Skocz do zawartości
szyszon

zaświadczenie a cepik

Rekomendowane odpowiedzi

szyszon

witam. mam pytanie jak wystawiacie zaświadczenie o badaniu technicznym ponieważ zabrany jest dowód za brak przeglądu to drukujecie cepik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj

Pewnie chodzi o to czy pobieramy opłatę na cepik? Odp NIE - bo ta opłatę pobieramy przy podbiciu DR. Więc klient dostaje zaświadczenie, idzie odebrać DR i jeśli wróci na SKP po pieczątkę to dopiero wtedy pobieramy 1 zł na cepik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ketiw38

Jaka zwięzła i krótka odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
Jaka zwięzła i krótka odpowiedź

Choć rozmijająca się bardzo z praktyką ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
Choć rozmijająca się bardzo z praktyką ,,,

Nie rozumiem...Kasujesz "full"przy pierwszym podejściu...??? :razz: No,no... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ijm
Kasujesz "full"przy pierwszym podejściu.
Ja tak robie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
Nie rozumiem...Kasujesz "full"przy pierwszym podejściu...???

Przy tym bałaganie w przepisach to najlepsza metoda ,,,

a gdy ma DR do wymiany - np cały zastęplowany

no tyle to jeszcze chyba widzisz ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
no tyle to jeszcze chyba widzisz ???

w tym przypadku nie :!::D

ponieważ zabrany jest dowód za brak przeglądu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
w tym przypadku nie

a tu faktycznie masz rację, myślałem o braku miejsca na wpis, kiedy widzisz DR,,,

oznacza to tylko, że są przypadki podwójnego pobranie opłaty i nikt z tego powodu nie cierpi specjalnie ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
oznacza to tylko, że są przypadki podwójnego pobranie opłaty i nikt z tego powodu nie cierpi specjalnie ,,,

Ciekawe czy działa to w druga stronę, tz. czy ktoś ucierpi jak zaniecha sie pobierania opłat na CEP-a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
Ciekawe czy działa to w druga stronę,

obyśmy tylko za takie przekręty (z niewiedzy czy niepewności )siedzieli ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

A nie jest to tak, że to pobieranie opłaty "na zapas" jest czystym wygodnictwem ? Przecież to nie problem w systemie wprowadzić korektę z adnotacją, kiedy pobrano opłatę. Zawsze też zostaje ślad mówiący o tym, czy Klient wbił sobie przegląd w DR i - kiedy to zrobił.

Przestańcie wreszcie wszystko tłumaczyć bałaganem czy niejednoznacznością - bo tu przepisy są klarowne i jednoznaczne ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60

Dobra, tylko jak to zrobić, bo sposobów może być kilka ,,,

[ Dodano: 23-10-2010, 10:20 ]

a panowie na kontroli, zawsze mogą mieć obiekcje ,,

[ Dodano: 23-10-2010, 11:29 ]

bo tu przepisy są klarowne i jednoznaczne ...

będę wdzięczny za cytat konkretnego zapisu w tym temacie ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj

Ależ proszę... :)

ScreenShot019.thumb.jpg.d04976151757ccdd9455c3403f20ebd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kwatermistrz

W systemie Stacja widać pobrany CEPIK i wystawione zaświadczenie -jest nieprawidłowość

która może być wychwycona podczas kontroli i od kontrolującego zależy co z tym fantem

uczyni. Najlepiej zrobić tak jak to robi Psuj . Wystawiamy zaświadczenie bez CEPIKU.

W tym przypadku korektę CEPIKU po powrocie klienta w celu wstawienia pieczątki łatwo wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60

Ależ proszę... :)

Dzięki, ale nie o to wyżej chodziło,,,

chodzi o sposób pobrania opłaty w późniejszym terminie ,,,w patronacie na przykład jest problem ze stworzeniem pliku z pojedynczego badania po korekcie,,,

mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu, aby ten problem przeskoczyć,,,

Sposób z korektą w rejestrze wydaje się najbardziej prawidłowy, trzeba by jeszcze ustalić czy i jaką drukować po zmianach fakturę ,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

FV na samą opłatę w zasadzie nie idzie wystawić (PO korekcie wpisu w rejestrze), bo opłata ewidencyjna to opłata specjalna i jako taka nie podlega ewidencjonowaniu w zakresie podatku VAT czy dochodowego. Chyba, że skorygujesz całą FV, która wystawiłeś poprzednio (w zasadzie idzie o obecność lub nie ramki z dodatkowym podsumowaniem).

