę P.W błąd braku kodu dokumentu nie występuje.Wiem,że to forum norcomu ale może jakiś użytkownik patronatu mi podpowie jak postępować prawidłowo.Jeszcze żadnej przeyłki do Cepiku nie wysłałem i nie chcę narobić bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale może jakiś użytkownik patronatu mi podpowie jak postępować prawidłowo.Jeszcze żadnej przeyłki do Cepiku nie wysłałem i nie chcę narobić bigosu.

Nie jestem użytkownikiem Patronatu, ale co nieco wiem. :D

 

PW to Pozwolenie Wielokrotne a nie Warunkowe.

Takich badań jak opisywane przez Ciebie (DR zatrzymany przez Policję np. za brak OBTP) CEP nie chce u siebie (nie masz bowiem numeru dokumentu - pokwitowanie policyjne nie jest ani DR, ani PC, ani PW). :D

 

A. Bigosu sobie nie narobisz, bo CEP nie przyjmie czegoś, co mu nie będzie pasowało (będziesz miał błąd walidacji). Ale odrzuci cały plik, a nie poszczególne badania.

 

B. Dla wszystkich BTP, które idą do CEP'a, musisz mieć spełnione następujące warunki:

- pojazd jest zarejestrowany w Polsce

- zawsze: komplet informacji : nr rejestracyjny + nr dowodu (DR/PC) + nr nadwozia

- ustalony termin następnego badania (wyjątki - pkt. C)

 

C. Ponadto eksportowane muszą być:

- BTP dla ubezpieczyciela

- BTP skutkujące zatrzymaniem dowodu (DR/PC)

 

D. Fakt pobierania lub nie opłaty ewidencyjnej nie ma najmniejszego przełożenia na to, czy badanie powinno być eksportowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa konkretna odpowiedz i to niby konkurencji serdeczne dzięki p.Norbercie.Jeszcze tylko nie wiem co to jet te pozwolenie wielokrotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jet te pozwolenie wielokrotne?

Jest to pozwolenie czasowe z możliwością wielokrotnego używania, używają tego pojazdy np.ponadnormatywne. Według przepisów można je również wydać w celu wywozu pojazdu za granicę na wniosek producenta pojazdów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.