Skocz do zawartości

Temperatura na stacji


Andrzej3

Rekomendowane odpowiedzi

Niech Ci pryncypał klimę zamontuje... 😀

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, IVVO napisał:

11: 52 - na zewnątrz 35,2 - stacja przy otwartych bramach 33,5 - klima w tych warunkach to zabójstwo 

Niestety masz cieplej przy otwartej bramie. U mnie stan na 12:35 to 32,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnie prace w upałach przy ocieplaniu poddasza wełną mnie zakonserwowały, bo mimo 32 stopni nie czuje jakiegoś dyskomfortu. Pod dachem miałem 40 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 5 months later...

Witam, jaką macie temperaturę na stacji ? 

Czy jest gdzieś informacja jaka powinna być minimalna temperatura na SKP , bo u mnie dzisiaj z rana na stacji jest 10 stopni. Otworzę bramę i za chwilę będzie na hali tyle co na zewnątrz (zanim dojdzie do tych 10 stopni mija ze 3 godz.)

Edytowane przez Wacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wacek napisał:

minimalna temperatura na SKP

Temperatura na SKP powinna być taka sama jak w innych pomieszczeniach w których wykonywana jest lekka praca fizyczna, tzn nie nizsza niż 18°C. 

Reguluje to Rozporządzenie w sprawie pracy i polityki socjalnej

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wykonywanie czynności potocznie nazwane administracyjnymi, a będące w związku z BT nie powinny być wykonywane w temperaturze niższej. Standardem na SKP jest to, że w okresie zimowym taka temperatura osiągana jest chyba tylko na stacjach resortowych lub prowadzonych przez szkoły. Stacje mające wydzielone pomieszczenia biurowe miewają w takowych miejscach wymaganą temperaturę, a nawet wyższą i klimatyzację latem :) . W związku z tym, że raczej regułą jest to, że na stacjach zimą jest zimno choć nie powinno ( pracodawców na nic nie stać i najchętniej zamiast SKP zrobili by w hali myjnie lub pieczarkarnie) to nasza praca powinna być traktowana jako praca w warunkach szczególnych. Pracownik zatrudniony w warunkach szczególnych może również wynegocjować dodatek do wynagrodzenia. Jednak prawo nie narzuca pracodawcy takiego obowiązku, więc jest to kwestia wewnętrznych ustaleń. Rozwiązaniem jest np skrócenie godzin pracy ;) - widział ktoś coś takiego??  Konia z rzędem temu, któremu w corocznej kontroli wykonywanej zimą organ nadzorczy sprawdził temperaturę na SKP. Nie byłem do tej pory świadkiem tego by sprawdzono czy w obowiązkowym wyposażeniu SKP jakim jest umywalka z ciepłą wodą organ kontroli zanurzył swoje czułki. Zauważyłem za to inną zależność - im na SKP zimniej tym praca organu kontrolującego jest krótsza i zdecydowanie bardziej dynamiczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak brama zamknięta to 21⁰C a jak otwarta to spada w tempie zależnym od tego jak długa jest kolejka bo nie zamykam na czas badania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 08:37, Vercyngetoryks napisał:

Nie byłem do tej pory świadkiem tego by sprawdzono czy w obowiązkowym wyposażeniu SKP jakim jest umywalka z ciepłą wodą organ kontroli zanurzył swoje czułki.

Umywalka jest wyposażeniem nieobowiązkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - żyje w DzU z 2005 zamiast obowiązującym z 2006 gdzie zapis zniknął :(. Ale Sanepid na kontroli kazał się prowadzić do umywalki i wodzie się przyglądał stąd wzięło mi się przekonanie, że miejsce do czyszczenia łapek muszę mieć, a to okazuje się jest tylko fanaberia właściciela :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

Ale Sanepid na kontroli kazał się prowadzić do umywalki

A jak jej brak, to co? zakwestionuje wydaną decyzję TDT co do warunków i wyposażenia ?

A bywa, że i nadzór budowlany się usłużnie zaprasza, i Straż pożarną. Nawet BHP się zjawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

No to dziś na pingwinka - -20. Na stacji było w miarę ciepło do pierwszego otwarcia bram - temperatura się wyrównała z zewnętrzną😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.