Ale to długa historia, bo co kraj to obyczaj i opłata jest inaczej pobierana ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JANUSZ60
FV na samą opłatę w zasadzie nie idzie wystawić

Próbowałem, i jest to u nas możliwe, jest faktura na kwotę zero z oddzielną ramką na 1 zł OE ,,,

Myślę, że warto też rozważyć możliwość założenia nowej pozycji w rejestrze , mielibyśmy wtedy wypełnione wszystkie pozycje w rejestrze z aktualną datą, natomiast w pozycji rodzaj badania moglibyśmy wpisywać np." Wpis do DR",,ważne abyśmy robili wszyscy podobnie,,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
Myślę, że warto też rozważyć możliwość założenia nowej pozycji w rejestrze , mielibyśmy wtedy wypełnione wszystkie pozycje w rejestrze z aktualną datą, natomiast w pozycji rodzaj badania moglibyśmy wpisywać np." Wpis do DR",,ważne abyśmy robili wszyscy podobnie,,,

Nie wiem czy dobrze mówię ale z księgowego punktu widzenia nie możesz tego zrobić w pozycji faktury bo jak będziesz fiskalizował to kasa fiskalna nie przepuści takiego dokumentu z pozycją nie podlegającą VATowi, dlatego jest to w postaci dodatkowego zapisu na fakturze poza punktami faktury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski
Próbowałem, i jest to u nas możliwe, jest faktura na kwotę zero z oddzielną ramką na 1 zł OE ,,,

To, że idzie wcale nie znaczy, że jest to dozwolone. Zresztą - po co komu FV / paragon na 0 zł ?

Swoja drogą, jak pisał adam1501, w żadna stronę tego nie idzie ufiskalnić.

Myślę, że warto też rozważyć możliwość założenia nowej pozycji w rejestrze [...]

Tylko - w jakim celu, skoro wystarczy zrobić korektę odpowiedniego badania i zaznaczyć pozycję: dnia X pobrano opłatę ewidencyjną ? Wszystko w jednym miejscu ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
Dzięki, ale nie o to wyżej chodziło,,,

chodzi o sposób pobrania opłaty w późniejszym terminie

No właśnie to Ci podałem :) Opłatę pobierasz "za wpisanie do DR" z nie za wydanie zaświadczenia. Klient przychodzi miesiąc później i pobierasz opłatę za wpis :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S.K.P-POZNAŃ
Opłatę pobierasz "za wpisanie do DR" z nie za wydanie zaświadczenia. Klient przychodzi miesiąc później i pobierasz opłatę za wpis

Czyli wchodzisz "korektą "w rejestr bt,zaznaczasz "opłata ewidencyjna",

pytanie:czy uzupełniasz(uzupełniacie) też w rejestrze bt -nr DR,datę I rej w kraju ,lub za granicą,jak nie była wpisana w zaświadczeniu???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj
Czyli wchodzisz "korektą "w rejestr bt,zaznaczasz "opłata ewidencyjna",

Tak

czy uzupełniasz(uzupełniacie) też w rejestrze bt -nr DR,datę I rej w kraju ,lub za granicą,jak nie była wpisana w zaświadczeniu???

Nie nie uzupełniam, ale patrząc na wymagania cep-a chyba zacznę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Regan55
czy uzupełniasz(uzupełniacie) też w rejestrze bt -nr DR,

A niby dlaczego mam wpisyac nr.DR skoro OBT było robione na podstawie skierowania a wiec nr.skierowania itd..

,datę I rej w kraju ,lub za granicą,jak nie była wpisana w zaświadczeniu???

Oczywiscie ze tak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.