Skocz do zawartości

zaświadczenie a cepik


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Opłatę pobierasz "za wpisanie do DR" z nie za wydanie zaświadczenia.

Jest to faktycznie jednoznaczne, dzięki ,,,

Ja rozważam inne możliwości tylko dlatego, że u mnie cały powiat pobiera OE z góry,,,

Czy w Waszym programie badania korygowane pójdą do Cepa automatycznie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Psuj

    11

  • pentagram

    7

  • Jacdiag

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy w Waszym programie badania korygowane pójdą do Cepa automatycznie ???

Jeśli administrator programu STACJA.2000 nie wyłączy tej funkcji, program robi to automatycznie dla całego okresu wstecz od momentu wejścia rozporządzenia w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Widzę tu pewną nieścisłość między pobieraniem OE a przekazaniem informacji o przeprowadzonym OBT do CEPIK, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego ponieważ OE pobiera się tylko w momencie wpisu do DR z określeniem TNBT, a fakt przesłania informacji o TNBT zawsze po wykonaniu OBT - nawet gdy brak miejsca DR.

 

Dziennik Ustaw z 2010 r. Nr 118 poz. 802

 

"2. Stacje kontroli pojazdów przekazują niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania, do ewidencji, poprzez teletransmisję:

1) dane o terminie badania technicznego,

2) informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 11, poz. 66 i Nr 81, poz. 530),

3) informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego w następstwie badania technicznego,

4) informacje o zatrzymaniu pozwolenia czasowego w następstwie badania technicznego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu pewną nieścisłość

nieścisłość czy problem, co masz na myśli ?

przy braku miejsca w DR , OE pobierze WK info również dotrze do Cepa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje kontroli pojazdów przekazują niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania, do ewidencji, poprzez teletransmisję - dane o terminie badania technicznego, czy jest tutaj mowa o wpisie do dowodu TNBT i pobraniu opłaty.

A co ty na ten zapis:

informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 11, poz. 66 i Nr 81, poz. 530), przecierz tutaj nie roisz OBT i opłaty również nie pobierasz :lol:

:lol::lol::lol::lol:

 

[ Dodano: 27-01-2011, 22:20 ]

Jeszcze dodam - nie dotyczy to pojazdów przedstawionych do OBT przed I rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane o terminie badania technicznego

Faktycznie poruszasz ciekawy problem, dopiero teraz zauważyłem, iż do Cepa nie idą badania, które mają ustalony Termin lecz tylko te, które mają zaznaczone pobranie OE,,,

prawdopodobnie, gdybyś omyłkowo przy dodatkowym, bez TNBT pobrał OE, też poszłoby do Cepa ,,,

Sprawdźcie to w programie Norcomu, czy macie podobnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poruszasz ciekawy problem, dopiero teraz zauważyłem, iż do Cepa nie idą badania, które mają ustalony Termin lecz tylko te, które mają zaznaczone pobranie OE,,,

prawdopodobnie, gdybyś omyłkowo przy dodatkowym, bez TNBT pobrał OE, też poszłoby do Cepa ,,,

 

a nie odwrotnie?

 

U mnie PATRONAT do CEPa wysyła jeśli w pozycji TNB określona jest data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich badań jak opisywane przez Ciebie (DR zatrzymany przez Policję np. za brak OBTP) CEP nie chce u siebie (nie masz bowiem numeru dokumentu - pokwitowanie policyjne nie jest ani DR, ani PC, ani PW). :D

 

A. Bigosu sobie nie narobisz, bo CEP nie przyjmie czegoś, co mu nie będzie pasowało (będziesz miał błąd walidacji). Ale odrzuci cały plik, a nie poszczególne badania.

 

B. Dla wszystkich BTP, które idą do CEP'a, musisz mieć spełnione następujące warunki:

- pojazd jest zarejestrowany w Polsce

- zawsze: komplet informacji : nr rejestracyjny + nr dowodu (DR/PC) + nr nadwozia

- ustalony termin następnego badania (wyjątki - pkt. C)

 

C. Ponadto eksportowane muszą być:

- BTP dla ubezpieczyciela

- BTP skutkujące zatrzymaniem dowodu (DR/PC)

 

D. Fakt pobierania lub nie opłaty ewidencyjnej nie ma najmniejszego przełożenia na to, czy badanie powinno być eksportowane.

