Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne - zmiana podrodzaju


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że w tym przypadku WK postapił na zasadzie "własnego widzi mi się" a nie na podstawie aktów prawnych. W niektórych WK to standard :( .

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    10

  • blakop

    7

  • danielg539

    7

  • mirek.g

    5

A w SKP takie są?

codzienne (prawie), szkolenie dla zainteresowanych w ramach odwiedzin forum ...

:D

 

[ Dodano: 19-08-2010, 19:54 ]

"pojechałem" po wazelinie :x:x

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w SKP takie są? :cool: Bo to się tyczy obu stron tak naprawdę

 

Oj wiem, że w WK robisz ;)

 

A osobom zarówno z WK jak i SKP, które się nie doszkalają, nie szukają interpretacji i zmora nie czytają przepisów to takie szkolenia są niezbędne.

A co gorsza jak nie mają racji to jeszcze się upierają przy swoim.

Nikt nie jest alfą i omegą, ale czasami jak coś nie wiem to poszukam lub sprawdzę, a urzędnicy niektórzy oooo szkoda słów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a urzędnicy niektórzy oooo szkoda słów......

 

nawet, gdy nie wie, nie wypada się przyznać ,,,

A diagności niektórzy oooo szkoda słów

 

są niżej w hierarchii, trudno "chcieli ta to mota" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, skoro będzie miał wykonywane badanie okresowe przed pierwszą rejestracją a przy badaniu okresowym można również wykonywać badania dodatkowe to dlaczego wykonując badanie okresowe i wystawiając zaświadczenie oraz DIP nie mogę dołożyć również opisu zmian konstrukcyjnych, skoro taki pojazd do mnie trafia, już przebudowany. Jest to zgodne z przepisami (chyba że o czymś nie wiem :oops: ) a na pewno jest niezgodne z przepisami wykonanie "badania dokumentów", odesłanie klienta po rejestrację i następnie wykonać zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na takie stanowisko jakieś umocowanie prawne? Bo to co napisałem powyżej uważam za logiczne (chyba żeby nie :) ), natomiast w dzisiejszej konstrukcji przepisów co do rodzajów badań nie sądzę aby ich stanowisko było właściwe a ich interpretacja wywodzi się ze stanu prawnego z przed września ubiegłego roku (tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas WK wymaga rejestracji w kraju a potem zmiany,

 

Pojawia sie problem jak do BT przedstawiony jest już pojazd po dokonanych zmianach.

Niby jak taki pojazd zarejestrować a dopiero później dokonać zmian ::?

W takim układzie diagnosta zmuszany jest do poświadczanie nieprawdy :( , tylko po to, że tak wygodniej jest dla urzednika w WK :( .

W takim wypadku piszę w uwagach: "do BT przedstawiona auto w wersji...)niech WK sam sobie z tym radzi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno u nas w Elblągu, jak i gdzieś indziej, diagnosta powinien opisać to co widzi. Zawsze tak robiłem i robię. Nie ma innej opcji. Jak mogę opisać to, czego nie widziałem? I nie interesuje mnie to, że np: widzę LKW, a w "briefie" jest PKW. To jest tylko i wyłącznie problem klienta i jeśli WK nie przyjmie moich papierów, przedstawiających stan faktyczny, to niech klient przywróci pojazd do stanu takiego jak jest w "briefie" i powtórzy badanie. Ja nie jestem jakąś wróżką, żeby zobaczyć w szklanej kuli jak ten pojazd wyglądał (jaki był), zanim pojawił się u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma być "N"? Jeśli pojazd odpowiada warunkom technicznym, to "P". Zresztą, taką samą (jak tu przedstawiłem) opinię wyraziło MI - patrz odpowiedź na pytanie nr 15 ze słynnego zestawu pytań i odpowiedzi dot. Dz.U. 155 z 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma być "N"

 

Ja sie tylko pytałem :P

Pierwsze badanie zginęło ,jest okresowe przed pierwsza rejestracją.Czy ma inny zakres od "zwykłego" okresowego?, jest niezgodność zapisów ,bo osobowy a ciężarowy to jest jakaś różnica?

Tak to zinterpretowali bo tak wygodnie.

Ten temat był przerabiany -szkoda bić pianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest niezgodność zapisów ,bo osobowy a ciężarowy to jest jakaś różnica?

Tak to zinterpretowali bo tak wygodnie.

Wychodząc z takiego założenia to nigdy nie można zrobić zmian konstrukcyjnych bo wynik zawsze będzie N za niezgodność zapisów ze stanem faktycznym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli traktujecie go jako pojazd wyrejestrowany to ok - ale przypominam, że pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, więc nie wiem po co ta dyskusja i spieranie się jakie badanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, szanowni koledzy. To nie jest "bicie piany". Kto nam wyjaśni te problemy, jeśli nie my sami w formie dyskusji? Do sprawy trzeba podejść logicznie i praktycznie. Kim jest diagnosta? Jest oczami WK, a nie jego mózgiem. I tak np.: Mam do badania pojazd osobowy, więc tak napiszę w swoich zaświadczeniach. Nie napiszę, że ciężarowy tylko dlatego, że tak "stoi" w zagranicznych dokumentach. Czyli co? Spełniłem swoją rolę "oczu" WK? Spełniłem!. A dalsze postępowanie zależy właśnie od WK. Zechcą przyjąć moje dokumenty stwierdzające stan faktyczny, to przyjmą. Zechcą badania po zmianach? To wyślą klienta do mnie, a ja to badanie wykonam. Po co mam sam podejmować decyzję w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim jest diagnosta? Jest oczami WK, a nie jego mózgiem.

 

Dobrze powiedziane :) .

 

Mam do badania pojazd osobowy, więc tak napiszę w swoich zaświadczeniach.

 

I tak powinno być, niech klient bierz troche odpowiedzialności na siebie za to co kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.