 

 

zawsze: komplet informacji : nr rejestracyjny + nr dowodu (DR/PC) + nr nadwozia

 

i tu jest pies pogrzebany, bo jak robisz badanie z zatrzymanym DR to nie wpiszesz numeru DR i badanie nie pójdzie do CEP-a dopóki nie będzie mieć tych danych. Czyli przy pobieraniu opłaty ewidencyjnej i podbijaniu DR (jak klient wróci z nim z WK) trzeba do badania dopisać jeszcze numer Dr i dopiero badanie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy pobieraniu opłaty ewidencyjnej i podbijaniu DR (jak klient wróci z nim z WK) trzeba do badania dopisać jeszcze numer Dr i dopiero badanie pójdzie.

Dokładnie ten powód u mnie zaważył, i tak jak piszesz nie wystarczy korektą pobrać OE lecz jeszcze wpisać numer DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy korektą pobrać OE lecz jeszcze wpisać numer DR

To jest nielogiczne, ponieważ jak się spojrzy na BT to wygląda ono później tak jakby było wydane zaświadczenie do DR i pobrana opłata ewidencyjna a to nie prawda bo w chwili wykonywania badania DR nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest pies pogrzebany, bo jak robisz badanie z zatrzymanym DR to nie wpiszesz numeru DR i badanie nie pójdzie do CEP-a dopóki nie będzie mieć tych danych. Czyli przy pobieraniu opłaty ewidencyjnej i podbijaniu DR (jak klient wróci z nim z WK) trzeba do badania dopisać jeszcze numer Dr i dopiero badanie pójdzie.

I tak, i nie. To badanie powinno trafić do CEP'a na podstawie informacji w WK, a nie - SKP. Przy wykonywaniu korekty BTP w zakresie informacji o pobraniu OE teoretycznie - nie ma potrzeby wprowadzania informacji o numerze DR. W końcu nie było DR podczas badania ...

 

Ale teoria to teoria - a praktyka to praktyka. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT na podstawie PC

Nie sprawdzałem konkretnie, ale

DR,PC,PW to są dokumenty z numerem więc powinno takie badanie iść do Cepa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - robiąc OBT przy zatrzymanym DR za brak badań pozycję DR zostawiam, a w miejsce nr. seria - wpisuję "Z" i idzie do CEPa. Jak delikwent wraca robię korektę, uzupełniam serię i nr. i idzie jeszcze raz jako korekta,a w raporcie zwrotnym z CEPa - OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w miejsce nr. seria - wpisuję "Z

Gdy zaznaczysz XX jako rodzaj dokumentu to nie idzie do cepa, to kolejny dowód na to, że zaświadczenie z policji nie jest dokumentem dla OBT,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaznaczysz XX jako rodzaj dokumentu to nie idzie do cepa

tak, nie idzie ale lepiej wysłać w takiej formie niż wcale. Tak na marginesie mam klienta, któremu wykonuję OBT już od 4 lat wystawiając zaświadczenie " wymiana DR" - i gdzie informacja o TNBT przecież WK nie wyśle bo facet olewa przepisy i dowodu nie wymienia twierdząc, że mój papier załatwia sprawę :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę generowałem paczke i wyskoczył mi komunikat o błędzie. Program na szczęscie pokazał o które badanie chodzi. Robiłem okresowe po zabraniu dowodu, zaznaczyłem pobranie opłaty a nie wpisałem nr. dr którego i tak nie miałem przed sobą. Numeru dr nie wymyślę więc wykasowalem info o pobraniu oe i paczka poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem okresowe po zabraniu dowodu, zaznaczyłem pobranie opłaty a nie wpisałem nr. dr którego i tak nie miałem przed sobą

Przecież nie mogłeś pobrać opłaty w takiej sytuacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę pobrać OE przy wbiciu pieczątki w dowód. Jeśli jednak klient pojawi się z dr np. po tygodniu to jego badanie już do CEP-a nie pójdzie pomimo pobrania OE i wyznaczenia NTB. Widzę jednak po pprzednich postach że trzeba bedzie pobierać przy wbijaniu w dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru dr nie wymyślę więc wykasowalem info o pobraniu oe i paczka poszła.

 

Badanie wywalało błąd bo nie było numeru DR a poza tym nie powinieneś pobierać opłaty.

 

Jeśli jednak klient pojawi się z dr np. po tygodniu to jego badanie już do CEP-a nie pójdzie pomimo pobrania OE i wyznaczenia NTB

 

Powinno zostac wysłane pod warunkiem, że oprócz pobrania opłaty dopiszesz do rejestru nr DR.

 

Według mnie masz skopane w programie reguły klasyfikowania badań do wysyłki i powinieneś skontaktować się z producentem programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.